Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pytanie do tych co mają już parę lat QQ ,czy drugi raz też byście go kupili


piotr60
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niepoprawni jak przedszkolaki :D

Piszcie sobie swoje rozważania na temat innych marek TU:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Strider napisał:

Akceptowalne, ale sporo poniżej średniej dla tego typu samochodów:

https://www.wyborkierowcow.pl/zestawienie-przeswitow-w-roznych-klasach-samochodow/

Generalnie prześwit QQ jak i Sorento nie jest imponujący, co należy mieć na uwadze jeśli ktoś myśli, że kupuje prawie "terenówkę".

Wygląd to kwestia gustu, Skoda podoba się tym, którym podoba się stonowany, spokojny i nierzucający się w oczy design. Bardziej mi odpowiada, że Octavia RS wygląda jak zwykła Skoda, czyli prawie całkowicie zwyczajnie niż miałaby wyglądać "festyniarsko" i krzykliwie jak Civic Type R. Poza tym wolę płakać nad designem Skody jadąc samochodem posiadającym 245KM i 370Nm niż cieszyć się designem Qashqai'a z niespiesznym silnikiem 1.2 115KM. Na otarcie łez zostaje mi też 590 litrów bagażnika i myśl, że może nie będę musiał zakładać bagażnika dachowego na dłuższy wyjazd. :P

PS

tak wiem, że silnik 1,3 sporo zmienia.

A chociażby Twoja wypowiedź,co ma wspólnego z zapytaniem w temacie? Obrabiacie na okrągło,że Opel jest taki,siaki...że skoda,że inne...

W dniu 26.09.2020 o 23:10, piotr60 napisał:

żeby nie było ,ja juz decyzję podjąłem i kupuje QQ:jump:

Pytanie do tych co użytkują to auto 2 lata i dłużej . 

Kupilibyście ponownie Qashqai-a , jeżeli ktoś jest na nie to niech napisze dlaczego.

Dziękuję

A pytanie było konkretne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, JACKO29 napisał:
W dniu 26.09.2020 o 23:10, piotr60 napisał:

żeby nie było ,ja juz decyzję podjąłem i kupuje QQ:jump:

Pytanie do tych co użytkują to auto 2 lata i dłużej . 

Kupilibyście ponownie Qashqai-a , jeżeli ktoś jest na nie to niech napisze dlaczego.

Dziękuję

A pytanie było konkretne...

to wywal też swój i mój post - piszemy w nich, że kupiliśmy po raz drugi - a nie "jeżeli ktoś jest na nie to niech napisze dlaczego". Autor w domyśle zakłada, że każdy kupiłby po raz drugi. Interesują go opinie tych co tego by NIE zrobili.

Edytowane przez zeke
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Strider napisał:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Mazda_CX-3

Panocku jak byk stoi, że crossover klasy B. :P To konkurent Juke'a, Kamiqa, Audi Q2 itd. 

SX4 faktycznie kiedyś był klasą B, a teraz awansował do klasy C i dostał nową nazwę S-Cross

Jeśli chodzi o Mazdę CX-5 to trudno mi powiedzieć, bo inaczej mówi wikipedia po polsku (SUV klasy D) jak i po angielsku (compact SUV). Nie żeby wikipedia była jakaś super wiarygodna. Pamiętajmy, że jest jeszcze Mazda CX-9, która będzie czymś na kształt X-trail'a? Trochę jednak Maździe brakuje centymetrów do typowych przedstawicieli tego gatunku - Audi Q5, Volvo XC60 i BMW X3. 

Tak Strid...czytałem i to i tamto i na prawdę mało jest ,a wręcz nie ma powiązania z tematem.Ty i kilka osób odebrało z niesmakiem kasowanie,a konkretnie dwie osoby zwróciły mi uwagę,że w temacie jest bełkot ,o wszystkim tylko nie o tym o co prosił kolega.A to że przyznał Wam rację,że ciekawie opisujecie,To fakt....ale fakt godny do odnotowania w innym temacie.Co do zaproponowania postu...na pierwszej stronie,kilka pierwszych od góry,konkretnie w temacie...Kto by kupił i dla czego.Masz przykład cytowanego wyżej Twojego posta,gdzie tu jest odpowiedź czy byś kupił Kaśkę drugi raz? Owszem patrząc całościowo,można byłoby się czegoś dopatrzeć,ale dla kogoś,kto szuka przejrzystej odpowiedzi jest to nic nie znaczący bełkot.Strid,cenię sobie Twoje wypowiedzi,ale powtórzę jeszcze raz,wkładanie w tym temacie takich wywodów,które uważam za celne,ale odbiegające od tematu robi totalny bajzel.Dla tego dałem link do tematu byście mogli dalej dyskutować .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swój post nie na temat już wyedytowalem. Czas na Ciebie Jacko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc swój temat , BARDZIEJ liczyłem na osoby które napiszą ,dlaczego nie kupiły by QQ.

Tematów za tym że QQ z silnikiem 1.3 DIG-T jest świetny jest w internecie aż nadto. Byłem ciekawy spostrzeżeń, doświadczeń użytkowników tego auta, i liczyłem że podzielą się również negatywnymi uwagami , co w cale nie jest takie oczywiste na forum poświęcone marce Nissan.

Byłem ciekaw czy ktoś ,ma podobne dylematy , i być może liczyłem na podpowiedz , a może jednak NIE QQ.

W dyskusji która została skasowana , nikt nikogo nie obrażał ,wszystko kręciło się wokół tematu Nissana Qashqai-a,, i związana z moim zapytaniem i dlatego trudno zrozumieć postawę moderatora.

Z racji że mam 3 marki samochodów, jestem kibicem Fc Barcelony i mam wiele innych zainteresowań,  jestem ,,zapisany,, na 10  forach , o zupełnie różnych tematach  ,emocjach i kulturze  ludzkiej.  Tematy tu poruszane , przypominają początek imprezy na której wszyscy są mili weseli, natomiast  reakcja moderatora wyglądała jakby impreza  miała się skończyć i wszyscy są wk..............i nie dopici , bo zabrakło alkoholu.

Nie jesteśmy w szkole czy wojsku ,jesteśmy dorosłymi ludźmi to chyba podczas kulturalnej dyskusji nikt nam sie nie powinien w..............z pretensjami jak pani przed okresem.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Piotr...Zmiana tematu i zmiana podejścia,coś co nie pasuje do zapytania w temacie ,po zmianie jest sensowna.Trzeba było napisać to co się chce a nie doszukiwać się wartości w podtekstach.

Strid,nigdy nie miałem oporów do przyznawania się do błędu,więc nie zarzucaj mi tego.Dalej uważam,że posty typu Audi jest lepsze od skody czy SX4 to nie SUV itp nie mają nic wspólnego z zamieszczonym tematem,ale w kontekście wypowiedzi Piotra zostawiam to już bez dalszej ingerencji.Mijał się temat z wyobrażeniami autora.I tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Jacko - skasowane posty były bardziej na temat niż m. in. mój i Twój dotyczące ponownego zakupu. W skasowanych wątkach poruszono negatywne strony tego samochodu takie jak udawanie SUVa, mały bagażnik, niski prześwit. Zastanawiano się nad alternatywami. To było jak najbardziej w temacie. 

To już trzecia konwersacja w której usunięto moje posty. Ja osobiście jako user z dosyć wysokim współczynnikiem "ilość postów/pomógł" mam dosyć. Przechodzę w tryb bierny. Będę czerpał z forum nic nie dając w zamian. Rozważam rowniez edycję moich dotychczasowych postów w taki sposób jak ten pierwszy z tego wątku. Zreszta, możesz mi oszczędzić roboty dając mi bana. Nie zależy mi już.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JACKO29 napisał:

Widzisz Piotr...Zmiana tematu i zmiana podejścia,coś co nie pasuje do zapytania w temacie ,po zmianie jest sensowna.Trzeba było napisać to co się chce a nie doszukiwać się wartości w podtekstach.

Jesteśmy ssakami myślącymi , i to od nas zależy jak artykułujemy swoje zapytania i odpowiedzi . Po co miałem pisać dwa tematy , jak w jednym temacie ,miałem przypuszczenia że dostanę różne odpowiedzi . Myślenie linearne pasuje do forum  ,,jak zrobić dżem,, .Na tym forum od razu widać że ludzie potrafią wypowiadać się w szerszym kontekście . TO PO CO IM PRZESZKADZAĆ

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam QQ od 2014. Czy kupiłbym następnego? Takiego jak mam to już nie - trochę bolączek pierwszego roku produkcji zaliczyłem.

Ale nowego, który wejdzie (chyba) w przyszłym roku - może tak. Ale musiałby się znacząco różnic od tego co mam - tak jak QQ II od QQ I. Zmiana samochodu dla wersji tylko poliftowej to nie dla mnie.

Jednak jak wspominam - nigdy nie miałem pod rząd dwóch takich samych nawet nie modeli - co nawet marek. Bo jazda potem jest nudna - nawet jak model innych - to ma wspólne rozwiązania dla danej marki.

Natomiast to co by mnie skłoniło do kupna kolejny raz - to gadżety. W tej cenie próżno szukać tego u konkurencji. To co by mnie skłoniło do kolejnego zakupu QQ - to np. jazda autonomiczna rozszerzoną o co najmniej zmianę pasa ruchu... choćby raz na miesiąc skorzystać z tego w trasie na weekend - to tylko z tego powodu bym rozważył.

Ja np. regularnie korzystam z asystenta parkowania - bo... lubię choć sam bym najczęściej zrobił to szybciej... bawi mnie to po prostu.

QQ nie jest zły - ciągle mi się podoba. Chyba pojeżdżę nim jeszcze z dwa lata i jak córka zrobi prawo jazdy to jej go zostawię - a za dwa lata to nawet dziś nie wiadomo w czym będzie można wybierać.

Edytowane przez Karminadel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy wniosek, kupiłeś nowość... zapłaciłeś za to i znowu chcesz wziąć nowość? BTW. Ostatni "lift" dużo pozmieniał w aucie. Zrobiło się cichsze, doszły nowe silniki i nowe radio + kilka drobnic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Strider napisał:

Moim zdaniem ciężko pisać, że QQ ma mały bagażnik bez szerszego kontekstu, bo nie wiesz, czy powiedzmy 400 litrów to mało, czy dużo bez odniesienia do tego ile ma konkurencja. Nie da się rozmawiać o wadach i zaletach danego modelu bez tła jakim są inne modele i marki. 

Mnie bagażnik i jego wielkość wcale nie interesuje. Jeżdżę sam ,czasami z żona i psem . Przy częstych wyjazdach 7 dniowych dużo bagażu nie musimy zabrać. QQ wybrałem dla żwawego silnika i wyglądu zewnętrznego , no i ponad 20 tysięcznych rabatów na auta demonstracyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że kupiłbym po raz drugi, ale tak nie do końca.

Nie ze względu na jakieś specjalne minusy, ale pojawiło się kilka aut, które mi się podobaja. 

Aczkolwiek stonowanai trochę cichociemna sylwetka QQ ma swoje plusy. Nie rzuca się w oczy a kilka razy już się niektórzy zdziwili co potrafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Strider napisał:

Kto się zdziwił?

Daj się ludziom trochę nacieszyć :) 

Może moderator się nie zdenerwuje, dla orientacji sprzedaż aut "SUV i okolice" 1-2 2020. Daje jakąś orientację o rynku co jest i jak się sprzedaje. 

Toyota RAV4: 1767 egzemplarzy
Toyota C-HR: 1545
Hyundai Tucson: 1427
Dacia Duster: 1367
Skoda Kamiq: 1155
Nissan Qashqai: 1113
Volkswagen Tiguan: 1033
Kia Sportage: 986
Skoda Karoq: 800
Volvo XC60: 782
Volkswagen T-Roc: 760
Kia Stonic: 716
Volkswagen T-Cross: 664
Audi Q5: 615
Skoda Kodiaq: 584
Volvo XC40: 569
SEAT Arona: 531
Opel Crossland X: 528
Mitsubishi ASX: 500
Hyundai Kona: 500
Renault Captur: 490
Kia XCeed: 464
Mazda CX-30: 444
Mercedes GLC: 405
Honda HR-V: 400
Citroen C5 Aircross: 394
Peugeot 3008: 369
Nissan Juke: 364
Renault Kadjar: 363
Mercedes GLE: 359

 

Edytowane przez Smakor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A koledze Strider jak i innym polecam odcinek 5 z sezonu 16 Automaniaka jak to jest z tym 4x4 w QQ

BTW. Czy Skoda RS daje rasowy dźwięk silnika przy przyspieszaniu... z głośnika???

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Smakor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Strider napisał:

zestawienie tylko z niego nic specjalnego nie wynika. Czy Duster jest lepszy od QQ, bo się więcej egzemplarzy sprzedało? ;) No chyba jednak nie do końca. Natomiast miałem ostatnio krótką jazdę testową nowym Dusterem i jest przepaść względem poprzedniej generacji.

Też jeździłem Dusterem (ponad tydzień żeby nie było że śmieszna jazda testowa 30 minut). Jak na swoją cenę super. Wygląd z zewnątrz super. Wygląd w środku tragedia. Ergonomia słaba. Czy jest jakąś konkurencja dla QQ? Najmniejszą moim zdaniem. Choć podobno także ma dobre właściwości terenowe, pewnie m.in. ze względu na prostotę budowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba silnik miał największy i nadrabiał mocno momentem co opowiada gość na filmie na tyle na ile rozumiem "rodzimy język". Zresztą to widać jak kamienie lecą 100m ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Smakor napisał:

Tiguan w wersji 250 Nm szału nie było ale 320 Nm już robiło robotę. 

Jak myslisz to jest jakaś alternatywa dla QQ 140KM??

Mitsubishi Eclipse Cross 1.5 Turbo 163KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sympatyczne małe autko. Bagażnik ma  w rozmiarze XS :) Ale zgrabne autko. Chodź ja wolałbym QQ...  No i automat CVT tylko. Da się tym jeździć ale trzeba się nauczyć inaczej korzystać z pedału gazu :) Mi to zajęło jakieś min 2 tygodnie. Potem już jest nieco lepiej, udaje się kontrolować w miarę to co się dzieje z silnikiem. W klasycznym automacie czy DSG nie ma takich "problemów". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe Nissan obniżył moment przy cvt z 180 do 165...
Moim zdaniem największą zaletą skrzyni cvt jest dostępność maksymalnego poweru silnika w każdym momencie. Silnik nie musi sie rozpedzać jak w każdej innej skrzyni tylko od razu wchodzi na potrzebne obroty. Niestety zwykle bardzo wysokie. Ale można się przyzwyczaić :)

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...