Jump to content
Części Nissana - iParts.pl
Sign in to follow this  
JohnyMielony

370z z LPG?

Recommended Posts

JohnyMielony

Cześć, cały czas po głowie chodzi mi kupno zetki, Ale z racji że miało to by być moje daily, to koszty paliwa są za wysokie. Tu pojawia się pytanie, jak 370z znosi lpg, bo ostatni temat jaki znalazłem to był z 2015 roku a wiele mogło się zmienić. Jeśli temat już był to przepraszam I z góry dziękuję za odpowiedzi. 

Strider

Pewnie się da, ale to chyba raczej średni pomysł z kilku względów:

1) wjazdy do garażów

2) pewnie pozbędziesz się i tak małego bagażnika?

3) przypuszczam, że 370Z na gazie na wartości nie zyska, bo to raczej taka kontrowersyjna modyfikacja w tym modelu.

Natomiast muszę Ci powiedzieć, że 370Z pali zauważalnie mniej od 350Z w normalnej jeździe. Mi kiedyś w bardzo spokojnej trasie 370Z udawało się zejść jakoś nawet do 8 litrów o ile dobrze pamiętam.

Z drugiej strony powiem Ci, że korzystania z 370Z jako daily to taki umiarkowanie średni pomysł. Jeśli masz dużo samozaparcia to można oczywiście i dużo osób tak jeździ, ale mnie na przykład denerwowało jak przed wyjazdem gdzieś musiałem się zastanawiać, czy aby tam dojadę, a czy jak dojadę to, czy uda mi się jakoś bezpiecznie zaparkować, bo krawężniki są niespecjalnie osiągalne, a spowalniacze należy pokonywać z ogromną rozwagą i niekiedy na skręconych kołach. Zetka jest szeroka i ma bardzo duże drzwi, które szeroko się otwierają i przynajmniej raz miałem na parkingu sytuację, że ktoś obok mnie zaparkował tak, że nie dało się wejść bez obijania samochodów. Poza tym jak spadnie latem trochę deszczu, czy śniegu zimą to Zetka potrafi kierowcę zaskoczyć nagłym bokiem - nie bez powodu tak ciężko kupić bezwypadkową 350Z lub 370Z. Niby fajnie, ale jak wracasz zmęczony z pracy późnym wieczorem to niekoniecznie musisz mieć ochotę na ekstremalne doznania. Żeby nie było, to są wspaniałe samochody, ale są to auta dla kierowców o specyficznych oczekiwaniach. Jeszcze do tego jest to samochód, który wygląda na znacznie szybszy niż jest w rzeczywistości. :P Nie jest wolny, ale czasem możesz dostać baty na światłach od jakiejś Octavii RS z DSG po lekkim programie.