Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Stuki w układzie wentylacji - klimatyzacji, QQ2019


LukaszZarembaOtw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

od pewnego czasu podczas kiedy dzioała klimatyzacja, słychac czasami takie stuki przypomonające odbijająca się piłeczkę, jakby jakas klapka sprężynowała. Szczególnie to słychac kiedy np zmienia się ustawienie temperatury w góre  lub w dół.

Gdzies pod deska lub za deską rozdzielcza słychac wtedy jakby wewnatrz ktos upuścił piłeczke pingpongowa...

czy to moze byc jakas usterka jakiegos zaworu lub klapki wentylacji?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłbym od filtra klimatyzacji czy tam coś nie wypadnie, jakiś liść czy cokolwiek innego co może dawać takie objawy. A to można zrobić w 5 minut samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Smakor napisał:

Zacząłbym od filtra klimatyzacji czy tam coś nie wypadnie, jakiś liść czy cokolwiek innego co może dawać takie objawy. A to można zrobić w 5 minut samemu.

Ok, choc wydaje mi sie ze Lisc nie daje ta glosnego klekotania, poza tym ma to związek z tym, że układ reguluje automatycznie temperature. |Dodatkowo, jak pisałem, podczas recznej zmiany nastawy temperatury tez to słychać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.10.2020 o 19:19, scanik napisał:

A to nie cyka sprzęgiełko z kompresora? 

Nie nie, bo  kompresor jest w komorze silnika a to ewidentnie postukuje tuz za deska rozdzielczą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, LukaszZarembaOtw napisał:

Nie nie, bo  kompresor jest w komorze silnika a to ewidentnie postukuje tuz za deska rozdzielczą

W Oplu jak miałem porządnego kompa to moglem zrobić test elementów wykonawczych klimy wymuszanie zamykania klapek itp. W Nissanie też się pewnie da ale takiego kompa do Nissana to raczej tylko w ASO mają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...