Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

wyjęcie wkładki zamka (od kierwocy)


matius28

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, przeszukałem forum ale nie znalazłem odpowiedzi na moj temat. 

Jeden z kluczyków przestał mi działać, jak się okazało wkładka też jest usztywniona.... Na szczęście mam 2 kluczyk!

Jak wyciągnąć wkładkę zamka?  Zobaczyłem jak ona wygląda i na końcu ma takie przeciwległe skrzydełka. Znalazłem również śrubkę torxa od boku drzwi na wysokości zamka. Czy to ona trzyma wkładkę?  Czy trzeba siągnąć cały boczek żeby wyciągnąć wkładkę? 

Przyjmę wszelkie porady bo takowych nie znalazłem na forum. Były opisywane podobne ale nigdy nie było informacji jak wyciągnąć wkładkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda nastepujaco,  torx którego znalazłeś będzie potrzebny do odkręcenia na max i uderzenia w niego by popuścił poczym chwytasz tam gdzie masz zamek i ciągniesz do siebie najlepiej by było dla ciebie ściągnąć tapicerkę drzwi jakby się przesunęła cała klamka by ją umieścić na miejscu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym uniknąć własnie sciagania tapicerki, czyli jest szansa żeby wyciągnąć wkładkę bez sciągania, Co oznacza uderzenie w torxa? nie wystarczy zwykłe odkecenie? 

Myślałem żeby wlozyc kluczyc do zamka i za niego ciągnać (po odkręceniu torxa) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz uderzyć w torxa wtedy blokada zejdzie z tej części gdzie jest zamek i możesz ciągnąć w swoją stronę będzie wychodzić na początku trochę ciężej ale potem pójdzie od kopa a jak będziesz już wkładał to tylko wsuń i wkręć torxa to znów blokada się zamknie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrząc na torxa centralnie uderzyć go punktowo? tak jakbym punktakiem uderzał czy góra dół/ lewo prawo? Dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centralnie nic na bok jak już go odkrecisz na max to tylko uderz poczujesz jak wpadnie blokada i wtedy możesz wyciągnąć wkładkę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, zamek straszliwie zapieczony, oddałem do gościa od zamków :)

Co do wyjęcia zamka nissan p12 dla potomnych z googla. Należy mieć torxa, odkręcić torxa na maxa (nie przejomować się bo nie wypadnie tylko dalej nie będzie chciał się kręcić), i uderzyć. Mocno ale z wyczuciem. Wtedy ta śubka wpadnie a wy będziecie mogli zaczać wyciągać wkładkę. Ja dociskałem klamke i zamek po kilku szarpnięciach wypadł. 

Jak włożyć jeszcze nie wiem, mam nadzieję że gładko pójdzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc! 

koszt naprawy zamka to 50zł. Co do kluczyka po wymianie baterii wciąż nie działa, myślę że się rozkodował. Znalazłem na forum jak zakodować ale szczerze wole tego póki co nie ruszać, mam drugi kluczyk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...