Jump to content
Części Nissana - iParts.pl
Sylwia_Kielce

Nie odpala jak powinien x-trail

Recommended Posts

Sylwia_Kielce

X-trail T30  2206 2,5 benzyna +gaz.  Przy opalaniu ( nie zawsze, ale w 90%) kręci i nie zaskakuje. Po chwili słychać jakby się rozpędzał i w końcu odpali. Czasami po 10 sek, czasami po 30 sek, a nawet więcej. Mam nagranie, ale plik ma 40 MB i tutaj nie dodam. 

miloszo

Czujnik polozenia wału?

Wysłane z mojego SM-G398FN przy użyciu Tapatalka

Sylwia_Kielce

Sprawdzony komputerem. Zero błędów:wacko:.

miloszo

Ja mam diesla, tez ciezko odpalal. Czujnik po wyjeciu okazal sie dziurawy. +ktos juz wczesniej tam grzebal

Wysłane z mojego SM-G398FN przy użyciu Tapatalka

radekradek7155

Może rozrusznik ? kręci ale nie przenosi napędu na silnik. 

HOROWITZ

Żeby dobrze zdiagnozować trzeba po pierwsze zakręcić zawór na zbiorniku z gazem i zaobserwować jak sie zachowuje na samej benzynie/sam takę rade otrzymałem i przeprowadzam testy/.Potem po kolei trzeba eliminować mozliwe  przyczyny-a jest ich niemało

karibox1

Chodzi tu o benzynę 2.5.

Czujnik to raczej nie jest bo by wywalał go w kompie. Trudno też czujnik przedziurawić czymkolwiek. Coś z tą instalacją gazowa bym stawiał albo rozrządem (łańcuch)

HOROWITZ

jeśli chodzi o obstawianie to ja bym postawił na reduktor gazu przy załozeniu że z zaworami w porzadku i świece nowe

Gryzon

Przy prawidłowo założonej instalacji nie starszej niż kilka lat , silnik ZAWSZE odpala na benzynie. Jeśli jest ciepły to dopiero PO odpaleniu przełącza na gaz. Chyba że masz sterowanie ręczne ? Ale to wtedy jest dość stara instalacja ...

Sylwia_Kielce

Instalacja ma 1,5 roku i zawsze odpala na benzynie. Mam możliwość wyłączenia gazu i tak zrobiłam na trzy dni. Odpala jak odpalał, czyli kiepsko. 

HOROWITZ

a gaz wyłaczyłaś gdzie ?

Edited by HOROWITZ

Sylwia_Kielce

Pod kierownicą, gdzie mam przełącznik.  Gdy się włącza to go słyszę i jestem przekonana że to nie wina gazu. Jeździłam na wyłączonym. 

Gryzon

Tak jak pisałem ,wiekszosc instalacji gazowych uruchamia silnik na benzynie domyślnie. Szukalbym problemu w instalacji samochodu , nie gazu.  Czy są inne błędy na OBD ? Jakiekolwiek ? Wypadanie zapłonu?  Inne ? Czy w czasie jazdy przerywa,szarpie ? Czy normalnie wkreca się na obroty ? No i czy kontrolka check engine działa? 

Edited by Gryzon

Sylwia_Kielce

Żadnych błędów, check engine też mi się nie świeci. 

HOROWITZ

Przy tego typu próbach gaz zakreca się  zaworem NA ZBIORNIKU GAZU.

Jeśli nie gaz to świece jesli nie świece to zawory.Nic nie wiemy jaka to instalacja gazowa,ile auto ma przebiegu ,ile ma przebiegu na samym gazie.Czy były wymieniane filtry czy byl wykonywany serwis i regulacje u gazownika.Jeśli chodzi o instalacje gazowe zapytałbym kolege z forum- Dino

Sylwia_Kielce

Świece mają pół roku, czyszczone w zeszłym tygodniu. Jutro wymieniamy czujnik położenia wału. Na gazie przyjechałam około 30 tyś. Auto ma 189 tyś. Zawory robię w przeciągu miesiąca max, bo podobno luzy czy coś. A instalacja gazowa STAG 200 GoFast, zawór Shark i reduktor Shark 1500. 

HOROWITZ

Prawdopodobnie o te luzy na zaworach chodzi.Czy kiedykolwiek były sprawdazne.Daj znać po regulacji