Jump to content
Części Nissana - iParts.pl
Olik

Czujnik ciśnienia w oponach

Recommended Posts

Olik

Po dopaleniu auta zapaliła mi sie kontrolka ciśnienia w oponach. Sprawdziłem ciśnienie i wszędzie było dobre. Zepsuty czujnik? 

Kiedys miałem dziurę w oponie tylnej i żadena kontrolka nie wyskoczyła. Mam wątpliwości czy posiadam taki czujniki w oponach (sa to stalowe felgi). 

Da sie to jakoś wyłączyć? 

Czech

Czujniki można montować w każdych felgach. System jest narzucony przepisami i nie można go wyłączyć z poziomu użytkownika. Każdy czujnik ma w środku baterię która musi się kiedyś rozładować.

Olik

Byłem sprawdzic u wulkanizatora. Nie mam czujników w wentylach (zrzucane opony z felg) tak jak myślałem. Co mogłoby paść żeby ta kontrolka sie zapaliła? 

Czech

Są dwa systemy kontroli ciśnienia. Obecnie jest stosowany pomiar bezpośredni przez czujniki zamontowane w kołach. Wcześniej był stosowany system pośredni. System był oparty o impulsy z układu ABS. Przez ich zliczanie i porównywanie informował (bardzo niedokładnie) o możliwym spadku ciśnienia. Był to raczej system wskaźnikowy niż pomiarowy. Wszystko wskazuje że masz ten starszy system. Przyczyną zapalenia się kontrolki może być uszkodzony pierścień lub czujnik ABS-u, lub wadliwa (uszkodzona) elektronika