Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Mocowanie telefonu GSM


nepomucen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Pytanie banalne - w jaki sposób rozwiązaliście kwestię braku miejsca na telefon GSM?

Jaki estetyczny sposób znaleźliście na to, żeby prowadziły Was mapy Google a telefon był widoczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja używam coś takiego bo nie chcę zasłaniać wylotu kratek.trzyma się bardzo dobrze na każdej powierzchni i ma duże możliwości regulacji.U mnie najczęściej po lewej stronie na desce.360278831_IMG_20200207_1453511.jpg.a9e5a36e40065a1b345883c840fe1427.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, vahanar napisał:

ja używam coś takiego bo nie chcę zasłaniać wylotu kratek.

ProClip zostawia sporo miejsca pod sobą, nie ogranicza w żaden sposób funkcjonalności kratki wentylacyjnej. (a latem chłodzi nam telefon). Te dwa gadżety ze zdjęcia bardziej ją zasłaniają i ograniczają jej funkcjonalność znacznie :) I jeszcze jedno: dla mnie istotne było aby telefon jak najmniej wchodził mi na szybę (ograniczenie widoczności, która w X i tak jest kiepska (gigantyczne słupki i lusterka). W ProCLipie i tak taki S10+ wystaje ponad kokpit, ale jest to minimalne wejścia w zakres widzialności przez szybę.

Edytowane przez Smakor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tak, na razie najstabilniej się trzyma z tych co testowałem, xiaomi ładowarka plus podwójny clip na kratkę  z Allegro, zaokrąglony więc opiera się o plastiki nawiewu.

C6EDC575-080F-4F26-8E1C-2584B5B26559.png

Edytowane przez neuspeed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Każdy wspomniany system ma swoje wady i zalety. Ja to widzę tak:

@Smakor = chyba najbardziej profesjonalnie wygląda sama przystawka, ale dużo jeszcze zależy od uchwytu. Rozwiązanie najdroższe no i do rozgryzienia estetyczne poprowadzenie kabla zasilającego. Telefon przy takim mocowaniu najlepiej w orientacji pionowej

@vahanar = to by się natomiast sprawdziło przy orientacji poziomej. Tu również problem z kablem

@neuspeed = tu z kolei kabel estetycznie poprowadzony, ale jednak unieruchamia sterowanie tą kratką, no i orientacja pionowa :)

Zastanawiałem się jeszcze nad czymś takim: https://allegro.pl/oferta/uchwyt-samochodowy-na-telefon-mocowanie-slot-cd-9587161339

Spotkał się ktoś z tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co chcesz wieszać ale zwróć uwaģe na solidność trzymania urządzenia. Na postoju wszystko jest super ale przy dziurach i zakrętach te z kratek wypadają. Ja bym nie chciał przez badziewie rozbic telefonu za 3 kzl :)

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, nepomucen napisał:

Dzięki za odpowiedzi.

Każdy wspomniany system ma swoje wady i zalety. Ja to widzę tak:

Szanowny kolego

Jak już wspomniał kol. Smakor - jak się wiesza w aucie fona za kilka tysiaków, to należy zainwestować w solidne mocowanie (podstawa + uchwyt).
Osobiście uważam, że nie ma lepszego rozwiązania jak zastosowanie jako podstawy ProClip'u. Fakt - trzeba wydać ok. 100-wy, ale niezależnie od jakości drogi, toto nie opuści swojego miejsca. Do ProClip'u montujesz jakiś solidny uchwyt - często można dostać predefiniowany do konkretnego urządzenia. Nie raczyłeś nas oświecić informacją jaki sprzęt masz zamiar na tym wieszać, więc do ProClip'u musisz już sam coś dobrać.

Ja wcześniej w 2 Nissanach (K11 i N15) wieszałem głównie navi na porządnych przyssawkach, etc. Zdarzało mi się, łapać sprzęt w czasie jazdy, lub zbierać go z podłogi.
W Pulsarze, pomimo że mam wbudowaną navi NC-3 (wiadomo jakiej jakości są mapy), "zainwestowałem" w 7" Modecoma SX-7.1 z AM na pokładzie. Żeby uniknąć przykrych niespodzianek, jako podstawę zainwestowałem w ProClip, do którego przymocowałem coś takiego
http://images.sklepy24.pl/59884293/604/medium/obrotowe-ramie-uchwyt-mocowany-do-kokpitu.jpg

i dopiero do tego zamontowałem uchwyt Modecoma który otrzymałem w komplecie z navi.
Żadna siła poza moją łapą nie jest w stanie spowodować, by navi opuściła swoje miejsce na kratce wentylacyjnej.
Osobiście "radzę" przemyśleć to co zaproponował kol. Smakor

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Andrzej G czy ja wiem czy "nie raczyłem" oświecić... telefon GSM (smartfon rzecz jasna - wspomniałem o mapach google, więc wiadomo, że nie Nokia 3210). Jakie to ma znaczenie? Dzisiaj jest to model X, za pół roku jest to model Y. Wielkość ani waga bez większych różnic a telefon traktuję jako narzędzie, nie zżywam się z nim. Według mnie uchwyt ma trzymać zarówno telefon za 500zł, jak i za 5000zł bo nie tylko o potencjalne uszkodzenie chodzi, ale o zwykłą użyteczność, estetykę, dostęp do kratek / przycisków, pokręteł itd. Proclip wygląda najbardziej profesjonalnie, tego nie neguję, ale nie ujmujmy rozwiązaniom wskazanym przez pozostałych Kolegów. Ufam, że z żadnego z obu pozostałych, które przytoczyłem telefon nie spadł.

Żeby była jasność - na tym etapie wskazałem jakie widzę wady i zalety każdego z pokazanych rozwiązań i wszystkie biorę pod uwagę, szukam też dalej. Być może też jeszcze ktoś podzieli się swoim sposobem, który da efekt "wow".

Swoją drogą w Chinach znalazłem jeszcze jedno ciekawe rozwiązanie: https://pl.aliexpress.com/item/33005115464.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.46d39a316wmfmY&algo_pvid=3be2eeb8-171b-4359-909e-232dc6e46007&algo_expid=3be2eeb8-171b-4359-909e-232dc6e46007-2&btsid=0b8b15c915992571464442603e3f48&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, nepomucen napisał:

... czy ja wiem czy "nie raczyłem" oświecić... telefon GSM (smartfon rzecz jasna - wspomniałem o mapach google, więc wiadomo, że nie Nokia 3210). Jakie to ma znaczenie?

W kwestii zastosowania ProClip'u jako podstawy, to bez znaczenia. Moja uwaga dotyczyła tego, co zamierzasz do tego ProClip'u przymocować jako uchwytu do swojego sprzętu - do jednych sprzętów bez problemu znajdziesz nawet uchwyt predefiniowany z aktywnym zasilaniem, a do innych będziesz musiał kombinować.

To co pokazałeś w ostatnim linku z Ali wygląda cacy, z tym, że ... jest przeznaczone do QQłki a nie do X-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do qq  i t32 idzie chyba ten sam. Tu z innego linku i oba modele wymienione.

59,85 zł  52%OFF | Uchwyt telefonu dla Nissan Qashqai J11 2016 2017 odpowietrznik samochodowy stojak na telefon klip dla x-trail Rogue T32 Qashqai 2017 2018 2019
https://a.aliexpress.com/_mre71rp

 

Dedykowany u mnie nie ma sensu, bo np żona ma inny telefon, ja swojego bardzo długo mieć nie będę.

poczekam jeszcze kilka dni i to zamówię. Jak nic innego mnie nie zachwyci to ten wygląda sensownie i to przetestuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten uchwyt blokuje przycisk awaryjnych to na pewno a z urządzeniem to nawet chyba dostęp do regulacji nawiewów... No i pytanie jak dokładnie jest zatrzaskiwany na kratce, czy "da rade" utrzymać ciężki telefon. W TVN turbo robili kiedyś test jakiegoś uchwytu, niby był ok ale przy szybkiej jeździe nie dawał rady. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już chyba pora zakończyć to "przekomarzanie".
kol. nepomucen prosił o rady, dostał je, ale jak widać nie zamierza z nich skorzystać, więc nie widzę sensu przeciągania tego "ping ponga" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim rozwiązaniu jest te mocowanie przyciśnięte i dopasowane do zaokrąglenia nawiewu, można nim swobodnie sterować (nawiewem) czego może zdjęcie nie oddaje (tak samo jak kąt pod jakim widzimy mapę z telefonu a jest to mega dobre). Kupowałem sporo tych uchwytów, testowałem i ten na razie to strzał w dziesiątkę, chłodzi telefon, kratą mogę sterować, nie ma na niej „luzów”, nie lata. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@neuspeed czym przymocowałeś kabel zasilający, że tak ładnie jest poprowadzony u Ciebie? Póki co przyszedł mi ten uchwyt z Chin. Wygląda naprawdę spoko, mocowanie też jest ok. Wbrew obawom nie blokuje dostępu do przycisku świateł awaryjnych. W zasadzie wszystko z nim ok, solidnie trzyma telefon, nie ma szans odpaść ani opaść. Jutro postaram się wrzucić zdjęcia.

Małe minusy:

- tylko orientacja pionowa

- póki co nie jestem zadowolony z tego, jak poprowadziłem kabel. U @neuspeed jak nie ma telefonu, kabel nadal jest w uchwycie, u mnie tak nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.09.2020 o 20:58, nepomucen napisał:

@neuspeed czym przymocowałeś kabel zasilający, że tak ładnie jest poprowadzony u Ciebie? Póki co przyszedł mi ten uchwyt z Chin. Wygląda naprawdę spoko, mocowanie też jest ok. Wbrew obawom nie blokuje dostępu do przycisku świateł awaryjnych. W zasadzie wszystko z nim ok, solidnie trzyma telefon, nie ma szans odpaść ani opaść. Jutro postaram się wrzucić zdjęcia.

Małe minusy:

- tylko orientacja pionowa

- póki co nie jestem zadowolony z tego, jak poprowadziłem kabel. U @neuspeed jak nie ma telefonu, kabel nadal jest w uchwycie, u mnie tak nie będzie.

Kabel jest w ziemi bądź na Policji przykładowo =), to jest przewód. Jest sztywny i dodatkowo wpasowałem go w "osłonę" kolan od strony pasażera, więc nie ma prawa się ruszać.

 

IMG_4110.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opóźnieniem, ale wrzucam zdjęcia jak to wygląda po montażu. Trzyma pewnie, póki co jestem zadowolony. Muszę tylko z zasilaniem pokombinować, żeby było piękniej :)

20200927_212713.jpg

20200927_212744.jpg

20200927_212758.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...