Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

bardzo czuły alarm (na drgania?)


sqnekzary

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Mam nyske z 2008r 2.5 tdci 171KM i fabrycznym alarmem załączanym z pilota kluczyka (nie załącza się przy użyciu "lock" na konsoli).

Problem jest tego typu, że jak załączę alarm i zostawię auto w podziemnym garażu to jak sąsiad wjeżdża 5 litrowym prosiakiem - który nie powiem, chodzi pięknie - to nyska zaczyna wyć.

Tak samo jest jak postawie auto na parkingu firmowym, który biegnie przy drodze wjazdowej dla ciężarówek - kilka razy zauważyłem, że jakaś ciężarówka przejeżdżała obok głośniej (na większych obrotach) - alarm zaczynał wyć.

Obstawiam, że to wina drgań (a nie czujników ultrasonicznych w kabinie) zakładając, że w navkach do alarmu dawali gdzieś czujnik wstrząsu.

W sumie nie pomyślałem żeby sprawdzić odrazu, ale rano załączę alarm i potrzęsę autem, sprawdzając czy to napewno od drgań czy jednak ultradźwięki.

Tak czy inaczej - miał ktoś podobny problem z alarmem? Da się jakoś wyregulować jego czułość?

Niby wystarczy zamykać auto lockiem z konsoli, żeby nie wył - jednak skoro już ten alarm jest, to fajnie jakby działał jak należy :)    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobnie w Almerze N15. Dorwałem się do centralki (była z lewej strony pod plastikową osłoną obok kierownicy). Centralka miała 2 malutkie pokrętła regulacji czułości. Malutki śrubokręcik, minimalne przeciwnie do wskazówek zegara każde z pokręteł i załatwiłem sprawę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Andrzej G napisał:

Dorwałem się do centralki (była z lewej strony pod plastikową osłoną obok kierownicy). Centralka miała 2 malutkie pokrętła regulacji czułości.

Hej,

no własnie tez coś takiego planuje zrobić tylko muszę poszukać czy (oraz gdzie) tu też jest taka centralka z potencjometrami, czy jakoś inaczej to rozwiązali. 

Rozumiem, że u Ciebie również było to urządzenie montowane fabrycznie ?

 

edit:

właśnie wracam z garażu. zamknąłem auto "z pilota" i po około 2 minutach zacząłem trząść autem.

O dziwo - wyjec się nie włączył. Nie ogarniam :wtf2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, sqnekzary napisał:

zamknąłem auto "z pilota" i po około 2 minutach zacząłem trząść autem.

O dziwo - wyjec się nie włączył. Nie ogarniam

To nie trzęsienie autem, ale stukaj w np. drzwi. Najpierw delikatnie, później coraz mocniej. Ja jak to zestrajałem w N15, to siedząc w kabinie  delikatnie (bardzo delikatnie) stukałem paluszkami w kierownicę. W normalnych warunkach wystarczy uchylone okno, czy np. papużka piśnie w klatce i się zaczyna. Jak jeżdżę na urlop z papużkami w klatce, to jak gdzieś na postoju muszę odejść od auta, to wyłączam czujniki ultradźwiękowe, włączam AA i jest cisza - AA zareaguje dopiero po otwarciu drzwi, lub którejś z klap. W Pulsarze czujniki ultradźwiękowe są bardzo czułe - jak testowałem siedząc w środku (nawet oczami nie mrugałem):), a pomimo tego zaczęło wyć, ale nigdy się nie zdarzyło, by gdzieś na przydrożnym parkingu, obok którego mkną "kolosy" AA się wzbudził.
Podejrzewam, że u Ciebie, to czujniki ultradźwiękowe w środku. Nie wiem czy masz w kabinie przycisk a diodką do wł/wył autoalarmu. Jeżeli masz, to można nim wyłączyć czujniki ultradźwiękowe i w ten sposób ustalić na 100 % przyczynę.

Poszukaj centralki - czasami wystarczy podświetlić od spodu i podejrzeć lusterkiem lokalizację. Zazwyczaj jest przymocowana do jakiegoś elementu "trytkami".

 

6 godzin temu, sqnekzary napisał:

Rozumiem, że u Ciebie również było to urządzenie montowane fabrycznie ?

Tak - N15 miałem "golca" (nawet radia w nim nie było), ale AA miałem fabryczny:D
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Andrzej G napisał:

Nie wiem czy masz w kabinie przycisk a diodką do wł/wył autoalarmu. Jeżeli masz, to można nim wyłączyć czujniki ultradźwiękowe i w ten sposób ustalić na 100 % przyczynę.

Mam tylko zwykłego "locka" od centralnego, tak jak na załączonej grafice więc raczej ultradźwięków nie odetnę :(

nissan-navara-d40-lublin-524345684.jpg

Delikatne pukanie w drzwi nic nie dało (może przez to, że wygłuszałem :P) ale po południu jak już skończę z innymi "czarami" puknę parę razy w szybę albo się zamknę w środku i wtedy sprawdzę czułość UD - jak zaczną wyć - poszukam centralki z nadzieją, że i u mnie będą potencjometry.

Dam znać o rezultatach :)

 

edit:

zrobiłem tak jak Ty - zamknąłem się w kabinie i sprawdzałem reakcję UD. Mam wrażenie, że momentami były bardziej czułe, albo to już jakaś moja schiza. W każdym razie wyjec wył bez telepania autem.

Jako, że dziś miałem kilka przygód innych, odpuściłem sobie szukanie centralki.Zajmę się tym jutro po wymianie półosiek, lub pojutrze. Zależnie od czasu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy post bo poprzedniego nie mogę edytować.

 

Więc tak - centralki jako takiej przy "kierownicy" nie znalazłem nigdzie, a trochę tych plastików pozdejmowałem. 

Ani z boku, ani nad/pod kierownicą ani przy środkowej kolumnie (tam gdzie nawiewy) - nigdzie.

W każdym razie -  znalazłem taki alarm jak ja mam na allegro i to jest to coś takiego: 

ee7ea976b8a04fcdmed.png

Wydedukowałem, że jedyne co może pełnić w tym momencie funkcję centralki to albo centralka do keyless-entry (pilot), bebechy wyjca lub układ scalony przy Ultra Dzwiękach, a że przy centralce od pilota nic nie odkryłem to zabrałem się za grzebanie przy UD i jedyne co znalazłem to coś takiego:

274fe59627a4a44dmed.jpg

3 sensory UD połączone z płytką, z czego dwa mają po 2 przewody, a jeden ma 3 i przy tym z trzema (po rozebraniu) wydaje mi się, że jest potencjometr. Musze ogarnąć szkło powiększające i śrubokręt do telefonów i wtedy ew. zobaczyć - bo tak to jest zbyt malutkie i nie chcę "na siłę kombinować".

Dobrze myślę, że to malutkie w prawym dolnym rogu to potencjometr do regulacji? Bo jeżeli nie.. to ja już nie wiem :)

d601991cfebd1938med.jpg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...