Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Juke Kamera 360 jakie nowe radio ?


andi_pl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

czy moze ktos przerabial temat innego radia z nawi pod juke z kamerami 360

mam nowego juka nismo z kamerami 360

pod poprzedniego lifta z kamera cofania wystarczyl adapter pod chinczyka ale tu sa 4 kamery

 

moze ktos cos wie na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam 

Podpinam się pod temat. 
Również mam dylemat. 
Chciałbym zmienić radio ale na żadnej aukcji nie jest napisane czy będzie działało z kamerami 360 a przy próbie kontaktu ze sprzedającymi - sami tego nie wiedzą. 
Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Witam  czy może ktoś podpowiedzieć  jaka może być przyczyna braku załączania kamery cofania po wlączeniu  wstecznego ,dodam że wszystko działało poprawnie, wsteczny załączał kamerke, kamera jest widoczna w ustawieniach i działa , problem powstał kilka dni temu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zacząl od sprawdzenia czy jest sygnał wstecznego na pinie kostki, która idzie do radia. Multimetrem. Niestety nie wiem, który to pin, ale może ktoś wie. Wiem gdzie jest w pulsarze na lcn2, jeśli mają podobne lub te same radia to może być tak samo, mam to zapisane gdzieś ale teraz nie mam jak sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 ale kamera działa bezblędnie problem jest w załączaniu biegiem wstecznym niema podgladu z kamerki ,a wiadomo ze wsteczny powinien uruchomić obraz ,,,cyt ,,,od sprawdzenia czy jest sygnał wstecznego na pinie kostki, która idzie do radia.,,,, gdzie jest ta kostka? czy mam rozkrecic panel radia?

Edytowane przez totmorhen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam ze pisze post pod swoim,ale dopiero teraz zauważyłem , że prócz nie działającej kamery po wstecznym nie działają światła cofania , żarówki sprawne oraz bezpieczniki czy może to być wina czujnika  cofania? , jeżeli tak to gdzie sie  on znajduje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o kostkę i sygnał wstecznego to trzeba rozebrać panel i dobrać się do radia i odpiąć jedną z kostek. Wsadzić igłę w ten pin i przyłożyć sondę multimetru. Przy wrzuconym wstecznym powinno być 12V na tym pinie. A jeśli nie świecą światła cofania co też ma związek ze wstecznym to może walnięty któryś z bezpieczników. Musiałbym zobaczyf przez co lecą te sygnały. Na pewno to keci przez ipdm, który jest w komorze silnika. On też ma kilka bezpieczników, ale raczej wykluczam jego awarię...

Screenshot_20220828-175344_Adobe Acrobat.jpg

Sygnały 12V, które lecą przez ipdm lub bcm często jeszcze lecą przez skrzynki bezpieczników, więc najpierw tam bym szukał. Jeśli jest tak samo jak w pulsarze lub qq to jedno powinno być przy lewych drzwiach, drugie w okolicy schowka lub prawych drzwi. Ale to piszę tak jak mi się wydaje. Przy skrzyni pod spodem (tu znowu chyba, niech mnie ktow poprawi jak coś) jest chyba jakiś styk, który bo wrzuceniu biegu daje sygnał na ipdm, a ten dalej to puszcza na światła wsteczne i do radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze - dla potomnych problem rozwiązany - działa kamera  po wstecznym ,  świeca swiatła stopu po wstecznym  problem polegał w czujniku cofania  w komorze silnika   koszt 30 pln   oraz  ciężki dostęp na gorącym silniku  we własnym zakresie  wymntowanie -  zamontowanie  sprawnego klucz 24 kruciutko obciety/improwizacja skuteczna/ - 3 piny we wtyczce  -  podziękował za rady i zauważenie tego tematu

pozdrawiam 

Edytowane przez totmorhen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...