Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Bierze olej


Jabi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jabi nie robiłem takiej płukanki.... byłem za to w serwisie i wyszło mi że na wszystkich cylindrach jest za małe sprężanie. coś około 9 a ma być 11. dopiero po próbie olejowej ciśnienie było w dolnej granicy widełek coś około 10,5. w takiej sytuacji nie wiem czy płukanka pomoże... czy przypadkiem nie jest to gaszenie pożaru butelką wody...

Jabi koniecznie napisz co i jak u Ciebie wyszło. Może nie jest tak źle :D

Thunder polski Nissan nie prowadzi a ten w Niemczech???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.06.2020 o 09:04, Jabi napisał:

A jaki koszt takiego remontu.?

Znacie dobrego mechanika z okolic Pruszkowa?

Ja robiłem remont w Jankach GOMAR. Głowica, nowe tłoki, panewki. jakieś 4000 - 4,500 pln

Edytowane przez zolti2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 17.06.2020 o 21:57, zolti2 napisał:

Ja robiłem remont w Jankach GOMAR. Głowica, nowe tłoki, panewki. jakieś 4000 - 4,500 pln

W dniu 17.06.2020 o 21:57, zolti2 napisał:

 

Dzwoniłem do tego Gomara i powiedział mi przez tel około 8 tyś. Nie widział A cenę powiedział. 

 

W dniu 12.06.2020 o 20:12, Mario59 napisał:

Ja mam to samo. Identyko. Kupiłem I okazało się że bierze olej. Wkur... poziom Max. Do gościa dzwonię A on nic. Do adwokata I sprawa w toku. Możecie mi powiedzieć czy lepiej kupić używany silnik czy pchać się w remont i nie wiadomo co tam do roboty będzie? 

 

W dniu 11.06.2020 o 16:00, adamo66 napisał:

Oj nie czytamy co koledzy piszą

 

W dniu 17.06.2020 o 21:57, zolti2 napisał:

Ja robiłem remont w Jankach GOMAR. Głowica, nowe tłoki, panewki. jakieś 4000 - 4,500 pln

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zrobiłem plukankę Ale nic nie pomogło. Po przejechaniu około 350km ubyło na bagnie około 8m.

Bylem już u mechanika żeby się umówić na naprawę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

odświeżam temat.

Jabi i jak tam sytuacja??

ja nic nie robię. mam już auto zastępcze. czekam na sąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.07.2020 o 19:57, Mario59 napisał:

odświeżam temat.

Jabi i jak tam sytuacja??

ja nic nie robię. mam już auto zastępcze. czekam na sąd.

Hej.wstawilem do mechanika i silnik zwrot. Szukam właśnie silnika Ale już chyba nie używanego tylko po regeneracji. Odezwałem się do byłego właściciela i dał mi 2 tyś na naprawę  bo naprawa miała kosztować 4.

W dniu 16.07.2020 o 19:57, Mario59 napisał:

odświeżam temat.

Jabi i jak tam sytuacja??

ja nic nie robię. mam już auto zastępcze. czekam na 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam chciałem dołączyć do tematu kupiłem qashgaia z 2007r 2.0 na lpg w marcu tego roku i zauważyłem duże zużycie oleju 1 litr na 1000km doradzcie co z tym fantem zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norma dla silnika ME20DE przewiduje konsumpcję oleju do 0,5 l na 1000 km. 

Ja mam podobny przypadek. Obecnie mam zalany 10W40. Niebawem będę wymieniał na 5W40 wraz z dodatkiem Lucas Oil Stabilizer. Opinie ma bardzo dobre. Zobaczymy, co to warte.

380207_1_.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lanie takich specyfików, to tylko pudrowanie kłopotu. Lepiej naprawić i zalać dobry 5w50 + ceratec LM. Ja tak zrobiłem  i już nie dolewam od wymiany do wymiany ani kropli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 5.08.2020 o 01:34, exciter napisał:

Norma dla silnika ME20DE przewiduje konsumpcję oleju do 0,5 l na 1000 km. 

Ja mam podobny przypadek. Obecnie mam zalany 10W40. Niebawem będę wymieniał na 5W40 wraz z dodatkiem Lucas Oil Stabilizer. Opinie ma bardzo dobre. Zobaczymy, co to warte.

380207_1_.jpg

Reasumując  przy 10 tys. można 5 litrów dolać ? troche dziwne . Mój nie pobierał od zakupu 3 lata temu , w tym roku po 10 tysiacach przejechania jakby 1 litra mi brakło i trzeba było dolać ....Nie wiem czy nie zastosować się do waszej rady i po zrobieniu płukanki wymienić olej na 5w40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...