Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Upgrade licznika na polift


Dzeriusz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kilka osób prosiło mnie o wykonanie modyfikacji licznika w ich x-trailach. Jednak nie mogłem tego uczynić, ponieważ na portalach aukcyjnych nie można było znaleźć zegarów od poliftowego nissana.  Po półrocznych poszukiwaniach pojawiła się jedna sztuka  która od razu trafiła w moje ręce.. Jak wiadomo wtyczki różnią się od siebie wzorem i wielkością. Poniżej fotorelacja i skrócony opis przeróbki.

Trochę rozlutowywania:

 

118709134_655192258752004_1729025525644965882_n.thumb.jpg.e50a456496655a3051d8d023faa103b7.jpg

następna rzecz potrzebna do uruchomienia licznika to wykonanie przejściówki:

 

118806951_653415898612578_8970319676244505262_n.thumb.jpg.646a9af4e247820a787ce61ee4045610.jpg

Pierwsza próba zakończyła się niepowodzeniem. Brak oznak życia wyświetlacza. Jednak wszystkie inne funkcje  już działały (pasy, hamulec ręczny itp.). Miałem też obawy, że licznik od automatu nie podejdzie do mojej manualnej skrzyni biegów z powodu braku wystarczającej liczby przewodów w wiązce licznika.

118886935_935187890324717_2059333688472115762_n.thumb.jpg.5ae6f2b9d2194aaf9c06884174586d85.jpg

Analizując dokładnie, punkt po punkcie schematy, sprawdzając wszystkie podłączone przewody i przyglądając się licznikowi zauważyłem odcisk palca na wyświetlaczu.Ponadto wskazówka od prędkościomierza była źle zamontowana (za nisko). Od tego momentu miałem dwa wyjścia. Albo oddać licznik na gwarancje, albo rozebrać go i ją stracić. Jak to na elektronika przystało wybrałem drugą opcje :P. No i się nie pomyliłem. po wyjęciu taśma wyświetlacza była uszkodzona. Po tym odkryciu postanowiłem skontaktować się ze sprzedawcą. Po krótkiej rozmowie kazał mi odesłać licznik na mój koszt w celu weryfikacji. Wiadomo jakby to się skończyło... Pan rozkręcił, pan popsuł... Nie zostało mi nic innego jak kupno nowego wyświetlacza.  Cena 249zł+przesyłka

 

licznik.thumb.png.c7a8019841c78aa5a04d98301a214f28.png

578770697_118696072_615502722693876_9156299269595255373_n(1).thumb.jpg.fb28603b339e7b1377b680a2dd3561f7.jpg

Po wymianie wyświetlacza wszystko zaczęło działać. Ostatnią rzeczą jaką należało zrobić to korekta kilometrów z wartościami ze starego licznika 

No prawie wszystko. Czujnik temperatury zewnętrznej w przedlifcie i polifcie różni się zasadą działania i nie pokazuje prawidłowej wartości na wyświetlaczu. Możemy zakupić czujnik od poliftowego x-traila, jednak tańszą alternatywą jest zamontowanie czujnika o takich samych parametrach np. z samochodu grupy VAG.

118705984_1019921348443614_4475319856023926017_n.thumb.jpg.76cd79084e91df4444374880e3e93fe1.jpg 

I tak oto ze starego praktycznie bez funkcjonalnego licznika

 118792560_337722494089045_8993903664080497404_n.thumb.jpg.e6e350f2bb741572dbc0f09c32df6e7d.jpg 

Otrzymaliśmy w pełni funkcjonalne zegary z wyświetlaczem i działającym spalaniem chwilowym które liczone jest z CPU licznika. 

118701250_673702046837175_833472872401499319_n.thumb.jpg.24750cb4c2ab73d49077a48c8ab4a386.jpg

Następnym etapem modyfikacji będzie wgranie języka polskiego menu. Ale to już wkrótce :D

Pozdrawiam. 

 

  • Like 1
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po 14 dniach testowania znalazłem następujące problemy. Zobaczymy przy następnym liczniku, czy też będą występować, bo ten niestety jak pisałem wyżej był potraktowany przez jakiegoś rzeźnika, a więc:

- Nie mogę zresetować przeglądu. Wyświetlają się kreski, chodź mi to nie przeszkadza. Inne przeglądy bez problemu się kasują.

-Przy nie zapiętych pasach aktywują się dwa brzęczki. Jest opcja nie podłączać w ogóle przewodów od zapięcia pasów jak komuś przeszkadza i problem z głowy.

- Prędkość wyświetlana na ekranie przy aktywacji tempomatu nie zgadza się z prędkością z analogowego licznika. ( w starym liczniku nie było opcji podglądnięcia na ile ustawiliśmy tempomat. Oszukuje ok 10 km/h). Sprawdziłem prędkość na aplikacji GPS.

Wyniki:

Zegar analogowy: 120 km/h

Prędkość ustawiona na wyświetlaczu : 110 km/h

Prędkość GPS: 115 km/h  + 5 km/h tolerancji dla licznika analogowego (prędkość GPS zawsze będzie niższa, ponieważ liczniki względem prędkości zawyżają ją)

 Aktualnie pracuje nad wyrównaniem wyświetlanej prędkości względem licznika analogowego.

Są to bardziej kosmetyczne sprawy, lecz fajnie jakby wszystko działało tip top. W tych sprawach akurat jestem pedantyczny :D.

Ogólnie licznik spisuje się fajnie. Na duży plus spalanie chwilowe i podświetlane zegary z możliwością regulacji oświetlenia.

Z dodatkowej funkcji którą wprowadziłem w liczniku z automatu podłączonego do manuala jest wyświetlanie się ikony na wyświetlaczu "shift up" w momencie naciśnięcia pedału hamulca. Jest to taka pierdoła, ale w przypadku uszkodzenia czujnika stopu  ikonka nie zaświeci się :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
23 godziny temu, jarekft napisał:

Dzeriusz

ja również bym się pisał jakie koszta ?

Wszystko zależy za ile kupi się licznik. Ja kupiłem dość drogo, ale był tylko jeden na całych portalach aukcyjnych. Ten mnie wyszedł 350zł nie licząc nowego wyświetlacza który musiałem zamontować i mojej robocizny. Jeżeli chodzi o koszty robocizny to na oko wyceniam to na 250zł w skład czego wchodzi wykonanie przejściówki i zmiana przebiegu na taki jak w starym liczniku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

cześć Dzeriusz,

a wiesz coś może o możliwości poradzenia sobie z 5 sygnałami (chyba immobilizera) przy zamykaniu auta po wymianie radia na nie oryginał? ( i nie chodzi o odłączenie buzzera :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 22.10.2020 o 09:46, nazwal napisał:

cześć Dzeriusz,

a wiesz coś może o możliwości poradzenia sobie z 5 sygnałami (chyba immobilizera) przy zamykaniu auta po wymianie radia na nie oryginał? ( i nie chodzi o odłączenie buzzera :-))

Przepraszam za brak aktywności, ale nie miałem czasu na forum i do tego w zeszłym tygodniu odeszła najbliższa memu sercu osoba..

ale co do twojego problemu. Jakie są tego objawy? Ja po wymianach na nieoryginalne radia nie mam problemu z sygnałami. Wszystko chodzi bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Aktualnie ze względu na brak lift liczników do nissana, główkujemy nad wsadzeniem liftowego licznika od Qashqaia z jednym użytkownikiem z forum. Jeżeli nam się uda, będę was informować na bieżąco 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto dodać , że mamy 14dni na zgłoszenie wymiany licznika kilometrów, lub elementu który go zawierał, korekta wskazania jest przestępstwem 

składamy oświadczenie  z  podaną przyczyną wymiany drogomierza i świadomością kary za fałszywe oświadczenie. Jest to o tyle istotne, że jeśli przyczyna faktycznie była inna, niż przewiduje ustawodawca, to właściciel popełnia przestępstwo.

Jeśli wczytamy się w przepisy, okazuje się, że nie można drogomierza wymienić w przypadku innym niż opisane w art. 81a, np. modyfikując samochód lub po prostu bez powodu.

Jeśli ktoś to robi w ramach prawdziwej naprawy to  oczywiście  ma takie prawo, nie można korygować wskazania licznika nawet do  stanu prawdziwego i oczywiście obowiązkowe  zgłoszenie, stacja diagnostyczna , opłata 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto dodać , że mamy 14dni na zgłoszenie wymiany licznika kilometrów, lub elementu który go zawierał, korekta wskazania jest przestępstwem 
składamy oświadczenie  z  podaną przyczyną wymiany drogomierza i świadomością kary za fałszywe oświadczenie. Jest to o tyle istotne, że jeśli przyczyna faktycznie była inna, niż przewiduje ustawodawca, to właściciel popełnia przestępstwo.
Jeśli wczytamy się w przepisy, okazuje się, że nie można drogomierza wymienić w przypadku innym niż opisane w art. 81a, np. modyfikując samochód lub po prostu bez powodu.
Jeśli ktoś to robi w ramach prawdziwej naprawy to  oczywiście  ma takie prawo, nie można korygować wskazania licznika nawet do  stanu prawdziwego i oczywiście obowiązkowe  zgłoszenie, stacja diagnostyczna , opłata 

Temat rzeka z wieloma dziurami, wałkowany już 1000 razy. Czyli np. w ducato gdzie przy 400 tys. Zatrzymuje się licznik, ani nie możemy go wymienić, ani zresetować przebiegu, bo przecież licznik jest sprawny. Na zgłoszenie zmiany licznika nie ma 14 dni tylko jest jeden dzień. Jeżeli zatrzyma cię policja z innym przebiegiem, to już z automatu masz zabrany dowód rejestracyjny.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

By niemniej, korekta licznika jest przestępstwem , jak i jego wymiana bez zgłoszenia , bo każda zmiana licznika lub elementu w który wchodzi powinna być zgłoszona .

Jeśli w DUCATO zatrzymuje się licznik z powodu konstrukcji  technicznej /oprogramowania  to mamy do czynienia z rzeczą niezależną od nas i nie jest to przestępstwo i twój argument mnie nie przekonuje, Sąd też by nie przekonał   

polskie cwaniactwo doprowadza właśnie do nagminnego oszukiwania....

mało to nakłaniasz do popełniania przestępstwa 

 

powinieneś dodać , że w świetle prawa powyższe czynności wymagają zgłoszenia 

bądź uczciwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego przestępstwa? Post na forum ma cel informacyjny jak to się robi i ile mniej więcej kosztuje. Jeżeli ktoś potrzebuje pomocy to jej udzielam. Nie ma problemu. Ten kto zmienia licznik jedzie na SKP, robi odczyt drogomierza i ma full legal licznik. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie wcześniej miałem galaxy zmieniałem licznik i wsad z 4 polowego wyświetlacza na 6 polowy po wymianie ustawione km jazda na skp i wpis na gov.pl ze licznik wymieniony w tym  dniu z takim stanem licznika to wszystko

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 28.01.2021 o 20:19, jarekft napisał:

Nic tylko czekać na cud :p. Licznik od kaśki  na przejściówce normalnie działa, ale są dwa "ale":

1. Trzeba łamać uchwyty na śrubki, ponieważ nie pasują na otwory (więc licznik by się trzymał na samych wciskach).

2. W kaśce nie ma osobnej maskownicy na licznik, więc trzeba by było wycinać maskownice od x-traila. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A jakie czujniki temperatury zewnętrznej pasują? Jakie modele aut i roczniki? Chodzi mi o sprawdzenie kosztu takiego. Pytam o to bo pewnie w zależności od rocznika w rozpiętości 1-10 lat mogli montowac inne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam więc ja się doczekałem licznika wstawiłem i wszystko działa oczywiście muszę kupić czujnik temperatury zewnętrznej tylko zastanawiam się jaki No i muszę zobaczyć jak ustawić serwis to jest jedyna rzecz której nie mogę zmienić w liczniku

20210501_133552.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam więc tak czujnik temp zew z seata leona 1m nie pasuje brak temp na wyświetlaczu  jak wiecie jaki podejdzie proszę o info, próbowałem ustawić serwis ale żadna instrukcja z you t nie działa dalej kreski

 

kur.... szukam i szukam czujnika ale na all jak sprawdzam to ten sam występuje w różnych rocznikach i modelach a czujnik który wsadziłem od leona jest 100% sprawny . Zaskoczyło mnie również że oryginał nissana występuje do 2014r więc czemu nie działa ?

Edytowane przez jarekft
dodanie wpisu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc po paru dniach zaobserwowane wady, wartość tempomatu 100km/h analog 111km/h , serwis olejowy brak same kreski brak możliwości ustawienia , termometr zamówiony z chin od t32 sprawdzone dwa z vaga i żaden nie ruszył , do t32 z chin zapłaciłem 40zł zobaczymy, reszta działa

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A który licznik przekłamuje rzeczywista prędkość? Sprawdzałeś może z GPS?

Jak będziesz wiedział czy ten czujnik z t32 zadziała to daj znać. Pewnie sporo osób interesuje ten temat 🤖

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...