Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Roleta bagażnika combi regeneracja


Bumbik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Szukałem tematu, ale niestety nie znalazłem. W mojej p12 combi urwał się zaczep rolety bagażnika. Czy jest może ktoś kto już ogarniał temat regeneracji tego ustrojstwa? 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Jestem świeżo po zakupie Primerki kombi. U mnie roleta była powykrzywiana i troszkę mnie to irytowało. Udałem się więc do stolarza -meblarza i wysępiłem ścinek płyty pilśniowej (taka jest w oryginalnej rolecie). Delikatnie rozprułem-rozkleiłem roletę, wyjąłem zużytą płytę pilśniową i na jej wzór wyciąłem nową. Przełożyłem do nowo wyciętej płyty podkładki z gwintem - do nich przykręcone są mocowania rolety, wsadziłem do rolety i zakleiłem "kropelką". Przymocowałem plastikowe mocowania oraz uchwyt i cieszę się z nowej rolety. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 21.09.2020 o 23:18, LysyG napisał:

Witam

Jestem świeżo po zakupie Primerki kombi. U mnie roleta była powykrzywiana i troszkę mnie to irytowało. Udałem się więc do stolarza -meblarza i wysępiłem ścinek płyty pilśniowej (taka jest w oryginalnej rolecie). Delikatnie rozprułem-rozkleiłem roletę, wyjąłem zużytą płytę pilśniową i na jej wzór wyciąłem nową. Przełożyłem do nowo wyciętej płyty podkładki z gwintem - do nich przykręcone są mocowania rolety, wsadziłem do rolety i zakleiłem "kropelką". Przymocowałem plastikowe mocowania oraz uchwyt i cieszę się z nowej rolety. 

Kropelka nie popęka z biegiem czasu? Ja zrobiłem ten sam zabieg ale skleiłem butaprenem jak zalecano w jakimś tutejszym manualu. Po jakimś czasie się rozkleiło. Jakieś pomysły jak to scalić ponownie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kropelkę kleiłem tapicerkę na drzwiach w Fordzie Smax. Tuż przy szybie napuchła od słońca i poodklejała się. Jest to częsty przypadek Galaxy, Sharana, Smaxa. Podkleiłem ją zaraz po zakupie i przez 6 lat eksploatacji nie puściło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem całkowicie inaczej niż wy dając szpilkę, ja zrobiłem następująco, w rolecie bagażnika jest oryginalna metalowa spłaszczona rurka  nawierciłem ją w 4 miejscach po dwa z każdej strony by zamontować oryginalne zaczepy, potem nagwintowałem te 4 otwory i ostatecznie wkręciłem śrubki wraz z mocowaniami i nie muszę nic sklejać ani rozklejać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.10.2020 o 01:28, LysyG napisał:

Dobry pomysł ale u mnie dykta była cała poskręcana i nadawała się do wyrzucenia - cerata też delikatnie rozklejała się. 

Dokładnie miałem tak samo. Dykta nadawała się do wymiany i dlatego teraz mam problem jak skutecznie skleić "cerate" zeby byla na lata. Dodam ze klej polimerowy tez juz byl w uzyciu bez większego efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...