Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

1.2 dig-t 115KM Rozrząd


kiss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy wymieniał ktoś rozrząd poza ASO w silniku 1.2 tig-t 115KM ? 
Mój Juke jest z 2015r, ma obecnie przejechane 40tys i jest już po jednej gwarancyjnej (przedłużonej) wymianie rozrządu. Nie wiem co oni w tym aso tam wymieniali, ale łańcuch ucichł tylko na kilka miesięcy i znów go słychać jak grzechocze od 2tys/obr w górę. 

Jaki jest orientacyjny koszt wymiany rozrządu u mechanika? Ile kosztuje rozrząd, gdzie i jaki najlepiej kupić?

Nie mam zaufania do ASO i nie chciałbym u nich wydać na naprawę astronomicznej kwoty. Dla tego chciałbym to zrobić u jakiegoś mechanika który zna się na rzeczy. Ewentualnie sam podjąłbym się wymiany gdybym tylko znalazł jakiś poradnik, instrukcję typu krok po kroku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 10.07.2020 o 17:04, neq napisał:

Jedź na reklamacje usługi do ASO w pierwszej kolejności. 

Byłem. Z racji tego że usługa wykonana została w ramach przedłużonej gwarancji która obecnie już wygasła, reklamacja mi nie przysługuje. Taką uzyskałem informację w ASO. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do nich jeszcze raz. Złóż reklamację nie na rozrząd jako taki tylko na usługę jaką oni wykonali. Jak odmówią to do Rzecznika Praw Konsumenta być może on Ci pomoże. Kompletny rozrząd to koszt ok 1400 do 1700zł, bez kół zmiennych faz i koła pompy oleju  około 400zł  do tego komplet uszczelek plus robocizna ale tu ci nie pomogę bo to zależy od wielu czynników.  Mogę sie ewentualnie dowiedzieć - syn jest mechanikiem robił taki w Qashqai-u ale to bedzie bez faktury i w Łodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...