Jump to content
Części Nissana - iParts.pl
Mariusz_Rynkiewicz

Navara 2.5 D40 - traci moc

Recommended Posts

Mariusz_Rynkiewicz

Witajcie, od kilku tygodni spotyka mnie problem z Navarą. Niedawno wymieniony został zawór EGR ponieważ na wyświetlaczu ciągle miałem checka. Wymieniłem dlatego, że właśnie traciła moc i dopiero ponowne odpalenie resetowało problem. Po naprawie przejechałem ok. 2000km i nie było żadnych problemów. Teraz znów dzieją się te rzeczy ale: na zimnym silniku. Jak przejadę kawałek i trochę jest podgrzany problem mija, oczywiście po wcześniejszym ponownym odpaleniu. Najgorsze jest to, że nie mam na wyświetlaczu ikonki Check. W serwisie nie doszukali się żadnego problemu, nie wyświetlił się żaden błąd. Czy zajechanie do ASO Nissana coś pomoże? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nemrod

Pomoże Nissanowi zgarnąć kilka stówek. Podłączą kompa i nic im nie wyjdzie. Trzeba w czasie jazdy sprawdzić parametry i wychwycić anomalia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
ron5

sorry że po amatorsku opisuję ale już zapomniałem nazw.Otóż miałem podobny problem ale w mniejszej skali.Zapalał się check co jakiś czas i bardzo rzadko ale jednak po odpaleniu nie było mocy po ponownym odpaleniu problem znikał.3 x w roku się to zdarzyło.Wyskakiwał błąd egr.Nie ruszałem egr bo diagnosta we Wrocławiu [Matkowski,Pietrzykowice) sprawdzał z kompem w trakcie jazdy i powiedział że egr działa ok.Wymienił natomiast 2 inne czujniki w systemie paliwowym- te nazwy właśnie zapomniałem.I check po jakimś czasie przestał się pojawiać i od 2 lat nie ma żadnych problemów.D40 2008 ,205 tys km

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×