Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Samopoziomowanie reflektorów ksenonowych Pathfinder R51


Popeye
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z kolegów ma lub miał kiedyś problem z samopoziomowaniem ksenonów w Patku?

Wiem, że po uruchomieniu silnika system powinien zejść do najbliższego (najniższego) poziomu i podjechać w górę do zadanego poziomu. U mnie to nie działa.

Jak się do tematu zabrać? Najpierw jakiś bezpiecznik, przekaźnik? Czy może silniczki, wiązka? Czy problem jest powszechny? Nic tu na forum nie znalazłem o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wlasnie sie zorientowalem ze u mnie jest to samo... Czy ktos rozwiazal ten problem?


Sent from my NTH-NX9 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, u mnie jak czekam na otwarcie bramy wjazdowej, a mam pod górkę to po kilkunastu sekundach zauważam minimalny ruch świateł w dół. Przy włączeniu świateł na równym tez nie widzę poziomowania góra-dół. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demontowałem i rozbierałem ostatnio obie lampy i przy okazji zerknąłem na silniczki. Zdjąłem pokrywę każdego silniczka, pod nią jest drukowana płytka, trzeba być ostrożnym. Nie zauważyłem niczego niepokojącego, złożyłem z powrotem i po montażu lamp stwierdziłem, że oba mechanizmy działają 😮 Może coś ruszyłem, a nie stykało, może śniedź choć jej nie widziałem. Nie wiem.

 

IMG_20211208_1435120.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Grzaski napisał:

A to ciekawe. Wyglada na to cos nie laczylo. Rozumiem ze plytki nie wyciagales?

Sent from my NTH-NX9 using Tapatalk
 

Wyciągałem obie płytki żeby obejrzeć co i jak. Coś musiało się zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągałem obie płytki żeby obejrzeć co i jak. Coś musiało się zmienić.
Super. Ja to sie boje ruszac takich rzeczy. Czy zeby je wyjac trzeba zdemontowac cale lampy czy da sie dostac od tylu?

Sent from my NTH-NX9 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Grzaski napisał:

Super. Ja to sie boje ruszac takich rzeczy. Czy zeby je wyjac trzeba zdemontowac cale lampy czy da sie dostac od tylu?

Może być ciężko i ryzykownie bez demontażu lamp. Miejsca jest mało, a tam trzeba precyzji i dostępu dookoła pokrywek silniczków, bo one siedzą na 5-6 zatrzaskach. Kiedy zaczniesz podważać je po kolei, to te wcześniejsze lubią się z powrotem zatrzaskiwać. No ale załóżmy, że Ci się uda zdjąć pokrywki, to potem masz malutkie gumki dystansowe, które pewnie wypadną. Trzeba uważać, żeby nie zgubić. No ale spróbować pewnie można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. W tym wypadku raczej poczekam na cieple dni I wtedy wyjme lampy zeby sie do tego dostac

Sent from my NTH-NX9 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...