Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana oleju po 1000 km Qashqai


Arletta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od trzech tygodni jestem szczęśliwą posiadaczką Nissana Qashqai. Przy zakupie serwis zalecał wymianę oleju po przejechaniu pierwszych 1000 km. I tu pytanie do Was: czy to naciąganie, czy jest to rzeczywiście zalecane i korzystne dla samochodu? Mam różne doświadczenia z serwisami i obsługą gwarancyjną, stąd pytanie do użytkowników. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem po ok. 4800 km. Czy potrzebne? Producent twierdzi że nie, ale starsi datą mechanicy (niezależni od Nissana) zalecają taką wymianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat to nie jest naciąganie.Wymiana oleju po takim przebiegu jest jak najbardziej zasadna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, HOROWITZ napisał:

To akurat to nie jest naciąganie.Wymiana oleju po takim przebiegu jest jak najbardziej zasadna

Dokładnie. Nie ma co gdybać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie mówi się obecnie ,że silników się nie dociera...ale to nie jest dokłądnie prawda. Wymiana taka wyczyści ukłąd smarowania z tego co zostało po dotarciu silnika. Dobry diler ogólnie bo Nissan nie mówi o tym. Inicjatywa ze strony dilera poprawna ... dba o swoich klientów i o pojazdy. QQ będzie śmigać dłużej i o to chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...