Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Sprzęgło czy Gąbka wyciszjąca


Kuba80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam Nissana Qashqai 2.0 dCI J10 (2008, łańcuch rozrządu), kilka tygodni temu kiedy podjeżdżałem pod sporą górkę w mieście był korek więc wiekszość była na pół-sprzęgle. Poczułem zapach specyficznej spalenizny w kabinie i przez kilka chwil miałem problemy ze zmianą biegów, ale po zatrzymaniu auta wszystko wróciło do normy a zapach po kilku dniach minął.

Kiedy otworzyłem maskę pod maską znalazłem pełno rozpadającej się w rękach gąbki/pianki wygłuszającej większości usunąłem ale między tylną ścianą a kabiną widzę że ta pianka po prostu rozpada się w rękach i odchodzi.

Pojechałem na przęgląd ale bez dobierania się do sprzęgła powiedzieli że jest ok....a pianką mam sie nie przejmować bo po taki czasie sama się rozpada i to normalne. Najwyżej będzie troche głośniej silnik słychać. Nic innego na przeglądzie nie wyszło.

Wg mnie jak otworzę maskę to po 1h jazdy dalej czuję lekki zapach spalenizny ale już nie w kabinie (czy to może byc pianka?) i wydaje mi się że silnik jest bardziej gorący niż zwykle ale czujnik ani komputer nic nie pokazuje. Wszystkie płyny i filtry są na zmienione a auto ma przebieg tylko 106.000km (stosunkowo mało nim jeżdzę).

Jakieś pomysły?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przegladzie dobrze powiedzieli.A zapach przypalonej tarczy sprzęgła długo sie utrzymuje.Póki sprzęgło sie nie ślizga pozostaje ci jeździć i czekać.Natomiast jeśli chcesz być pewny to wymień ale cały komplet/tarcza,docisk.wysprzęglik/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że rzadko zaglądasz pod maskę ;) bo ta gąbka tak sobie nagle zaczęła odpadać? Albo kuna sobie zrobiła zabawę albo faktycznie czas było na nią. Gąbka jako ciało jamiste będzie jeszcze trochę śmierdziała tylko skąd ta spalenizna? Na pewno nie od sprzęgła. Może gąbka spada na kolektor - rurę wydechową i się przypala stąd ten zapach? Gąbkę bym zerwał bo i tak się wykruszy. Można kupić na Alle... maty wygłuszające jeśli po zerwaniu starej będzie głośno w kabinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie mogła być i kuna...ale autko ma 12 lat więc może być i tak - gąbka jest zasłonięta silnikiem wieć dopiero gdy napradę zaglądnę z latarką głęboko to dopiero ją widać. Wieć przy zwykłych czynnościach na pierwszy rzut oka tego nie widać.

Ale niepokoi mnie ten epizod ze smrodem i zacinającą się pare minut skrzynią, smrodzik byl przez pare dni. Ale teraz nie ma a próbowałem powtórzyć scenariusz podjazdu pod tą samą górke...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...