Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Radio


Rafat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,kupiłem radio CD(fabryczne) do Nissana primery P12. Gdy włączam stacje to pokazuje się przez chwilę na wyświetlaczu,zaraz po przekręceniu kluczyka jedynie potem dosłownie ani drgnie. W starym CD było tak że radio grało,ale bywało że poprostu urywał się dźwięk i długo trzeba było czekać aż się ponownie pojawi. Jak rozwiązać ten objaw ktoś coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Primerze P12 radio jest bodajże przypisane do konkretnego auta poprzez immo.. Tak gdzieś chyba wyczytałem. W ogóle muzyka Ci nie gra, czy jedynie nie wyświetla nic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,nie wyświetliło mi że ktoś odpowiedział na ten temat, sorki. A więc w starym radiu CD (fabryczne) było tak że wszystko było ok... Grało i wyświetlało stacje,ale zdarzało się że urywało mi stacje/dźwięk że np kilka dni musiałem czekać aż znowu złapie. Teraz w nowym CD również fabrycznym jest coś takiego że po przekręceniu kluczyka,wyświetla mi się "tapeta radia "dosłownie na 10 sekund czasem dłużej... Nic nie gra,przeszlo mi przez głowę że może coś z anteną być nie tak,ale nie wiem. Postaram się jutro jakieś zdjęcia wrzucić tutaj,a jak się uda to filmik 

Barniak mam nadzieję że u Ciebie wyskoczy że odpisałem i będziesz miał na to jakieś rozwiązanie... Bo już dobre pół roku jeżdżę bez radia... I dopiero nie dawno wziąłem się za nie tak konkretnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nic nie zrobisz. W primerach fabryczne radio jest przypisane do konkretnego auta poprzez immobilaizer. A wyswietla się bądź wyświetlał napis "SECURE" ?

Edytowane przez barniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,wyświetla się-rozumiem że w serwisie tez nic nie wymyślą? Ps: A jak z przerobieniem tego radia na inny model,wiesz coś na ten temat? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Rafat napisał:

Oo ciekawe,dziękuję za pomoc

A co do wymiany radia to można z pewnościa. Sam chciałem wymienić na jakieś inne w miejscu gdzie mam CD ROM (miejsce na płyte pod konsola). Kwestia pewnie kabli iso itp i bedzie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca jest tak jak mówisz że tylko kable jeżeli tylko założysz przejściówkę ISO wywali ci błąd secure na wyswietlaczu, originalnego radia CD nie możesz usunąć, błąd secure jedynie co możesz zrobić to tylko odpiąć kable głośnikowe od Ori radia i przepiąć je do radia nie oryginalnego jakiego kolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Devil1986 napisał:

No nie do końca jest tak jak mówisz że tylko kable jeżeli tylko założysz przejściówkę ISO wywali ci błąd secure na wyswietlaczu, originalnego radia CD nie możesz usunąć, błąd secure jedynie co możesz zrobić to tylko odpiąć kable głośnikowe od Ori radia i przepiąć je do radia nie oryginalnego jakiego kolwiek.

o to mi chodziło. Głownego radia nie można usunąć ze wzgledu na sterowanie klimatyzacją itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod tym względem nissan primera P12 to szajs... Masakra.. no nic dzięki panowie za pomoc i radę.

Barniak napisałeś że chciałeś wymienić i co? Udało się Tobie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie jest tak do końca jak mówisz, ja mam zamontowane radio 2DIN na androidzie i wszystko dziala, radio CD schowałem w deskę i jest spokój tylko na chwilę obecną mam dwa wyświetlacze czyli Ori i android ale to już nie długo bo znalazłem z kumplem magika co robi specjalne moduły by przełożyć obraz na ten z androidem. 

Edytowane przez Devil1986
Poprawa pisowni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Rafat napisał:

Pod tym względem nissan primera P12 to szajs... Masakra.. no nic dzięki panowie za pomoc i radę.

Barniak napisałeś że chciałeś wymienić i co? Udało się Tobie? 

Nie, nie wymieniałem w końcu. Kupiłem porządny transmiter i mam muzykę z telefonu przez Bluetooth i rozmowy telefoniczne :) ale moje radio nie jest zablokowane wiec nie musiałem kombinować. Ale z pewnością Jest to możliwe. 
 

10 godzin temu, Devil1986 napisał:

No nie jest tak do końca jak mówisz, ja mam zamontowane radio 2DIN na androidzie i wszystko dziala, radio CD schowałem w deskę i jest spokój tylko na chwilę obecną mam dwa wyświetlacze czyli Ori i android ale to już nie długo bo znalazłem z kumplem magika co robi specjalne moduły by przełożyć obraz na ten z androidem. 

 Podasz model radia jaki kupileS? Masz jakieś linki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem chińczyka na allegro i jak narazie od roku nic się nie dzieje z nim za to mam nawigacje YT i tym podobne rzeczy https://allegro.pl/oferta/nawigacja-radio-2din-android-8-1-wi-fi-bt-gps-pl-9375346371?utm_medium=app_share&utm_source=facebook i co najważniejsze obraz z kamery tylnej także mam na tym radiu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Devil1986 napisał:

Kupiłem chińczyka na allegro i jak narazie od roku nic się nie dzieje z nim za to mam nawigacje YT i tym podobne rzeczy https://allegro.pl/oferta/nawigacja-radio-2din-android-8-1-wi-fi-bt-gps-pl-9375346371?utm_medium=app_share&utm_source=facebook i co najważniejsze obraz z kamery tylnej także mam na tym radiu 

Sam to podpinales? Dasz jakaś instrukcje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Oho widzę że się nadzieja pojawiła gdy mnie nie było... Barniak z jakiej miejscowości jesteś? Bo widzę że służysz pomocą, więc z chęcią bym z niej skorzystał za dobrą "flaszkę" 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Rafat napisał:

Oho widzę że się nadzieja pojawiła gdy mnie nie było... Barniak z jakiej miejscowości jesteś? Bo widzę że służysz pomocą, więc z chęcią bym z niej skorzystał za dobrą "flaszkę" 

 

Barniak widzę po postach że ma większy teraz problem jeżeli chodzi o radio android 2 DIN to mogę pomóc sam takie mam tylko jest mały problem nie da się z niego sterować klima itp tzn da się ale trzeba u ruskich zakupić za ok 300 zł decodery by przełączyć obraz z oryginalnego na android 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziękuję wszystkim za pomoc.... Moje auto idzie na złom ... Poszła uszczelka pod głowicą... Nie wiedziałem że do chłodnicy trzeba płyn chłodniczy wlewać,gdzie w zbiorczku był na maksa... za nim się dowiedziałem o tym to dwa dni mi się grzał,wystarczyło to żeby uszczelka poszła. Piszę to ku przestrodze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.07.2020 o 13:58, Rafat napisał:

Dziękuję wszystkim za pomoc.... Moje auto idzie na złom ... Poszła uszczelka pod głowicą... Nie wiedziałem że do chłodnicy trzeba płyn chłodniczy wlewać,gdzie w zbiorczku był na maksa... za nim się dowiedziałem o tym to dwa dni mi się grzał,wystarczyło to żeby uszczelka poszła. Piszę to ku przestrodze. 

A naprawa ile kosztuje? czy sie nie oplaca? Auto dawało jakies oznaki tego ze poszla uszczelka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza oznaka,to dymi od czasu do czasu,tak że całe osiedle jest siwe dosłownie,druga oznaka uciekający płyn chłodniczy,trzecia oznaka maź pod korkiem wlewu oleju no i w końcu coś czego się nie spodziewałem to to że gdy wyciągam bagnet wlewu oleju to widzę że Olej jest płynny tak jakby mieszał się z płynem chłodniczym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...