Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Układ chłodzenia


rafi_78

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów. 

Nie mogę namierzyć interesującego mnie tematu. Więc zacznę nowy. Chodzi mi konkretnie o to przy jakiej temperaturze załącza się drugi wentylator, który czujnik odpowiada za jego włączenie? Samochód to x trail t 30 2 benzyna. 

Nie cały rok temu był zmieniany silnik. Zprowadzany z Japonii. Wcześniej robiona dwa razy głowica w starym silniku. Po wymianie silnika przez parę miesiecy było dobrze. Teraz jednym z objawów są bąble w zbiorniczku płynu. Mechanicy wskazują na uszczelkę pod głowicą. Co może być przyczyną, nie prawidłowe działanie układu chłodzenia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie takie proste w odpowiedzi bo działanie wentylatorów zależy od temperatury układu chłodzącego, prędkości samochodu , obrotów silnika, ustawień przełączników klimatyzacji i sensora mierzącego ciśnienie w obiegu klimatyzacji. Te kilka zmiennych jest wysyłane do ECU i to on decyduje o załączeniu wentylatorów. Są na to odpowiednie diagramy w instrukcji serwisowej do której link znajdziesz w mojej stopce. 

Pobierz dokument o nazwie ENGINE CONTROL SYSTEM, powinien to być plik o nazwie EC.pdf. Na stronach z mojej stopki ten dokument ma chyba błędną nazwę - Emission Control System (Section EC)

Potem poszukaj w nim sekcji DTC P1217 ENGINE OVER TEMPERATURE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobioro i zobaczę, może to nieco rozjaśni sprawę. Dzięki za pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jestem na etapie sprawdzania bąbli ... Zaczynam od korka chłodnicy - ten wynalazek w nissanach ma podwójna funkcję (ssanie lub wypychanie płynu)  i pracuje na jednym przewodzie cieczy do zbiorniczka wyrównawczego.. Dodatkowo podejrzewając uszczelkę można kupić tester - wkłada się toto do zbiorniczka z płynem i zależnie od koloru testera, są tam spaliny lub nie.

 

Dziś kupie korek więc dopiero po sprawdzeniu mogę dać znać jak poszło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korek założony. Bąbli  nie ma.  Ale płyn z testerem jutro ma być w paczkomacie. Tak na wszelki wypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...