Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Schemat układu paliwowego, silnik V9X Pathfinder


Vigo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po przeszukaniu forum i internetu, nie znalazłem schematu układu paliwowego do Pathfinder'a z silnikiem V9X, tj. 3.0D V6

Jeśli ktoś ma lub wie gdzie znaleźć, będę wdzięczny.

Problem wygląda następująco, silnik się kręci ale nie odpala. W serwisie wymienili pompę paliwa w zbiorniku, problem pozostał.

Bezpieczniki sprawdzone, pompa pompuje. Nawet jak uda się po wielkich trudach odpalić silnik to przy dodaniu gazu silnik gaśnie i pojawia się błąd p2293, problemy z ciśnieniem paliwa.

Przy podłączeniu zewnętrznego źródła paliwa do filtra, wszelkie problemy znikają. Niestety serwis od tygodnia rozkłada ręce.

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem?

Pozdrawiam Vigo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tego że działa? Jakie ciśnienie przy 2000rpm podaje???

Odłącz wąż z baku przy filtrze paliwa. Podłącz do filtra wąż z kanistrem ropy i zobacz czy odpali. Tak nawiasem wątpię aby V9X miał jeszcze pompę w baku bo po co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy podłączeniu zewnętrznego źródła paliwa do filtra, wszelkie problemy znikają. V9X na pompę w zbiorniku nr kat. 170 405 X20A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie pompa. Tam jest tylko pływak i węże, nie ma pompy.

Skoro po bezpośrednim podłączeniu do filtra paliwa wszystko jest ok to trzeba sprawdzić przewody paliwowe. Opcje są dwie. Albo są gdzieś zatkane lub przygniecione albo jest nieszczelność po drodze i pompa wysokiego ciśnienia nie jest w stanie zassać paliwa z baku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego schemat dużo by pomógł. Jutro zabieram samochód do innego serwisu. Nie mam warunków do zrobienia tego osobiście.

Mnie również wydaje się że winne jest jakieś połączenie lub przewód.

Po naprawie na pewno opiszę wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze schematem będzie problem. Aczkolwiek V9X obok VQ35HR oraz VK50VE był stosowany w Infinity FX35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam

Dawno nie pisałem a dużo się działo.

Do rzeczy.

Całe zamieszanie wynikało z nieszczelności przy podgrzewaczu paliwa w filtrze paliwa, dostawało się powietrze i wiadomo co dalej.

W zbiorniku paliwa znajduje się mała pompka która jest używana tylko w momencie wypalania DPF'a, więc ważne aby nie szukać tam problemu.  

Nie bierze ona udziału w pompowaniu paliwa do silnika w trakcie jazdy. Podaje ona paliwo do wtrysku który znajduje się przy ramie, taka ciekawostka.

W efekcie całego zamieszania została mi nowa pompa wysokiego ciśnienia BOSCH 0445010324 która jest do tego silnika ale montowana po maju 2011, oczywiście silnik mam z przed maja.

Gdyby ktoś potrzebował leży i osiada kurzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Hej dziś wystąpił mi ten sam problem jechałem i samochód mi zgasł i wystąpił błąd P2293 jest to nissan navara 3.0 V6 V9X czy mógł byś powiedzieć coś więcej o twoim przypadku bo z tego co czytalem miałeś z tym problem aby to zdiagnozować jak byś dołączył jakieś foty to by było super i opisać bordziej to był bym wdzięczny z guru dzięki za odpowiedź 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...