Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ubezpieczenie AC/OC


neuspeed
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam nie kupuję kota w worku i wszystko co jest dla mnie ważne mam w mojej polisie. Dlatego porównywanie do takiej wyliczonej online proama jest bez sensu bo tam nie ma tych wszystkich parametrów... Ubezpieczam auta (pełny pakiet) od 20 lat więc... Przetrenowałem już różne szkody w tym kradzież. Dlatego za 50 zł nie zmienią TU. (mimo, że nie udało mi się spotkać nic tańszego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Smakor napisał:

Ja tam nie kupuję kota w worku i wszystko co jest dla mnie ważne mam w mojej polisie. Dlatego porównywanie do takiej wyliczonej online proama jest bez sensu bo tam nie ma tych wszystkich parametrów... Ubezpieczam auta (pełny pakiet) od 20 lat więc... Przetrenowałem już różne szkody w tym kradzież. Dlatego za 50 zł nie zmienią TU. (mimo, że nie udało mi się spotkać nic tańszego)

Każdy Ubezpieczyciel zawsze udostepnia dokładne warunki ubezpieczenia ,bo do tego ma prawnie  nakazany obowiazek.

A wyliczenie Online i takowa płatność jest jedynie ułatwienieniem dla klienta!

Szczególnie teraz, chodzenie po róznych agencjach,jest szczególnie niewskazane ze wzgledu na pandemie.

Pisanie wiec kocopolow ,ze jakies TU jest be -bez przeczytania  jego OWU jest po prostu nie mądre.

Wczesniej juz pisałem ,ze każdym razem kiedy przychodzi termin płatności skladek zawsze sprawdzam wszystkie niemal oferty na zasadzie kopiuj/wklej wysyłajac potrzebne dane do ubezpieczenia droga elektroniczna .

Zajmuje mi to raptem pare min. przy komputerze.

Dlatego mam zawsze znacznie niższe składki i warunki ubezpieczenie -czesto duzo lepsze niz ktos kto  tego nie robi i z automatu płaci skladki w jednym i tym samym miejscu-bo do tego przyzwyczaił sie.

A na prawde nie warto przywiazywac się-bo to ma wymierne koszta.

Ale kazdy jest kowalem swego losu a wlaściwie dysponentem swoich pieniedzy.

Od lat trzymam sie AXA i i ide o zaklad z każdym  ze proponowane przez to TU warunki ubezpieczenia, składki sa praktycznie nie do przebicia.

W takim PZU ,WARTA za to samo płaci sie min.o 100% wiecej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, piotrek3 napisał:

W takim PZU ,WARTA za to samo płaci sie min.o 100% wiecej.

 

CHyba kolego "deczko" przesadziłeś... Tak na mój gust o 2 rzędy :) Ja mam od zawsze PZU i wiele razy porównywałem - zawsze na korzyść PZU więc teraz już mi się za bardzo nawet nie chce. A jak znajdę 50 zł mniej to i tak nie przejdę I za 100 też nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na kolejny rok zapłaciłem 1680. Ale ja mam już auto od sprzedaży licząc ponad 5,5 roku i wartość ok. 34 tys. Nie mam pełnych zniżek na ac, bo ponoć w AC też takie dają. Mam ponoć wszystko co mogło być w ergo hestii - ochrony zniżek, kradzież, car assistance, samochód zastępczy, stała suma ubezpieczenia, nieumyślne szkody, całkowita, częściowa. Razem z holowaniami po europie. Teoretycznie mogli by mi zholować auto z Francji do Polski np. Ale jak widzę, że ktoś ma 2500 zł za nowego t32 to wydaje mi się, że mam strasznie drogo. 

Edytowane przez tomkek1912
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasza kłótnia nie ma żadnego sensu. Obaj możecie mieć racje. Mieszkacie w różnych częściach Polski, macie różne samochody, różny wiek i na pewno różną historię ubezpieczeń w UFG a to wszystko wpływa na składkę.

TU tak układają taryfy, że niektórych chcą a innych nie chcą. I akurat tak się może zdarzyć, że dla jednego dobrze będzie w AXA, dla drugiego PZU, a dla kolejnego gdzie indziej.

Gdyby było tak prosto to by było tylko jedno TU, a jak widać po rynku mamy kilka dobrze prosperujących, więc każde znalazło jakąś ścieżkę do klientów.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, tomkek1912 napisał:

Ja na kolejny rok zapłaciłem 1680. Ale ja mam już auto od sprzedaży licząc ponad 5,5 roku i wartość ok. 34 tys. Nie mam pełnych zniżek na ac, bo ponoć w AC też takie dają.

No to pora się rozejrzeć za TU, które naliczając AC honoruje zniżki wypracowane w OC.

11 minut temu, gkowal napisał:

I akurat tak się może zdarzyć, że dla jednego dobrze będzie w AXA, dla drugiego PZU, a dla kolejnego gdzie indziej.

Z AXA, to trzeba uważać w kwestii np. odległości holowania i niuansów pomiędzy jeżdżącymi wyłącznie w PL, a tymi korzystającymi z wyjazdów zagranicznych ... bo z jednej strony ceny mają atrakcyjne, ale w razie awarii poza granicami można się zdziwić.

Godzinę temu, piotrek3 napisał:

Od lat trzymam sie AXA i i ide o zaklad z każdym  ze proponowane przez to TU warunki ubezpieczenia, składki sa praktycznie nie do przebicia.

No to zakład o wirtualne piwo - porównaj ofertę AXA z ofertą PROAMA.

Byłem w AXA kilka lat, aż znajoma zwróciła mi uwagę na kilka niuansów w OWU . Złapałem rumieńca na twarzy, bo jakże to - kobieta mnie zapędziła w kozi róg ? Potulnie skłoniłem karczycho ... i przeskoczyłem do PROAMA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyzej napisał Kolega -stawki bardzo róznią sie od regiony kraju,stażu ,wypadkowości ,wieku kierowcy i wieku auta czy sposobu zakupu lub całosciowo- pakietu wykupowanych ubezpieczeń.

Ja zawsze lubie bardzo dokladnie sprawdzac ceny ,warunki i nawet jak proponowana stawka jest juz dobra jeszcze staram sie ją negocjowac dalej.Z doświadczenia wiem ,ze warto.

Ale nie przez jakies rankomaty ale bezposrednio z TU.

W moim przypadku np.OC za T31 w AXA płace dokladnie 407pln.

W tym jest jeszcze pare gratisów jak np.auto zastepcze ,holowanie i jakies jeszcze inne rzeczy w ramach darmowego mini asistance .

P.S.Proama sprawdzałem dokladnie , sporo drożej i nic dodatkowego poza OC..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, piotrek3 napisał:

P.S.Proama sprawdzałem dokladnie , sporo drożej i nic dodatkowego poza OC..

Uszczegółowię, bo być może mało precyzyjnie się wyraziłem.

Korzystam z OC + AC + NNW. Zniżki mam max. Podobnie jak Ty nie korzystam z rankomatów, a kalkulację przygotowują mi w mojej obecności w profesjonalnej agencji ubezpieczeniowej. Cenowo AXA i PROAMA to w moim przypadku niemal to samo, ale ... w niemal identycznej cenie (w/w pakietu) AC w AXA obejmowało tylko obszar PL (PROAMA - cała EU), no i oferta zasięgu holowania w przypadku AXA, to jakieś nieporozumienie.

Zaznaczam, że to o czym piszę to dane z przełomu grudzień / styczeń 2019/2020. Nie jestem też w żaden sposób związany z jakąkolwiek działalnością ubezpieczeniową, więc przedstawiam fakty, a nie pijar.

9 godzin temu, gkowal napisał:

Wasza kłótnia nie ma żadnego sensu.

Z mojej strony, daleki jestem od kłótni, czy nawet "nerwa". Przedstawiam tylko własne doświadczenia - być może ktoś z nich skorzysta.:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Andrzej G napisał:

Uszczegółowię, bo być może mało precyzyjnie się wyraziłem.

Korzystam z OC + AC + NNW. Zniżki mam max. Podobnie jak Ty nie korzystam z rankomatów, a kalkulację przygotowują mi w mojej obecności w profesjonalnej agencji ubezpieczeniowej. Cenowo AXA i PROAMA to w moim przypadku niemal to samo, ale ... w niemal identycznej cenie (w/w pakietu) AC w AXA obejmowało tylko obszar PL (PROAMA - cała EU), no i oferta zasięgu holowania w przypadku AXA, to jakieś nieporozumienie.

Zaznaczam, że to o czym piszę to dane z przełomu grudzień / styczeń 2019/2020. Nie jestem też w żaden sposób związany z jakąkolwiek działalnością ubezpieczeniową, więc przedstawiam fakty, a nie pijar.

Z mojej strony, daleki jestem od kłótni, czy nawet "nerwa". Przedstawiam tylko własne doświadczenia - być może ktoś z nich skorzysta.:)

Pozdrawiam

Na pewno dobrze znac detale jakie podałeś ,bo może ktos skorzysta.

Ja juz AC nie wykupuje  bo autko mam ponad 10 letnie ,a NNW to sa smetne grosze odszkodowania,wiec to dla mnie nie ma sensu.

Ale w moim przypadku konkretnie OC w Proama wychodziło ponad 150 zł drożej-bez żadnych dodatków-kalkulacja robiona maj 2020r.

P.S.

Na chwile obecna w AXA za zakup przez internet polisy OC/AC jest 15 % zniżka..

Edytowane przez piotrek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie auto  w grudniu kończy 3 lata .

Przez pierwsze 3 lata miałem gwarantowaną sumę  127 K z FV zakupu - WARTA

Na 4 rok pakiet PREMIUM WARTA 

OC -KOMFORT / AC  -PREMIUM / NWW / ASISTANCE PLATYNOWY / PAKIET SZYBA  = 1580PLN 

Wartość auta po 3 latach = 102k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to strzeliłeś teraz gwożdzia w tapetę. wielu z nas zastanawia się co dalej. dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa wycena. Mój roczny ma 99 tys... Cikawe co dostaniesz przy kradzieży bo zawyżanie kwoty przy zawieraniu polisy nic nie daje... poza wyższą stawką.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam tylko aż ktoś poda linka afiliowanego do mubi :lol:.
Nie ma co porównywać naszych ofert ubezpieczeniowych. Każdy z nas ma inną historie ubezpieczeniową,  inne miejsce zamieszkania, gdzie indziej trzyma auto, inna wersja wyposażenia itp. 
Trzeba pytać u różnych TU i porównywać bo diabeł tkwi w szczegółach.

Edytowane przez Emjot
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Emjot napisał:

Czekam tylko aż ktoś poda linka afiliowanego do mubi :lol:.

nikt nie poda uwierz.To nie o to chodzi.a co do reszty sam napisałeś Piszemy kto co ma. i każdy z nas patrzy w kieszeń na przyszłośc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie musiałeś wyjaśniać bo to można było wyczuć ,ale ktoś mogłby by to odebrać ze wskazaniem.i wtedy by się działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
29 minut temu, ArtM napisał:

Dostałem dzisiaj ofertę od dealera na pakiet w PZU 2300zl. Wycena rocznego auta 105K.

1- Dokładnie sprawdź, co obejmuje ten i w jakim zakresie. OC, AC, Asistance, NNW, udział w szkodzie, zasięg holowania, naprawa w ASO i na oryginalnych częściach .... Bo sztuczki ubezpieczycieli nie mają ograniczeń.

2- Przed podjęciem decyzji warto też zapoznać się z ofertą innych ubezpieczycieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosyc niska kwota za OC+AC

Ja do tej pory placilem troche ponad 4 k zl za calosc od 1 do 3 roku (do 12 k km max rocznie przebieg)

W tym roku znowu (luty) bedzie koszt, musze sprawdzic dlaczego tak drogo u mnie wyceniaja a inni maja prawie o polowe taniej.

Warunki ubezpieczenia sa najwazniejsze, ja mialem dealr'skie ubezpieczenie a teraz idzie 4 rok i chyba juz  nie daja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, juras2017 napisał:

ja mialem dealr'skie ubezpieczenie

dobrze że nie w ASO, ciekawe jak by to tam wyliczyli :laie_67:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.01.2021 o 10:39, Smakor napisał:

No to ładna polisa.

dosyć niska kwota NNW - ja mam 50 tys kierowca i 50 tys pasażerowie każdy. A wiem ze to kluczowe, bo mam znajomego, ktory spowodował w sumie niegroźny wypadek, ale koleżanka-poszkodowana musiała mieć ponad rok rehabilitację ręki a to kosztowało trochę. I to pokryła polisa kolegi.

Brak tez info o ktore ja mam: Naprawa pojazdu z użyciem części oryginalnych: tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

w pzu nnw 10tys daje wyzsze odszkodowania jak 50tys w innych, porównajcie sobie tabele uszczerbków na zdrowiu.... podbite sumy sa tylko dla oka(znaczy ladnie wygladaja i do niczego nie sluza)...

jeszcze jedno maja lepsze, autononstop, to jest auto zastepcze do konca naprawy po dzwonie, znajomy 2mc jezdzil zastepczym bo czesci nie bylo....

Edytowane przez SmallCity
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...