Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

silnik 1.2 benzyna


Shamack

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Bylem ostatnio na przegladzie na 60tys km w ASO i koles mowil cos o jakies wadzie fabrycznej tego silnika. Ktos cos kojarzy w tym temacie? Bo mowa byla albo o wymianie albo o czyszczeniu cylindrow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie doświadczyłem, do sprzedaży przejechałem swoim 1.2 Dig-T w Qashqai-u 5 lat / 110 tys. km i z tego co wiem kolejny właściciel jeździ dalej bezproblemowo.

Może @JACKO29 coś więcej będzie wiedzieć bo wymieniał motur na gwarancji.

"Znane są przypadki silników 1.2 DIG-T Nissana, w których w ramach roszczenia gwarancyjnego wymieniane były pierścienie tłokowe lub nawet cały silnik. Co mogą zrobić kierowcy eksploatujący silnik 1.2 DIG-T Nissana? Powinni przede wszystkim regularnie kontrolować poziom oleju i w sytuacji, w której samochód jest jeszcze na gwarancji, zgłaszać ewentualne ubytki w ASO."

Żródło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Shamack napisał:

Witam.Bylem ostatnio na przegladzie na 60tys km w ASO i koles mowil cos o jakies wadzie fabrycznej tego silnika. Ktos cos kojarzy w tym temacie? Bo mowa byla albo o wymianie albo o czyszczeniu cylindrow.

Skoro pytasz a nie zauważyłeś nic niepokojącego w eksploatacji auta, to może nie trafiłeś na felerny egzemplaż. Dalsze drążenie tematu może Cię w najlepszym przypadku przysporzyć o ból głowy po bezsenność. Lepiej weź pod uwagę post powyżej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.08.2020 o 21:21, Thunder napisał:

Skoro pytasz a nie zauważyłeś nic niepokojącego w eksploatacji auta, to może nie trafiłeś na felerny egzemplaż. Dalsze drążenie tematu może Cię w najlepszym przypadku przysporzyć o ból głowy po bezsenność. Lepiej weź pod uwagę post powyżej ;)

Już nie wspomnę, że ten temat kwalifikuje się na kosz, bo zarówno w dziale QQ, jak i Pulsara temat był już poruszany wielokrotnie - wystarczyło poczytać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się cieszę, że chociaż ktoś coś od czasu do czasu tu napisze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Właśnie jestem w trakcie takiej naprawy serwisowej. Jeszcze nie wiem czy wymienią cały silnik czy będą coś dłubac w starym. Padł jeden cylinder podczas jazdy. Auto jeszcze na gwarancji, Bogu dzięki. 40 tys przebiegu i taka niespodzianka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...