Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

K12 2003 1.2 zgasła i umarła :(


AlePech

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!

Ale dla mnie to nie był dobry dzień. Proszę uprzejmie o wskazówki, postaram się opisać objawy:

1. Moja Micra zgasła w trakcie jazdy, brak kontrolek błędów.

2. Próbowałem ją odpalić wielokrotnie (również po kilku godzinach) i nie ma żadnej reakcji, rozrusznik nie kręci, nie słychać nawet pompy paliwa.

3. Na zegarach natomiast mruga tylko czerwona lampka (nie wiem jak się fachowo nazywa) chyba NATS

3. Po przekręceniu kluczyka w stacyjce brak jakiejkolwiek reakcji. Twardy pedał hamulca. Nie działają szyby, wycieraczki.

4. Światła mijania i długie działają idealnie, wydaje się więc, że to nie wina AKU. Gdy Akumulator był w zimie rozładowany, to przynajmniej kontrolki na wyświetlaczu świrowały, a teraz cicho i ciemno.

5. Nie działa przycisk LOCK, natomiast z kluczyka otwiera i zamyka centralkę

6. Bezpieczniki po lewej dolnej stronie kierownicy wszystkie sprawdzone i OK.

Kiedyś miałem podobny przypadek w Seacie, ale wówczas winny był czujnik położenia wału i rozrusznik jednak kręcił- teraz cisza, nie reaguje na kluczyk wcale. Proszę uprzejmie o pomoc- stoi cały dzień rozkraczona na poboczu przy skrzyżowaniu, muszę coś z nią zrobić... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych, co jeszcze tym szrotem jeżdżą i mają podobny problem: odpowiedzialna był przegnity bezpiecznik jak na zdjeciu (nie moje, z Internetu). Teraz tylko muszę się dowiedzieć co to za numer części, opis sprzedawców zazwyczaj jako "klema plusowa" :)

 

 

111.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepalony bezpiecznik taśmowy /blaszkowy/, chyba 80A - bezpiecznik piętro wyżej na foto, też za niedługo przepali się. Wymieniając bezpieczniki (lub całą klemę np. z all..) zlikwidujesz jedynie skutek a nie przyczynę. Oba bezpieczniki zasilają PCM (prawdopodobnie zawilgocony moduł) i tam trzeba szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

Nadgryziony przez wilgoć i czas bezpiecznik przez osłabienie elementu zabezpieczającego (taśmy, blaszki, drutu, jakkolwiek nazwiemy element bezpiecznika ) zmniejsza prąd, przy którym się przepali, wiec nie szukałbym dodatkowych usterek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...