Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Qashqai j10 benzyna nie odpal na ciepłym


Kobrazst

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie. Jestem tu nowy. Do dziś rana wszystko było tip-top. Mam Kasztana j10 benzyna 2.0 r 2010 silnik MR20 +LPG.  i nie odpala na ciepłym. Brak błędów OBD. Podejżewam czujnik wału lub wałka rozrządu. Ale nie mogę ich zlokalizować. Znalazłem jeden po stronie kół pasowych pod poduszką silnika ale nie ma do niego dostępu . Czy mógł by mi ktoś napisać gdzie znajdują się czujniki wału i wałka. Bo na Google szukam i nic konkretnego nie znalazłem. Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie nie pali czy trzeba pokręcić?? aby zaskoczył? próbowałeś odpalić z LPG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz lpg to pewnie mapy się rozjechały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i dziękuję za podpowiedzi. 

Jak jest zimny do około 35 stopni to odpala na benzynie i odpala na gazie. Jak odpali mogę również przełączać miedzy paliwem i gazem i wszystko jest ok. Obroty ładnie chodz nieszarpie ma moc. Ogólnie śmiga ładnie. Jak temperatura cieczy chłodzącej jest powyżej około 35 to kręci i kręci i kręci i nic. Na gazie też nie wystartuje. Paliwo dochodzi. Błędów OBD niema. Dziś rano odplił mi 5 razy pod rząd z benzyny ale jak troszkę się nagrzał to znowu nie odpala. Nawet nie próbuję zaskoczyć. Wczoraj zlokaliwowałem czujnik wałka rozrządu . Popsikałem kostkę i tyle.Czy na samym zapłonie przepustnica powinna się otwiera po naciśnięciu pedału gazu. Bo jak z rana podpiołem Obd to była w pozycji 0,4%. I nie reagowała na gaz. Jak kasztan odpalił to dopiero pokazywało więcej . 

Podpinałempod od delphi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik temperatury sprawdzaleś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskazówka na desce jest idealnie prosto po nagrzaniu się. Zastanawia mnie dlaczegow ecu nie ma żadnych błędów. 

Po południu sprawdzę czujnik temperatury silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnij fejsa i sprawdź temperaturę, tam są chyba dwa czujniki jeden na blat drugi do ECU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam jeszcze,e jedno pytanie. 

Czy pompa paliwowa powinna się załączyć ZAWSZE po przekręceniu zapłonu? Bo u mnie tylko co któryś raz. Trochę podejżane bo jak ją sprawdzałem to pompowała  paliwo. Ale czasami jej wovóle nie słychać a napięcie dochodzi do niej za każdym razem 

Obrazu dla krytyków. 

Paliwo tankowałem do pełna w kwietniu przed świętami. Teraz jest połowa baku. Około 30 litrów wiec nie jeżdżę na rezerwie bo LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam model, pompy nie słyszę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...