Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jaki olej do uturbionego 1.6 DIG-T (i filtr)


netis7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że silnik z turbiną wymaga specjalnej troski chciałem zalać go dobrym olejem. Jak się tematem olejów zainteresowałem to zgłupiałem. Czy brać jakikolwiek 5W30 czy konkretnego producenta. A jak już wybiorę producenta to i tak na jego stronie pokarze mi 5 różnych pasujących olejów. Co więc powinienem wybrać.

Druga kwestia to czy powinienem się zastanawiać nad filtrem czy też brać jakikolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam płukankę np Amsoil , a następnie zalać Ravenol 5w40 super na upalne dni i bezpiecznie w zimie. Fajnie też dobrać większy filtr oleju zawsze to ok 100ml więcej ;)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja leję LIQUI MOLY SYNTHOIL HIGH TECH 5W40,jest naprawdę dobry,kolego salikartur jaki filtr oleju masz na myśli?bo ten dedykowany jest malutki,podaj markę i numer części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wybrałem knecht oc 196 jakieś 100ml więcej mieści , montuję go też w Infiniti . Natomiast jeśli chcecie dobrać olej indywidualnie do siebie to polecam kolege czarnepaliwo na dzien dobry wywiad o przeszlosci auta, stylu jazdy i innych czynnikach potem pare wariantów do wyboru. Konkretnie rzeczowo i na temat u Tomka - polecam.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

 

 

Producent zaleca 5w30. Dlaczego proponujecie 5W40?

 

 

producent tez zaleca wymianę co 20 tyś co jest farsą...

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie tego kolegę czarnepaliwo można znaleźć? Aczkolwiek z historią auta będzie ciężko - świeżo kupione od Niemca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje również zakupione od niemca, zadzwoniłem i dostałem faktury i historię od niemieckiego serwisu bez problemu. 

Generalnie https://czarnepaliwo.pl/  Napisz maila na pewno dostaniesz odpowiedz, nie wiem czy Tomek udziela się tutaj, ja go poznałem na forum Infiniti i symboliczna zniżka dla forumowiczów tam jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto kupiłem w komisie. Mam książkę serwisową. Po Niemiecku nie znam ani słowa.

Dzięki za wskazówki i linka, ale sądząc po wyborze jaki mają na tej stronie to z grubsza wiadomo co zaproponują.

Na razie wczytuje się w specyfikacje różnych producentów. Znalazłem też ciekawy zestaw artykułów o olejach, takie Kompendium wiedzy, ale jeszcze się za to nie wziąłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wczytuj się za bardzo ;) bo specyfikacja parametrów danego oleju potrafi zmienić się w zależności od rocznika, dotyczy to również marek premium, których używam. Mnie tam jedno pytaleś odpisałem Tomek mi doli nie placi.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam filtr,myślałem że masz na oku jakiś większy,swoją drogą dlaczego jest taki mały?w porównaniu do audi 2.0 tamten jest ponad dwa razy większy.Uzupełnię jeszcze filtr pow. pipercross nasączony.

Co do "tłustej wody"zwanej olejem 5w30 zalewanie go w tak wysilonym silniku to pomyłka,jeżeli czasem lubisz "pobutować", bo i jest czym w takie upalne dni jak teraz, to masz prostą receptę na zerwanie filmu olejowego,ale to moje zdanie.Są filmiki na youtube

 

 
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem czemu takie dają w moim wolnossaku 3.5l fabrycznie był jeszcze mniejszy oc195 , a oleum do upalania leją nawet 5w50 no ale to już ryzyko w zimę moim zdaniem.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki salikartur za aktywność. Mam nadzieję, że Cię nie uraziłem. Wszedłem tylko na ta stronkę co mi zapodałeś i patrzę, że tam wybór jest znikomy.

@Zaldar - Tobie również dziękuję za udział w dyskusji.

Co do filtru Knecht OC196, nie znalazłem go w zalecanych do mojego auta. Są natomiast na tej liście inne o tej samej długości marek ASHIKA, JAPKO, DOKUJI i JAPANPARTS.

Co do oleju, wiadomo - czasem noga ciężka i leci na gaz... Z drugiej strony w zimie jeżdżę prawie wyłącznie odcinki po 5 km do pracy, czasem w połowie jeszcze przerwa na zakupy w hipermarkecie. Więc rzadszy olej byłby lepszy. Zainspirowany Waszymi wpisami trochę poczytałem. Tutaj, bardzo ciekawy artykuł (łącznie z komentarzami).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki salikartur za aktywność. Mam nadzieję, że Cię nie uraziłem. Wszedłem tylko na ta stronkę co mi zapodałeś i patrzę, że tam wybór jest znikomy.
@Zaldar - Tobie również dziękuję za udział w dyskusji.
Co do filtru Knecht OC196, nie znalazłem go w zalecanych do mojego auta. Są natomiast na tej liście inne o tej samej długości marek ASHIKA, JAPKO, DOKUJI i JAPANPARTS.
Co do oleju, wiadomo - czasem noga ciężka i leci na gaz... Z drugiej strony w zimie jeżdżę prawie wyłącznie odcinki po 5 km do pracy, czasem w połowie jeszcze przerwa na zakupy w hipermarkecie. Więc rzadszy olej byłby lepszy. Zainspirowany Waszymi wpisami trochę poczytałem. Tutaj, bardzo ciekawy artykuł (łącznie z komentarzami).
 
No problemo :) Miałbym się, urazić bo nie skorzystałeś z doradztwa Tomka ? toż to tylko Twoja strata :) Mnie doradził do wolnossaka Penrite tenths premium 0w40 i biorę od 3 lat mimo, że też nigdy go niema na www ;)

Wysłane z mojego SM-T819 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...