Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Bierze olej


Jabi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich klubowiczów.

Panowie mam problem z swoim Nissanem 2.0 benzyna/gaz.2008rPosiadam go od 2 miesiecy i zauważyłam ze wciąga olej. Stoje przed dylemat czy go naprawiać czy jeździć i pilnować stanu oleju czy pogonić. No,e coś mi doradzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Nic nie piszesz ile tego oleju bierze w stosunku do ilości przejechanych kilometrów. Jeżeli sprzedawca ukrył informację że auto bierze olej, masz wiele prawnych możliwości począwszy od żądania rekompensaty aż po odstąpienie od umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy ile tego oleju wciąga, u siebie zaraz po zakupie wymieniłem olej na 5w30 taki jaki jest zalecany. Pił tego oleju 2,5l na 10kkm, zrobiłem płukanke i przeszedłem na olej 5w40 shell. Na razie zrobiłem 5kkm i nie widać zużycia. 

Może te 3 setki sobie wziął, bo nalałem prawie max, a jest teraz miedzy max na środkowym stanem.

W każdym bądź razie jestem zadowolony. Przy następnej wymianie też zrobię płukanke.

Jest tu taki użytkownik który olej 5w30 nazywa tłustą wodą :D i nie poleca go do silników nissana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile tego oleju bierze? U mnie jakieś 2 litry na 10.000 km. Niektóre typy tak mają, a w niektórych już producent zakłada, że tak ma być, ale jak za dużo to już niezdrowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jabi napisał:

Pobrał od wymiany w marcu 3,5 L, przejechałem 2,5 tyś. 

Kup płukanke Tec 2000, wlej do oleju. Żeby ruszyć pierścienie wg instrukcji 30min silnik ma pracować na wolnych obrotach, do tego 10min jazdy. Po zlaniu wlej olej 5w40, polecam shell helix ultra.

Jest duża szansa że masz zapieczone pierścienie i po płukance pierścienie zaczną pracować, zużycie oleju spadnie.

Silnik dymi na niebiesko?

Edytowane przez marcintju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
5 godzin temu, Jabi napisał:

Pobrał od wymiany w marcu 3,5 L, przejechałem 2,5 tyś. 

Przy takim stanie rzeczy nie ulega wątpliwości, że sprzedający musiał wiedzieć o braniu oleju. Jeżeli Cię nie poinformował przed zakupem, to nawet bym nie kombinował z płukankami, etc, tylko zażądał zwrotu gotówki, lub w przypływie dobrej woli z Twojej strony - deklaracji pokrycia kosztów remontu silnika.
Ja rozumiem, że ludzie tutaj piszą, że im bierze olej, ale o takiej zachłanności silnika pierwszy raz czytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dymi. Byłem ostatnio u mechanika i powiedział że bardzo ładnie silnik pracuje.

Zastanawiam się czy kupić olej 5w40 orlena bo jest tani i śmigać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinuj tylko kup normalny olej i zrób płukankę.zamiast tego z orlena to możesz z biedry ,podobne jakościowo a tańszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.06.2020 o 08:06, marcintju napisał:

Kup płukanke Tec 2000, wlej do oleju. Żeby ruszyć pierścienie wg instrukcji 30min silnik ma pracować na wolnych obrotach, do tego 10min jazdy. Po zlaniu wlej olej 5w40, polecam shell helix ultra.

Jest duża szansa że masz zapieczone pierścienie i po płukance pierścienie zaczną pracować, zużycie oleju spadnie.

Silnik dymi na niebiesko?

Oj nie czytamy co koledzy piszą

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, adamo66 napisał:

Oj nie czytamy co koledzy piszą

Dokładnie, mało tego kolega chce zaoszczędzić na oleju 30-40zł :D (orlen) a nie wiadomo czy remontu nie trzeba będzie zrobić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
Godzinę temu, marcintju napisał:

Dokładnie, mało tego kolega chce zaoszczędzić na oleju 30-40zł :D (orlen) a nie wiadomo czy remontu nie trzeba będzie zrobić.

Po prostu chce dobić silnik i wtedy już nie będzie miał żadnych wątpliwości, co musi zrobić. No i z oszczędności nici :bezradny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo. Identyko. Kupiłem I okazało się że bierze olej. Wkur... poziom Max. Do gościa dzwonię A on nic. Do adwokata I sprawa w toku. Możecie mi powiedzieć czy lepiej kupić używany silnik czy pchać się w remont i nie wiadomo co tam do roboty będzie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do roboty góra i głowica ewentualnie. Z używanym silnikiem może być jak z autem które kupiłeś, czyli czeski film.

Zawsze możesz wypróbować płukankę. Pewnie poprzedni właściciel wymieniał olej co 30 kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena zależy od tego co jest do roboty i wymiany plus rozrząd. Od 4k wzwyż. A znalezienie mechanika to nie lada wyzwanie I do tego w miarę rozsądny termin. To wychodzi mały cud. <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.06.2020 o 16:00, adamo66 napisał:

Oj nie czytamy co koledzy piszą

Panowie powiedzcie czy to plukankę zrobić 1x czy powtórzyć 2x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, adamo66 napisał:

1x wystarczy jeśli pierścienie nie zaczną pracować to tylko remont. 

Ale jak są mocno zawalone nagarem to samo płukanie na wolnych obrotach 10min nic nie da. Trzeba 30min na wolnych a potem jazda 10min wg instrukcji Teca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario robiłeś plukankę tak jak koledzy piszą i Tec 2000. Ja dopiero planuje zrobić w przyszły weekend. Ja mam przejechanie w swoim 160tyś. Ale obstawiam że pewnie ma 2 razy tyle.

Może Panowie pomożecie sprawdzic po Vinie ile ma przejechanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nissan nie prowadzi takich notatek w swojej bazie serwisowej. Jeśli auto jeździło w kraju kilka lat to cała prawda jest tu https://historiapojazdu.gov.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...