Jump to content
Części Nissana - iParts.pl
calypso83

Kompresor klimy

Recommended Posts

calypso83
Posted (edited)

Akurat mnie to spotkało,pada mi kompresor klimy .powyżej 3tys obr. wzmaga się wycie.Byłem dziś  u speców stwierdzili że kompresor do wymiany.cena 2200 bo trzeba wymienić też chłodnice (swoją drogą okazało się że jest dziura i ucieka troszkę)i przepłukać układ.Myslalem że dolanie oleju pomoże ale niestety nic nie dało.Czy ktoś już miał coś podobnego? A może nie trzeba wymieniać całej sprężarki tylko jakąś część?Chodzi mi też po głowie że może to jakaś rolka ,jak włączę AC to robi się większy opór i wyje.

A co najciekawsze to nie mogę znaleźć takiego samego Calsonic Kansei 92610 JD00A . 

Edited by calypso83

scanik
12 godzin temu, calypso83 napisał:

Akurat mnie to spotkało,pada mi kompresor klimy .powyżej 3tys obr. wzmaga się wycie.Byłem dziś  u speców stwierdzili że kompresor do wymiany.cena 2200 bo trzeba wymienić też chłodnice (swoją drogą okazało się że jest dziura i ucieka troszkę)i przepłukać układ.Myslalem że dolanie oleju pomoże ale niestety nic nie dało.Czy ktoś już miał coś podobnego? A może nie trzeba wymieniać całej sprężarki tylko jakąś część?Chodzi mi też po głowie że może to jakaś rolka ,jak włączę AC to robi się większy opór i wyje.

A co najciekawsze to nie mogę znaleźć takiego samego Calsonic Kansei 92610 JD00A . 

Proponuj jechać do innego mechanika na diagnozę i ewentualna wycenę 

calypso83

A może ktoś polecić jakiś warsztat  w Warszawie? Ewentualnie okolice ząbek

HOROWITZ
W dniu 26.06.2020 o 19:36, calypso83 napisał:

Ja bym spróbował tutaj

http://autonissan.supermechanik.pl/

zolti2
Posted (edited)

Z tego co się rozglądałem , to sprężarkę można regenerować. Oddajesz starą i za 400 dostajesz zregenerowaną. Do j10 nie ma sensu kupować nowej, bo to spora część wartości tego "rydwanu".

Edited by zolti2

calypso83

A gdzie za 400zl kolego to robią??

zolti2

Rozmawiałem z mechanikiem i on mi o tym powiedział. U mnie koło od sprężarki ma boczne bicie, chciałem samo koło wymienić, a on mówi, że się nie opyla bo.....

calypso83

Panowie mam pytanie czy możliwe jest że ma alternator hałasuje po załączeniu klimy?Miałem wymieniana sprężarkę na drugą nową i hałas się pojawia tak do 2-2.5 tys obrotów potem nie słychać ,wsadziłem drugą używaną i dalej to samo.bez klimy jest cisza

scanik
7 minut temu, calypso83 napisał:

Panowie mam pytanie czy możliwe jest że ma alternator hałasuje po załączeniu klimy?Miałem wymieniana sprężarkę na drugą nową i hałas się pojawia tak do 2-2.5 tys obrotów potem nie słychać ,wsadziłem drugą używaną i dalej to samo.bez klimy jest cisza

Oczywiście. Po włączeniu klimy pasek dostaje obciążenie i jak alternator ma walnięte łożyska to wyje

calypso83

A da radę jakoś to samemu sprawdzić? Czy tylko podmiana na inny

scanik
3 godziny temu, calypso83 napisał:

A da radę jakoś to samemu sprawdzić? Czy tylko podmiana na inny

Do mechanika niech zrzuci pasek i sprawdzi luzy na walku alternatora. 5min roboty