Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ubezpieczenie AC/OC


neuspeed
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie ubezpieczacie swoje Iksy? Dzisiaj Pani z PZU powiadomiła mnie wesoło że składka to teraz 7,4K jako że kradną Nissany na potęgę ponoć, ktoś miał podobne doświadczenie? 2018 rok auto, bez wypadków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za rocznik 2017 Pani w PZU mi powiedziała 5400 w sierpniu, cena mocno zależy od województwa rejestracji samochodu.

Edytowane przez Mg83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy dość ogarnięty agent ma dodatkową możliwość udzielenia dodatkowej zniżki po konsultacji z menadżerem danego T.U. ze sztywnego wyliczenia. Generalnie podstawą jest województwo i wartość auta reszta to dodatki. U mnie wyszło 1.7 k za 2015 r  neuspeed masz duży wybór.Kwota którą podałeś to małe przegięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja placilem do tej pory ok. 4,5 k zl za 2017 u dealer'a - od nowosci w PZU

Teraz po 3 latach zobacze ile mi wylicza, no ale to dopiero w lutym

Niby wartosc nizsza ale moze nie byc duzo taniej niz dealer'skie   :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, nepomucen napisał:

zależy przede wszystkim od kierowcy. Ogólnie wielu parametrów. AXA = 2300zł

Najlepiej spróbować u multiagenta (mogę polecić http://ubezpieczenia-jurkowski.pl/) albo serwisów typu rankomat.

Ubezpieczenie należy  kupowac z ominieciem wszelakich  pośrednikow- w tym rowniez wszelakich agencji,ajentów jak i  Rankomatu ,itp.

Wtedy wyjdzie  najkorzystniejsza opcja pod kazdym względem.

PZU ze swoimi stawkami  juz pare lat mocno odfruneło i oderwalo sie od ziemi.

Generalnie od kilku lat bez konkurencyjna pod kazdym wzgledem jest AXA.

Szczegolnie kiedy ubezpieczenie zawierane jest Online (Axa Direct)z jednorazowa platnością przelewem czy kartą.

Dla przykładu za T31 samo OC w AXA ze zniżka 60% za bezszkodowa jażdę w tym roku składka wyniosła mnie 406 zl.

A jeszcze dwa lata temu placiłem ok.280 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, piotrek3 napisał:

PZU ze swoimi stawkami  juz pare lat mocno odfruneło i oderwalo sie od ziemi.

To zależy. Akurat w ze względu na małą pojemność silnika są chyba konkurencyjni.Mam drugie małe auto i tam wyszło najtaniej Ubezpieczam w agencji i jak zawsze sprawdzają z 10 lub nawet dużo więcej T.U. AXA również w zestawieniu było. Najgorsze że nie pamiętam nazwy agencji. Tzn wiem gdzie jest. Ale to nie o to chodzi.by promować daną agencję czy Towarzystwo.W tym roku wyszło że mam takie samo kwotowo ubezpieczenie jak w zeszłym. przy zmniejszonej wartości auta i dodatkowej 10% zniżki za kolejny rok. Agent przy mnie zadzwonił do menadżera i ten musiał zatwierdzić rabat. 15 sekundowa rozmowa .Myślę że wszystko odbywa się wewnątrz T.U. i wyłącznie od układów i znajomości z menadżerami. kto i co może. Od razu odpowiem. Nie wiem gdzie mam ubezpieczenie, nie sprawdzałem. Wiem że chciałem asistance na 300 km i naprawy w serwisie.Pozdrawiam.                                          

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku PZU 2018 oraz 2019 to był koszt 3,6k oraz 3,5k. Teraz jako że to 3-ci rok, PZU sobie zaszalało, głównie dlatego że miałem "szkode" z AC w 2018 czyt. kradzież auta. Dlatego też, tak niby podnieśli ceny bo boją się Japończyków w Mazowieckim, Warta w ogóle nie chciała gadać dając cene 13800, Alianz również i tylko Hestia zatrzymała się na cenie PZU sprzed roku. Dramat ogólnie pomimo znieżek... Niedługo dojdzie do tego że wykup AC dla Japońskiego auta będzie tylko u nielicznych TU :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zazwyczaj zwyżka za szkodę jest 2 letnia.i nie każde TU ma tak samo. Sprawdziłem u siebie mam w Compensie.Napisz na priv.Skontaktuję się z tym agentem może coś uda się zbić.spróbuję choć nie obiecuję że może się udać aż tak bardzo.pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy..

Dlaczego uparcie chcecie korzystać z usług pośrednikow??

ZAWSZE to wychodzi drożej  niz bez posrednie zawarcie umowy z ubezpieczycielem..

A co do ubezpieczyciela ,co roku kiedy przychodzi termin płacenia składek na zasadzie "kopiuj wklej" wysyłam odpowiednie zapytanie do wszystkich niemal  60 TU w Polsce i potem tylko wybieram to z najkorzystniejszymi  warunkami by potem jeszcze negocjowac  lepsze warunki ubezpieczenia i  kwote do zapłaty.

Wbrew pozorom nie wiele zachodu a korzysci na prawdę wymierne.

A co do TU to tylko moge powtorzyć -AXA jest nie do przebicia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, piotrek3 said:

Koledzy..

Dlaczego uparcie chcecie korzystać z usług pośrednikow??

ZAWSZE to wychodzi drożej  niz bez posrednie zawarcie umowy z ubezpieczycielem..

A co do ubezpieczyciela ,co roku kiedy przychodzi termin płacenia składek na zasadzie "kopiuj wklej" wysyłam odpowiednie zapytanie do wszystkich niemal  60 TU w Polsce i potem tylko wybieram to z najkorzystniejszymi  warunkami by potem jeszcze negocjowac  lepsze warunki ubezpieczenia i  kwote do zapłaty.

Wbrew pozorom nie wiele zachodu a korzysci na prawdę wymierne.

A co do TU to tylko moge powtorzyć -AXA jest nie do przebicia.

Wkleilem cytat, bo zdarza sie, ze uzytkownicy modyfikuja wpisy i pozniej nie wiadomo do czego odnosi sie wypowiedz.

Znowu "Prawda objawiona" ?   ;)

Kazda miejscowosc jak i kazdy przypadek moze buc inny.

Koledze zwykle "X" wychodzi taniej bo jeszcze ma dom i cos tam ubezpieczone a mnie gdzie indziej wychodzilo taniej - ktory z nas jest durniem, ja czy kolega bo ma innego ubezpieczyciela ?

Ostatnie zdanie to jak reklama agenta   ;)

BTW. Powtorze, mam teraz w PZU ale dealer'skie i jest najtansze jakie znalazlem a bezposrednio w PZU bylo duzo drozej - niby posrednik a jednak ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
13 minut temu, Andrzej G napisał:

... a poproś o ofertę PROAMA

Przy takiej cenie, nie widzę sensu :) PZU mam od zawsze (20 lat). Nigdy mnie nie zawiedli (szkody z AC, kradzież, gradobicie także domu). Dla potencjalnie 20 zł nie będę kombinował ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AC to nie żona, której przysięgałeś, że jej nie opuścisz aż do śmierci.:D

By coś chwalić, lub krytykować, trzeba mieć porównanie. Dla jasności - nie twierdzę która firma lepsza, ale tylko sugerowałem, by porównać. PROAMA pracuje pod skrzydłami Generali

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Andrzej G napisał:

AC to nie żona, której przysięgałeś, że jej nie opuścisz aż do śmierci.:D

By coś chwalić, lub krytykować, trzeba mieć porównanie. Dla jasności - nie twierdzę która firma lepsza, ale tylko sugerowałem, by porównać. PROAMA pracuje pod skrzydłami Generali

 

Jasne, wszystko rozumiem, natomiast ja jestem z tych, którzy nie zmieniają z dobrego na lepsze. Nie sądzę aby dało się ugra coś więcej niż grosze (acz nie jestem pewien czy w ogóle coś)

Kalkulator na stronie 3000 zł, ale tam nie ma wszystkich opcji jakie mam w PZU... Samo OC 200 zł droższe.

Edytowane przez Smakor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musimy tu uporządkować nieco:

Czy mówimy o pakiecie salonowym, czy o AC+OC z rynku?

Nikt na rynku nie przebije pakietu salonowego. Ja płacę 2,5 koła za nowy ale mam kredyt i nie pofikam.

Cena ubezpieczenia jest ważna tak samo jak zakres odpowiedzialności (OWU) oraz praktyka obsługi szkody AC = tu PZU nie ma konkurenta. Niestety wiedza o tym pochodzi z praktyki. Tu akurat z mojej.  Nikt nie ma do nich startu. Reszta na rynku robi co może pod górkę przy szacunku i wypłacie.

Ode mnie: z praktyki jeśli chcesz zapłacić mniej musisz walczyć o obniżkę kwoty ubezpieczenia. Np. nie rynkowe 70 a 55. Bo Ty 70 nie dostaniesz na rynku od klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pisałem o ubezpieczeniu indywidualnym załatwianym przeze mnie, na 2 rok użytkowania auta (za nowy też miałem indywidualną bo była korzystniejsza). OC+AC+ochrona zniżekOC/AC+szyba+bagaż.

Jak dla mnie git i nie zamierzam niczego szukać, zwłaszcza, że na szybko proama 3000 przy gorszym pakiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto jest pośrednikiem, a kto nie? Ja biorę ubezpieczrnie przez agenta przy Zaborowskim. Na pieczątkach jest jest kto inny niż osoba z którą się kontaktuję, ale pieczątka zawiera nazwę ergohestia, a jak się wchodzi na strone ergohestii to odsyłają albo do takiego agenta, albo trzeba wypełnić formularz i oni się kontaktują. Raz tak zrobiłem i wychodziło drożej niż przez takiego agenta. Zatem kto to jest ten "bezpośrednio" i skąd opinia, że tam na pewno taniej? 

Edytowane przez tomkek1912
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, tomkek1912 napisał:

Kto jest pośrednikiem, a kto nie? Ja biorę ubezpieczrnie przez agenta przy Zaborowskim. Na pieczątkach jest jest kto inny niż osoba z którą się kontaktuję, ale pieczątka zawiera nazwę ergohestia, a jak się wchodzi na strone ergohestii to odsyłają albo do takiego agenta, albo trzeba wypełnić formularz i oni się kontaktują. Raz tak zrobiłem i wychodziło drożej niż przez takiego agenta. Zatem kto to jest ten "bezpośrednio" i skąd opinia, że tam na pewno taniej? 

Jak odbierałem auto, dealer zaproponował mi pakiet ErgoHestii - cena była super atrakcyjna, więc "połknąłem ofertę. Schody zaczęły się kiedy po pierwszym roku chciałem przedłużyć na kolejny. Kiedy poprosiłem o ofertę z Ergo, kontaktując się z ich agentem mającym biurko u Dealera, jak mi zaproponowali cenę, to mi szczęka opadła - ponad 4 tysiaki, kiedy rok wcześniej zażyczyli sobie coś ok. 850. Pomimo że już wiedziałem, że tego pustego haka nie połknę, z ciekawości poprosiłem o OWU i konkretnie - co obejmuje ubezpieczenie. No i tutaj zaczął się ping-pong. Agent nie był w stanie odpowiedzieć i prosił o kilka dni cierpliwości, a centrala ERGO mnie odbijała do Agenta. Czyli za ponad 4 tysiaki miałem kupić kata w worku.
Skorzystałem z oferty innej firmy, która mało że uhonorowała moje max zniżki z tytułu OC, to jeszcze przeniosła je na AC, którego od wielu lat nie opłacałem. I tak za full pakiet (OC+AC+NNW) zamiast ponad 4 tysiaków w ERGO, zapłaciłem (w 2016 r) 1150 zł w AXA Direct. W 2018 za identyczny pakiet w AXA zapłaciłem niespełna 1600 zł. W 2019 r kiedy porównaliśmy z moją agencją ubezpieczeniową oferty kilku firm, wybraliśmy PROAMA (dziecko Generali), bo dawali więcej za mniej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

niestety, przeraza mnie co tu Panowie wypisują, niezależnie od ZU,  AC w samochodzie do 3 lat musi zawierac sie miedzy 1,5 a powiedzmy 2,5% od wartosci, OC niestety jest rejonizacja i jeden placi 300 inny 1300(sytuacje nie ratuje pakiet, nawet jesli widzisz 500oc a jestes z wawy, wroc, krak itp to masz reszte skladki ukryta w AC, dotyczy do lat 3), kupujac ac dla auta za 100k i wiecej patrz na:

zniesienie amortyzacji części 

wariant aso

brak konsumpcji sumy ubezpieczenia

stala wartosc pojazdu

wariant allrisk

zniesienie udzialow wlasnych

takie polisy bez haczykow kupimy: pzu warta ehesti compensa allianz uniqa reszta to kupa dziada z mnóstwem wyłączeń, mozna co prawda znalezc u innych taki zakres ale z tym zakresem po doliczeniu wychodzi na to samo co u firm rozpoznawalnych

jesli masz malo czasu i nie czytasz owu pytaj o firmy powyżej z zakresem powyżej 

jeszcze jedno, przewaznie dealer ma umowe generalna /flotowa/ z jakims tam TU, warunek np 2,99% od wartości, to mimo iż,  koledzy popisuja sie bardzo korzystnymi skladkami,  te polisy z umowy generalnej nie maja ukrytych kwiatkow...

jeszcze ciekawostka, np mozna sie sugerowac bankiem, oni czytaja owu i nie wyrazaja zgody na tu typu proama axa itp... (to zdanie na poparcie moich wypocin)

 

pozdrawiam posrednik jakichstam ZU...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...