Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Upgrade licznika na polift


Dzeriusz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

więc tak sprawdzone termometry z leon 1 ,golf lv , i golf v żaden nie zagadał na dniach będę miał od bmw zobaczę czy zagada , ten z chin jeszcze nie doszedł ale w międzyczasie zrobiłem test licznika i skłaniałbym się że wskazówkowy przekłamuje tempomat ustawiony na 100 gps pokazał 103 a wskazówka 111 potem 110 tempomat gps 114 wskazówka 121 jadąc z bratem on ma takiego samego x ustawienia tempomatu by się zgadzały odległość była taka sama więc raczej korekcja w romie licznika ale tego już nie potrafię nie wiem czym zgrać rom i edytować aby nie uwalić licznika , aaa raz podczas jazdy wskazówka od paliwa się wyłączyła i wskazywała rezerwę ale po zgaszeniu i odpaleniu wróciło do normy .Na ruskich stronach nic nie piszą o serwisie i przekłamywaniu licznika naszukałem się i d...pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę abyś ustawił wskazanie prędkości na dokładnie takie jakie pokazuje GPS. Każdy samochód, który ma dostać homologację Unii Europejskiej musi zawyżać wskazywaną prędkość w stosunku do rzeczywistej. Jest na to oficjalny dokument pod poniższym linkiem.

https://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/TXT/HTML/?uri=CELEX:31975L0443&from=PL

Ostatni punkt dokumentu nawet podaje wzór zależności, ale chyba na stronie ten wzór się niepoprawnie wyświetla więc odsyłam do dokumentu PDF, który kiedyś załączyłem w poniższym poście 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wskazań prędkościomierza. Na zegarze analogowym prędkość jest prawidłowa. Przed liftem nie było wyświetlanej ustawionej prędkości stąd też różnica między wyświetlaczem, a zegarem. Prędkość na GPS zawsze będziesz miał mniejszą niż na liczniku. Oczywiście można ustawić no edytując wsad chipa, ale za dużo z tym zachodu. Co do wskazówki, zobacz sobie na przejściówce którą zrobiłeś czy nie zetknął ci się któryś pin z innym. Ja każdy odizolowałem koszulką termokurczliwą. Nie miałem przez rok użytkowania takiego incydentu ze wskazówką paliwa. Jeżeli chodzi o czujnik. znalazłem nissana po lifcie i temperatura już działa. 

Podsumowując. Ustawiając tempomat sugerujemy się wskaźnikiem analogowym, a nie wskazaniem cyfrowego wyświetlacza z daną prędkością.  

W dniu 10.05.2021 o 16:41, KrzysztofH napisał:

a od qashqai nie pasuje?

Konstrukcją wewnętrzną niczym się nie różni. Różni się mocowaniami i nie pasuje ramka. 2 sprawa to przepisy. Nie można włożyć do samochodu licznika z innego modelu w którym nie występowała dana część. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam dziś doszedł czujnik z Chin i niestety nie działa brak wskazań na liczniku

Dzeriusz mam prośbę Jakbyś mógł zobaczyć jaki numer seryjny ma twój czujnik jeżeli ruszył i napisz czy Poradziłeś sobie z serwisem Ja mam same kreski

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

mały update dzięki kolegą z ruskiego forum udało się z wy,wyświetlaniem temperatury jak się okazało mój stary termometr był ok i pasował nie potrzebnie kupowałem inne  , a co zrobiłem to opisze przyda się na potem więc podpinamy stary licznik włączamy zapłon czekamy aż wyświetli się temperatura odłączamy klemę aku i wypinamy licznik , w nowym liczniku a dokładnie w przelotce pin 18 przekładamy na pin 5 nowego licznika wpinamy się w kostkę zakładamy klemę i powinno działać w moim przypadku temp wyświetliła się od razu ale z nieprawidłową wartością o 12 stopni za niską ale zostawiłem auto w garażu na 30 min i po powrocie już było ok i tak jest do dziś . Został tylko serwis do poprawy dalej same kreski

tu link do opisu https://www.drive2.ru/l/457957864036663893/

 

stary nowy.jpg

Edytowane przez jarekft
link
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dawno mnie nie było na forum, ale też w między czasie to odkryłem i już miałem się chwalić, a tu kolega też się postarał :D. Temat skalowania tempomatu na razie odpuściłem, bo skupiłem się w tym momencie na edycji software'u w licznikach od t32 w celu wgrania Polskiego menu, ale temat t31 na pewno jeszcze powróci w wolnej chwili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ciekawostka może pomożecie rozwiązać i w końcu będzie możliwość ustawienia serwisu

mam consulta 3 i podczas testu can wywala takie info zdjęcie poniżej ciekawostka jest taka że rocznik ustawiam jak mój czyli 2009 z ciekawości spróbowałem 2010 i 2011 i tam can widział licznik ale żadnego innego systemu

co do pytania czy ktoś z Was jest w stanie rozszyfrować te linie E2-8 albo ma rozpiski wejść starej i nowej wtyczki licznikowej

 

licznik.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Witam czy możesz przerobić licznik z qq po lifcie do tego z przed liftu r 2007

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam udało mi się załatwić wtyczkę do nowego licznika ale była z wersji manualnej i brakuje mi około 10 pinów i tu pytanie do was jak nazywają się te piny w kostce ewentualnie może jakiś rozmiar albo coś???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...