Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pytanie do tych co mają już parę lat QQ ,czy drugi raz też byście go kupili


piotr60
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

żeby nie było ,ja juz decyzję podjąłem i kupuje QQ:jump:

Pytanie do tych co użytkują to auto 2 lata i dłużej . 

Kupilibyście ponownie Qashqai-a , jeżeli ktoś jest na nie to niech napisze dlaczego.

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, piotr60 napisał:

żeby nie było ,ja juz decyzję podjąłem i kupuje QQ:jump:

Pytanie do tych co użytkują to auto 2 lata i dłużej . 

Kupilibyście ponownie Qashqai-a , jeżeli ktoś jest na nie to niech napisze dlaczego.

Dziękuję

Mam już drugiego po lifcie...Ci co są na forum znają moje perypetie z pierwszą Qqłką (łącznie z wymianą silnika) zapewne stukali się w głowę,że wszedłem znowu w to "błoto" ...ale jest spoko,jak to mówią "nic dwa razy się nie zdarza" Obecna Kaśka jest OK! Nawet bardzo OK.Za bardzo nie bierz sobie do serca mojego opisu o problemach,bo miałem pierwszą Qqłkę z początku produkcji gdzie błędy wieku dziecięcego często się ujawniały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem 3 lata z rzędu 1.2. Potem rok corollę.... i kupiłem Xa, na dłużej :) I QQ i X to świetne auta, wybór padł na Xa ze względu na moje domowe patologia+ (3 dzieci) bo jest ciut większy. QQ to świetne auto, którym się rewelacyjnie jeździ i ja pozbędę się dzieciarni z domu pewnie wrócę do QQ, albo wezmę nowego X. Zależnie od tego co będzie się działo na rynku (zwłaszcza z cenami). Do tego te oba auta nie zmiennie mi się podobają i przyciągają wzrok na ulicy... nie to co skoda ;P Jak u nas w firmie pojawiła się możliwość wzięcia auta w wynajem i było kilka aut do wyboru decyzja o QQ zapadła w minutę :) Pierwszego wziąłem bez jazdy testowej nawet :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QQ użytkuję już prawie 3,5 roku. Na pytanie czy bym jeszcze raz go kupił - odpowiedź tak. Na tamten czas, stan portfela to był dobry zakup. Póki co na samochód nie narzekam i mam nadzieję że jeszcze z 3-4 lata mi posłuży. 

Jedyne czego mi brakuje to większy bagażnik, teraz przydałoby mi się trochę więcej miejsca ale to też w razie czego zwiększę dachowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QQ w moim posiadaniu od 2014. Samochód godny polecenia, lecz z mocniejszym silnikiem ( 1.2 ). Na mieście ok, ale w trasie lekki dramat. Przez dwa pierwsze lata często serwis. Jednak jak skończyła się gwarancja skończyły się awarie. Osobiście po raz drugi nie brał bym ale tylko dlatego, że przy zmianie auta zawsze zmieniam markę. Zakupu nie żałuję.

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W marcu 2017 kupiłem QQ 1.5 dci , rok produkcji  06.2014 z przebiegiem 28 tyś km. Sprowadzony z Francji. Przez 3,5 roku zrobiłem około 35 tyś km. Poza corocznym serwisem wymieniłem fiamm-owski akumulator, opony ( bo kupiłem na letnich ) , pasek klinowy , świece żarowe i w zeszłym roku rozszczelnił się przewód klimatyzacji. Acha jeszcze wymieniałem przednia szybę, ale było to spowodowane tym, że po stłuczce we Francji szyba była partacko wklejona , no i w zimie podeszła woda od bocznego słupka, potem zamarzła i wiadomo co było dalej. Nie jest to auto idealne , zresztą które jest... Bagażnik mógłby być pojemniejszy , ale zawsze udawało się nam pomieścić wszystko co trzeba. Także nie mogę powiedzieć, że eksploatacja przebiegała całkowicie bezproblemowo, ale suma summarum jesteśmy z żoną zadowoleni z naszego QQ. Oczywiście jak dla mnie to brakuje ewidentnie mocy , ale ze względu na moją pracę większość czasu i tak jeździ małżonka ;) . 

Czy ponownie kupilibyśmy Qashqai ? Tak kupilibyśmy, ale przy zmianie auta pewnie pójdziemy w inną markę , no bo jednak nie chcemy całe życie wozić się jednym i tym samym. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 4,5 roku i zastanawiam się na zmianę na polifta ale w automacie. Miałem okazję jeździć zastępczym w automacie i dla mnie bajka. Często jeżdżę też Mazdą 2litry w manualu, 2018r i kiedy wsiadam do swojego 1,2 to oddycham z ulgą :) . Moim Kasztanem jeździ mi się o niebo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Edytowane przez zeke
Post nie na temat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posprzątane,proszę wypowiadać się na temat  a nie robić bajzlu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Strider napisał:

Ręce opadają, człowiek pisze, dzieli się wiedzą,  doświadczeniami, stara się coś pomóc, powiedzieć i jak zwykle wszystko na śmietnik. Serio porządek jaki chcesz uzyskać na forum to brak dyskusji? Dyskusję trzeba pobudzać, angażować interlokutorów, bo forum kuleje i kończy się, a nie rozwija. 

Prawda. Zawsze jest jakaś wartość z takiej dyskusji... szkoda trochę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja już obiecuję się nie odzywać, o poradę też już pytać nie będę... 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie piszecie w temacie! Później dostaje maile że zaśmiecane wątki,że doczytać się nie można tego co się chce.Piszcie sobie,zakładajcie tematy,ale trzymajcie się wątku! W ani jednym z usuniętych 28 postów nie było nic co by wpłynęło na treść związaną z tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, moim zdaniem bez względu na różnice poglądów (po to jest forum?) nie było obrażania, negowania itp. Każdy miał swoje argumenty, które chwilami były dość uniwersalne, szkoda aby znikły...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam już 3-go  z silnikiem 1.3 ( dwa poprzednie uległy  poważnym wypadkom - szkoda całkowita). Jest to samochód bardzo solidny  stąd była decyzja  ponownych zakupów. Z silnikiem  1.3 to już bajka na nasze drogi, małe spalanie i sprawnie przyśpiesza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2016r. kupiłem QQ z silnikiem 1,2 benzyna. Nie miałem z nim żadnych problemów. Silnik nie brał oleju co zdarzało się wielu użytkownikom. Po 3 latach eksploatacji zmieniłem swoje auto na nowsze tzw. poliftowe. Silnik taki sam 1,2 benzyna. Właśnie wróciłem z serwisu z 3 - go przeglądu. Auto bezproblemowe. Jedyną bolączką tego modelu były akumulatory, montowane fabrycznie. Po wymianie gwarancyjnej nie mam problemów. Myślę, że następne moje auto też będzie Nissanem a zależnie jaki będzie nowy QQ to ewentualnie rozważę kupna X.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od sześciu lat QQ 1.2, nie ma z nim najmniejszych problemów, nawet nie bierze oleju o czym tu niektórzy pisali. Samochód przyjazny użytkownikowi, wygodny, w miarę duży bagażnik. W tym przedziale cenowym  trudno znaleźć coś lepszego. To był świadomy wybór i kupiłbym jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, JACKO29 napisał:

Posprzątane,proszę wypowiadać się na temat  a nie robić bajzlu.

Nie rozumiem dlaczego wywaliłeś ciekawa dyskusje . Sam nie miałeś nic do powiedzenia ,to trzeba było usunąć???????????????????

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Strider napisał:

Nie bijcie proszę, ale który samochód w tej klasie ma mniejszy bagażnik od QQ?

Merc GLA, SX4, CX3, Kuga3, ASX... i każdy typowy kompakt (nie podwyższany) ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Strider napisał:

Nie rozpędzajmy się tak, SX4, CX3 to konkurenci raczej Juke'a, a nie QQ. GLA to 421l katalogowo, ale wizualnie wydaje się większy niż QQ. 

Z tej stawki wszystko klasy QQ, sorry. Nie przekonasz mnie. Nie chcesz powiedzieć, że QQ = CX5, prosze.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak CX3 wychodzi B więc CX30 to kompakt. Cx9 to raczej Sorento suv pelną gębą. X-Trail to CX5 moim zdaniem.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Strider napisał:

Dziękuję Ci pięknie autorze tematu za wsparcie! ;) Jeśli dopiero teraz czytasz to pewnie nawet ładnych kilka postów Cię ominęło. 

Przeczytałem wszystkie posty , które potwierdzały mnie w decyzji o zakupie QQ, ale również takie które podpowiadały -dawały do myślenia nad zastanowieniem się czy dokonuję właściwego wyboru.

Niestety ale na wszystkich forach moderatorzy ,są delikatnie mówiąc ,,specyficzni,,. Zawsze muszą sie wpi.................. byle zaistnieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prześwity na poziomie 18 cm są akceptowalne (tyle ma QQ?). Dramat to jest mniej niż 15. A niektóre osobówki mają ok 11-12. Sorento obecne bardzo mi się podoba, to nowe, trochę mi przypomina Skodę - to nie jest komplement. Ale kawał dobrego samochodu ogólnie. Ale cena....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy chodzi wam o ten nowy model Sorento, z  cennikiem zaczynającym sie od 158tys  ?

https://www.kia.com/pl/modele/sorento-mq4/prezentacja/

Tył samochodu tak przekombinowany ,że tylko płakać . Zdecydowanie przy tym budżecie wolałbym coś takiego , nawet z rocznika 2016

https://www.otomoto.pl/oferta/porsche-macan-ID6CWxg0.html#9a2b5ef4d5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Strider napisał:

Akceptowalne, ale sporo poniżej średniej dla tego typu samochodów:

https://www.wyborkierowcow.pl/zestawienie-przeswitow-w-roznych-klasach-samochodow/

Generalnie prześwit QQ jak i Sorento nie jest imponujący, co należy mieć na uwadze jeśli ktoś myśli, że kupuje prawie "terenówkę".

Wygląd to kwestia gustu, Skoda podoba się tym, którym podoba się stonowany, spokojny i nierzucający się w oczy design. Bardziej mi odpowiada, że Octavia RS wygląda jak zwykła Skoda, czyli prawie całkowicie zwyczajnie niż miałaby wyglądać "festyniarsko" i krzykliwie jak Civic Type R. Poza tym wolę płakać nad designem Skody jadąc samochodem posiadającym 245KM i 370Nm niż cieszyć się designem Qashqai'a z niespiesznym silnikiem 1.2 115KM. Na otarcie łez zostaje mi też 590 litrów bagażnika i myśl, że może nie będę musiał zakładać bagażnika dachowego na dłuższy wyjazd. :P

PS

tak wiem, że silnik 1,3 sporo zmienia.

18 jest wystarczające do normalnej jazdy bez stresu. Ani QQ ani X ani Sorento nie jest terenówką, choć QQ w teście na tvn turbo zaskakująco dobrze wypadł w jeździe po błocie (oczywiście 4x4), pogonił takiego Jeepa ogólnie. I nie porównujmy aut "podrasowanych" w rodzaju RS czy Type R do miejskich :) BTW. Czy to ten twój silnik ma te słynne problemy kończące się kosztownym remontem silnika??? Nawet przy starannym dbaniu o niego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...