Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

czyżby to koniec CVT , nowa 9 biegowa skrzynia


Kazik_R52

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.autoevolution.com/news/jatco-cvt-may-be-ditched-in-favor-of-9-speed-auto-for-2021-nissan-pathfinder-143841.html

w zasadzie zostało potwierdzone że Pathfinder 2021 zamiast CVT otrzyma 9 biegowy automat.......

a że Pathfinder i Murano dzielą wszystko od płyty po silniki i skrzynię, wiec podejrzewam, że w Murano niedługo sie pojawi nowy automat .... 

jeśli Pathfinder 2021 będzie nowym modelem, to pewnie nową skrzynię dopiero dostanie Murano Z53.

 

Ma być 9 biegowy automat i znany z infiniti świetny 2.0 o zmiennej kompresji 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie koniec tej dziadowskiej cvt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze skrzyniami jest tak zależy jak się trafi. Mi kiedyś w Buick-u lesabre powiedzieli że skrzynia do remontu bo śmierdział olej i jak wymienią to nie wiedzą czy wyjadę. Olej wymienili a auto przelatało na tej skrzyni jeszcze 300 tys bez remontu i lata dalej mając 515 już najechane. I ze skrzynia nic sie nie dzieje. Jedynie co robiłem po zakupie to montaż chłodnicy oleju bo on nie miał jej. Automat który w nim siedzi to 4t65e i mam go do dziś super auto 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie narzekam na skrzynię CVT , ale zbyt dużo ludzi ma problemy i to często z nowymi skrzyniami . Jest zla fama, to blokuje sprzedaż , jeśli ciągle czytasz nie kupuj tego g... z CVT. Prawie 20lat produkcji CVT i te same problemy.. Jeśli Nissan chce walczyc z konkurencją musi coś zrobic. Nowy silnik , 2.0, który jest nalepszy w swojej klasie + nowy automat , jest to już sprawdzona konfiguracja z Q50. Pytanie czy nowy układ napędowy wejdzie przy okazji liftingu Z52, czy za 3 lata do Z53... W każdym bądź razie idzie nowe .....

Nie można też wykluczyć, że po wejściu oszczędnego/ekologicznego silnika Murano wróci do Europy , skoro zawitała toyota  Highlander ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...