Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

problem z obrotami


Cezetapea
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nissan murano 2005r wersja europejska. Problem wygląda następująco, auto na postoju nie może przekroczyć 4 tyś obrotów, a po wkręceniu się na wymienione obroty zaczyna falować na najniższych, zdarza się że zgaśnie. Ponadto w trakcie jazdy brak mocy rozpędzenie do 100km/h trwa może minutę, podczas rozpędzania tak jak wcześniej osiąga jedynie 4 tyś obrotów ale auto nie przyspiesza. Borykał się ktoś może z taką usterką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na desce nie świeci check engine podliczenie nawet za pomocą Elma mogło by lepiej naświetlić sprawę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, żadna kontrolka się nie oświeciła. Podlacze pod komputer zobaczymy czy cos pokaże.

 

 

Edytowane przez Cezetapea
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszły błędy p0102, p0171,p0174,p0020,p0021, tyle że w między czasie wymieniałem filterki gazowe i auto włączyłem bez przepływomierza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wykasuj blendy odpal i sprawdź co dalej jak to samo to mechanik będzie miał zajęcie. ja bym tak zrobil, bo objawy to naprawdę kosmos dla nie bynajmniej. A jak już ogarniesz temat to napisz wielu może być ci wdziecznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Screenshot_2020-07-05-15-44-14-72_9cac5efde141b7b00eca48be89a5ec45.jpg

Screenshot_2020-07-05-15-43-56-36.jpg

Screenshot_2020-07-05-15-43-12-24_9cac5efde141b7b00eca48be89a5ec45.jpg

Ktoś mi może powie co oznacza ten ostatni wykres? Tzn cvt na czerwono?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędy skasowane, a nissan jak nie jechał tak dalej nie bardzo chce, tyle że jak na razie żaden z nich nie wrócił 

Edytowane przez Cezetapea
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blendy silnika dotyczyły odpalenia bez przeplywki tak wnioskuję z opisu skłaniam się że może to być problem skrzyni ale skoro miałeś regenerację to może ten czujnik cvt krzaczy obejzyj wtyk dokładnie może jest jakieś przetarcie na przewodach, jak mówią tonący brzytwy się chwyta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem regeneracji skrzyni. Nie wiem co to za błąd na skrzyni był a już się nie pojawia ponownie. Ten screen z jej pracy mówi że niby ok. Wydaje mi się że cvt by nie dawało objawów w postaci nierównej pracy na biegu jałowym P. 

Screenshot_2020-07-05-17-27-26-83_9cac5efde141b7b00eca48be89a5ec45.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jak widzisz staram się jakoś pomóc ale niezabardzo mi wychodzi.  błąd skrzyni który miałeś to wskazywał na czujnik prędkości cvt u mnie też się pojawił jak miałem zasyfiony parownik i w momencie gdy przełączał z pb na lpg to silnik się ksztusil i gasł, jak sprawę naprawiłem to błąd więcej się nie pojawił czyli też u ciebie nierówna praca to spowodowala. jak dalej chcesz sam rozwiązać problem to ja bym się przyjrzał przepływce podobno można ją spróbować przeczyścić w necie napewno coś będzie, tym bardziej że jest na wierzchu i szybko i łatwo można ją wyciągnąć lub wymienić na sprawną. Tyle odemnie rad jakkolwiek daj znać o postępach i zakończeniu tej przygody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnoza - katalizatory. Zrobimy, zobaczymy czy będzie ponownie chciał jeździć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

katalizatory jak są zapchane to też nie będzie miał mocy u mnie tak było i po wymianie wróciło do normy. będziesz regenerował czy nowe wstawiasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to samo płukanie bo w tej cenie unas nie ma szans zregenerować unas za wymianę wkładów w kacie chcą średnio koło 800 zł za sztukę. a w tej cenie to płukanie coś w stylu jak czyści się dpf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem, gdyby komuś się tak działo jak u mnie to winne katalizatory. Autko nie wiem czy przy momencie kupna tak jeździło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to super że już śmiga. Szerokości. Jak byś tylko powiedział czy ci wkłady wymieniali czy robili płukanie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniali, gaziutek zrobił z nimi popiół i się nie nadawały do niczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o cholera bardzo tani ci to zrobili tu w okolicach warszawy to po 800-900 za jeden krzyczą. dał byś namiary na nich

Edytowane przez bubuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...