Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11 1.0 16v 2002] Dzwoniący drążek zmiany biegów


pchelka71

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,być może ktoś jeszcze żyje na forum i pokieruje w dobrym kierunku, jakiś czas temu zakupiłem mikrusa wszystko pięknie fajnie lecz od ok. miesiąca pojawił się niepokojący "dźwięk" dochodzący od drążka zmiany coś jakby metal się ocierał ( pod spodem wrzucę link do filmiku który nagrałem). Przedstawię kilka punktów jak to wygląda w praktyce.
1)"Dźwięk" zaczyna się po przejechaniu myślę 2-3 km, lecz jak na zimnym tak po rozgrzaniu samochodu wszystkie biegi wchodzą luźno i bez zgrzytów
2)Słychać go w takcie jazdy na każdym z biegów oraz na luzie- z wciśniętym sprzęgłem i bez
3) Tak jak na filmiku słuchać gdy rusza się drążkiem w prawo w lewo, góra, dół nie ma po prostu pozycji by nie słyszeć 
4) Zrobiłem taki test jadąc rozpędziłem samochód, wyłączyłem silnik przekręcając kluczyk i także ten "dźwięk" występował
5)Odkręciłem gałkę zdjąłem mieszek oraz cały tunel i przejechałem się na próbę i jakby występował ale znacznie ciszej 
Z pewnością nie ominie mnie wizyta u mechanika lecz najpierw postanowiłem zapytać tutaj być może ktoś poradził sobie z podobnym przypadkiem i pomoże z góry dzięki  
https://www.youtube.com/watch?v=XmZUFKKo3Nc&feature=youtu.be
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...