Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Dodatkowe zabezpieczenie przeciw kradzieży


monika99
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepsze zabezpieczenie to porządne ubezpieczenie auta. Taką odpowiedź otrzymałem z serwisu Nissana po kradzieży pierwszej QQ-ki, jak chciałem, żeby mi założyli coś ekstra.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reklamują teraz takie małe ustrojstwo na baterię do pilota, które rozpoznaje, że wysiedliśmy z kluczem i odcina zasilanie pilota. Dzięki temu złodziej nie przedłuży sygnału i nie otworzy drzwi bezkluczykowo.

Coś ponad 500 złotówek to kosztuje. Oraz tak jak rozpisują się w gazetach motoryzacyjnych (podobno) złodziei zniechęca blokada np skrzyni biegów - nie bawią się w kradzież bo za długo trwa. (A obok stoi takie samo auto bez zabezpieczeń.) Ale czy to prawda - może.  Próbowałem kiedyś z ciekawości triku z owinięciem pilota folią aluminiową - działa - 1 warstwa folii i samochód kluczyka nie widział. Czy wzmacniacz w złodziejskiej walizce nie widzi?  Ale doraźnie na szybko  wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, drds napisał:

Reklamują teraz takie małe ustrojstwo na baterię do pilota, które rozpoznaje, że wysiedliśmy z kluczem i odcina zasilanie pilota. Dzięki temu złodziej nie przedłuży sygnału i nie otworzy drzwi bezkluczykowo.

Coś ponad 500 złotówek to kosztuje. Oraz tak jak rozpisują się w gazetach motoryzacyjnych (podobno) złodziei zniechęca blokada np skrzyni biegów - nie bawią się w kradzież bo za długo trwa. (A obok stoi takie samo auto bez zabezpieczeń.) Ale czy to prawda - może.  Próbowałem kiedyś z ciekawości triku z owinięciem pilota folią aluminiową - działa - 1 warstwa folii i samochód kluczyka nie widział. Czy wzmacniacz w złodziejskiej walizce nie widzi?  Ale doraźnie na szybko  wystarczy.

Mam zamontowany ten keyless protector jest to upierdliwe urządzenie. Stoisz jak ten idiota i się klepiesz po kieszeni, za wolno, za szybko a to za lekko! Jak w kieszeni masz tylko samego pilota to jeszcze pół biedy ale jak z innymi kluczami to już nie jest ciekawie. Zrobisz kilka kroków w koło auta już sygnał wyłączony. Odblokujesz siedzisz w aucie jak nie zapalisz silnika sygnał odcięty. Jak jedziesz czy stoisz na światłach wszystko jest ok. Wcześniej miała to żona w torebce to było jeszcze gorzej. Stała i nawalała w torebkę a ludzie patrzyli jak na idiotkę. Ja nie kupiłem nówki tylko używkę na olx, ale w tym nie ma co się popsuć żadnej mechaniki.

Kupiłem jej na Ali takie aluminiowe pudełko i to jest ok. Do torebki jest idealne a do kieszeni duże ale w granicach rozsądku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Strider napisał:

Zwróć uwagę, że koleżanka wyżej prawie się na mnie obraziła o takie rozwiązania. ;p

Kto zrozumie kobietę???? Trzeba być jak saper na polu minowym :D

A co do Keyless protectora to na filmiku wygląda fajnie, a naprawdę jak jest to kolega Rapi wyjaśnił.:D

Przyznam się ,że przez chwilę się kiedyś nad tym zastanawiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brat miał zamaskowany w tunelu, pod wykładziną przycisk odłączający zasilanie na zapłon(Passat B5 2000r),samoróbka poprzedniego właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Rapi napisał:

Mam zamontowany ten keyless protector jest to upierdliwe urządzenie. Stoisz jak ten idiota i się klepiesz po kieszeni, za wolno, za szybko a to za lekko!

Również kupiłem i testowałem przez chwilę - zwróciłem sprzedawcy, zdecydowanie nie działało to tak dobrze, jak jest to pokazywane w materiałach promocyjnych. Myślałem nawet, że może mój egzemplarz jest uszkodzony, ale sprzedający potwierdził, że jest sprawny, czyli TTTM. Etui "ochronne" na klucz, mimo że w teorii mniej wygodne (w końcu trzeba ten klucz wyciągać/wkładać, itd. co jest poniekąd zaprzeczeniem idei klucza zbliżeniowego), jest zdecydowanie bardziej przewidywalne.  

A kradzieży metodą "na walizkę" jest faktycznie coraz więcej - kiedyś to było zjawisko występujące głównie w większych miastach, a teraz już nawet na prowincji jest sporo takich zdarzeń. Wydaje się, że aut z kluczykiem zbliżeniowym jest już na tyle dużo, że zainteresowani uznali, że inwestycja w taki sprzęt do kradzieży aut ma szansę się zwrócić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Strider napisał:

Dlatego ja ostatnio zainwestowałem tym razem w samochód bez inteligentnego kluczyka. Mam kluczyk full manual control.

Jeżeli jest taka możliwość, to w tej chwili wybór klucza zbliżeniowego nie ma chyba specjalnie sensu. Niestety w przypadku niektórych marek jest to powiązane z określonymi wersjami wyposażenia i łatwo nie da się z tego zrezygnować. Ale jeżeli jest to osobna opcja oferowana za dopłatą, to na pewno nie ma sensu dopłacać - w obecnych warunkach zwykły klucz z pilotem z przyciskami jest po prostu wygodniejszy, niż klucz zbliżeniowy trzymany w etui z klatką faradaya, gdzie trzeba go wyciągać/wkładać do odpowiednich przegródek. Oczywiście można to mieć gdzieś, ale wtedy trzeba się liczyć ze sporym (i chyba wciąż rosnącym) ryzykiem utraty auta: ostatnio u mnie w mieście w ten sposób złodzieje odjechali autem ze sklepowego parkingu, gdy właściciel robił zakupy wewnątrz.  

Oczywiście prawdą jest, że jak ktoś chce konkretne auto ukraść, to pewnie i tak prędzej czy później to zrobi, ale klucz zbliżeniowy jest obiektywnie bardzo dużym ułatwieniem dla złodziei.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Strider napisał:

 

wygląda na zabawkę z aliexpress - nie jest to żaden renomowany producent, kosztuje jak średniej klasy zapięcie rowerowe.

dokładnie,

dobra linka do roweru kosztuje więcej...

będziesz to zakładać każdorazowo po wyjściu z samochodu, lub na noc? :jump:

IMO to jakaś komedia B)

 

 

 

jak już ktoś napisał, dobre ubezpieczenie AC + ewentualnie dodatkowo GAP

z elektroniki to można założyć alarm samochodowy TYTAN DS-512 z powiadamianiem SMS i GPS, ale ostatecznie to i tak niewiele pomoże

Edytowane przez buba1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy jak nie samodzielnie, to podjechać do średniej klasy elektryka, który na trasie kabelka od przycisku "Start", poprzez pedał sprzęgła do rozrusznika zrobi przerwę i zamontuje w niej dodatkowy micro "wł / wył" i dobrze go ukryje w kabinie , a będzie to na pewno lepsze rozwiązanie niż klatki Faradaya itp. pierdoły, sprowadzające się do owijania pilota w sreberko po czekoladzie :P

Co z tego, że miłośnik cudzej własności pokona zabezpieczenia elektroniczne i dostanie się do kabiny. Niech jeszcze w deficycie czasu znajdzie nasz microwyłącznik :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj QQ szesc tygodni temu ukradli, ale znowu kupilam, tym razem uzywanego i bede na noc zabierac akumulator do domu ;), tak bedzie bezpieczniej, no wlasnie zastanawialwm sie nad kupnem Renault Captur, sprzedawca powiedzial mi, ze w tym aucie mozna "keyles" wylaczyc, czy jest to mozliwe w QQ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Andrzej G napisał:

a będzie to na pewno lepsze rozwiązanie niż klatki Faradaya itp. pierdoły, sprowadzające się do owijania pilota w sreberko po czekoladzie

Na pewno nie będzie - i z przykrego doświadczenia akurat to piszę. 

Jeśli auto jest już otwarte, to ja osobiście już wolę, żeby zniknęło. Próbowano mi kiedyś (ponad 15 lat temu) ukraść auto z immobilizerem - nie zostało ukradzione, urządzenie zadziałało, za to wnętrze zostało nieźle zdemolowane. Gdybym immobilisera nie miał, to auto by odjechało, po paru tygodniach postępowanie w sprawie kradzieży zostałoby umorzone i niedługo potem miałbym nowe auto, dokładnie takie, jakie mi skradziono. A tak przez prawie rok trwała "likwidacja" szkody, bo ubezpieczyciel miał cały czas jakieś zastrzeżenia co do konieczności wymiany różnych elementów, części szkód naprawić zwyczajnie nie chciał (głupie argumenty typu "a może tak było wcześniej", "że też taki drobiazg panu przeszkadza", itd.). Masa kłopotów, straconego czasu, itd. 

To, co proponujesz, ma sens przy aucie bez AC - zawsze lepiej, jeśli zostanie coś, niż nic. Natomiast "zawijanie kluczyka w sreberko" ma zniechęcić do kradzieży w ogóle - auto się nie otwiera, szukamy innej ofiary. A jeśli auto zostało otwarte, to niech je już sobie zabierają - dla mnie tylko mniejszy kłopot. Nie widzę sensu w oszczędzaniu wydatków ubezpieczycielowi kosztem przysparzania kłopotów samemu sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Andrzej G napisał:

No to może jakiś namiar na ofertę ?

Teraz się nie opłaca na Ali kupować bo drogie, przynajmniej u tego sprzedawcy co ja kupowałem. Ale widzę że na Alle.ro są podobne a może i te same co ja mam.

 

Screenshot_2020-10-04-00-53-48-947_com.alibaba.aliexpresshd_1.jpg

Edytowane przez Rapi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 30.09.2020 o 13:55, drds napisał:

Oraz tak jak rozpisują się w gazetach motoryzacyjnych (podobno) złodziei zniechęca blokada np skrzyni biegów - nie bawią się w kradzież bo za długo trwa.

Zgadzam się. Porządna blokada (ja mam bear locka) czyni cuda. Widziałem kiedyś test tego na YouTube i naprawdę wychodzi prawie nie do przełamania a na pewno odstraszająco na złodzieja (bo złodziej przychodzi kraść a nie demolować). 

 

W dniu 1.10.2020 o 10:42, monika99 napisał:

Zamiast inwestować w jakieś niesprawdzone wynalazki z allegro lepiej kupić coś oryginalnego jak na przykład Zeder. Coś więcej na ten temat tutaj https://zeder.pl/. Wychodzi na to że w 99 procentach jest niezłamywalny.

Polecam jeszcze obejrzeć jeden z odcinków programu Złodzieje na TVN Turbo gdzie było o kradzieżach do samochodów gdzie wypowiadał się były złodziej. Ja keylessa uważam za wręcz zaproszenie do kradzieży pojazdu więc będę się starał kupować auto bez tego wynalazku.

A dobre autocasco to wręcz podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kravvsebb napisał:

Ja keylessa uważam za wręcz zaproszenie do kradzieży pojazdu więc będę się starał kupować auto bez tego wynalazku.

A dobre autocasco to wręcz podstawa.

Nie masz pojęcia, jak bardzo brakuje keylessa, kiedy używasz go regularnie, a tu nagle wsiadasz do samochodu bez tego... 

Za wygodę zawsze się płaci, można np. inaczej rozwiązać temat zabezpieczenia samochodu

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...