Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

LED jedynie jako światła "długie"?


Ziggizag

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!

Ja wiem, że nie można zwykłych żarówek zastępować LEDami, bo homologacje, sracje...

Ale w Qashqai J10 jest osobna żarówka H7 na światła mijania i osobna na "długie".
Czy naprawdę nielegalne jest zastąpienie jedynie tej ostatniej (Full Beam Light) przez LED?

Argument, że będę kogoś oślepiał jest od czapy, bo przecież i tak przepisy wymagają wyłączenia świateł drogowych (długich) jeśli jakiś pojazd znajduje się naprzeciw oraz w obszarze zabudowanym.

Szukałem, guglałem i nic rozstrzygającego na ten temat nie znalazłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam pisałeś o homologacji....A lampa ma tylko H i to jest jedyne dopuszczenie.Sam mam klosz na H ale w mijaniach mam własnie LED założone,oczywiście niezgodnie z przepisami.

Odnośnie żarówek LED wyczytałem taką ciekawostkę,że ADAC złożyło do parlamentu wniosek o dopuszczenie żarówek led do uzytku na drogach publicznych!Argumentem jest to,że dają selektywną wiązkę światła ,nie mają podbicia bieli w górę ponad linię odcięcia światłocienia.I nawet bardzo mocne żarówki nie oślepiają.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...