Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

Grzechotanie z okolic skrzyni biegów

Recommended Posts

Witam,

Świeżo kupiłem Qashqaia od handlarza, lekko bity :), 2017 przed FL, 22 000 przejechane. Przegląd w ASO zrobiony, olej wymieniony. Wszystko OK.

Ja jednak słyszę dziwny grzechot (tak od końcówki biegu 3 i najwyraźniej na 5 i 6 biegu). W kabinie ja słyszę jakbym kamykami rzucał w coś głuchego typu aluminium. Więc pierwsze do głowy przyszedł łańcuszek. W ASO nic niepokojącego nie słyszeli. Poprosiłem osobno o jazdę ze mną i mechanik niby coś usłyszał (jemu to brzmiało jak trzaski z głośników - styl dźwięku) ale stwierdził że ledwo słyszalne, na pewno nie łańcuszek i nie wie co to by mogło być.

Zrobiłem kilka nagrań z wnętrza silnika i najgłośniej/najwyraźniej ten dźwięk jest słyszalny z okolic skrzyni biegów. "Magik" od skrzyń nie słyszał nic niepokojącego w trakcie jazdy i dopiero na nagraniu usłyszał jakby "śrubki" ale nic by z tym nie robił :)

Może ktoś coś usłyszy i pomoże lub uspokoi. Może jestem przewrażliwiony. Oto link do nagrania: link.

Dzięki za wszelkie sugestie.

Jeszcze czasy w nagraniu gdzie wg mnie najmocniej słychać (chociaż ja słyszę prawie cały czas): 0.49, 0.55, 0.59 -> 1.04, 1.15, 1.20, 1.25, 2.22, 2.30, a tu gwałtownie odpuszczam gaz: 2.36, 2.39, 2.42, no i dalej prawie do końca.

Edited by kgizmo
HOROWITZ

czy to czasem nie pochodzi od paska klinowego ?

39 minut temu, kgizmo napisał:

Witam,

Świeżo kupiłem Qashqaia od handlarza, lekko bity :), 2017 przed FL, 22 000 przejechane. Przegląd w ASO zrobiony, olej wymieniony. Wszystko OK.

Ja jednak słyszę dziwny grzechot (tak od końcówki biegu 3 i najwyraźniej na 5 i 6 biegu). W kabinie ja słyszę jakbym kamykami rzucał w coś głuchego typu aluminium. Więc pierwsze do głowy przyszedł łańcuszek. W ASO nic niepokojącego nie słyszeli. Poprosiłem osobno o jazdę ze mną i mechanik niby coś usłyszał (jemu to brzmiało jak trzaski z głośników - styl dźwięku) ale stwierdził że ledwo słyszalne, na pewno nie łańcuszek i nie wie co to by mogło być.

Zrobiłem kilka nagrań z wnętrza silnika i najgłośniej/najwyraźniej ten dźwięk jest słyszalny z okolic skrzyni biegów. "Magik" od skrzyń nie słyszał nic niepokojącego w trakcie jazdy i dopiero na nagraniu usłyszał jakby "śrubki" ale nic by z tym nie robił :)

Może ktoś coś usłyszy i pomoże lub uspokoi. Może jestem przewrażliwiony. Oto link do nagrania: link.

Dzięki za wszelkie sugestie.

Moze jakis mechanik coś składał i gdzie zostawił jakiś śrubki i stuka w okolicy jakiś tam wibracji

31 minut temu, HOROWITZ napisał:

czy to czasem nie pochodzi od paska klinowego ?

pasek klinowy raczej jest po prawej (pasażera) stronie. nagranie jest od strony lewej. jak nagrywałem stronę prawą to tam dźwięków takich wyraźnych nie było.

18 minut temu, scanik napisał:

Moze jakis mechanik coś składał i gdzie zostawił jakiś śrubki i stuka w okolicy jakiś tam wibracji

to tak brzmi :) ale gdzie szukać?

JACKO29

Bywały kłopoty ze skrzyniami,terkotały.Okazało się że przyczyną było wadliwe łożysko na wałku głównym.Hmmm,na mój gust,gdyby to o mnie chodziło,spuściłbym olej ze skrzyni i zobaczył magnesem czy nie ma opiłków .Koszt oleju niewielki ,a może dać dużo światła na przyczynę

Temat przynajmniej z mojej strony zamknięty. Samochód zwrócony do sprzedawcy. Wyszło jeszcze więcej rzeczy - był mocniej uderzony niż sprzedawca twierdzi.

Dzięki wszystkim za chęć pomocy.

• Sad 1