Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wibracje - tarcze hamulcowe a gwarancja ?


Tommcioo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

cześć,

mój QQ pomału zbliża się do  końca gwarancji :(

Kilka dni temu hamując z większej prędkości (tzw. autostradowej ;) poczułem lekkie wibracje na kierownicy. Pojechałem temat sprawdzić na stację diagnostyczną, różnica przy hamowaniu kół około 300 Nm (jeżeli dobrze pamiętam jednostkę). Organoleptycznie tarcze i hamulce w porządku. Zawieszenie na trzepaku też ok. Na budziku około 47000 km, opony równo zużyte, aczkolwiek co mnie zdziwiło, zbliżają się do znacznika :/

Miał z Was może ktoś podobny objaw z hamulcami? Czekam na wizytę w ASO, jeżeli to tarcze to podobno nie podlegają gwarancji. Mogą to być amortyzatory? Ostatnio sporadycznie stukało podczas skrętu w prawo, serwis wczoraj dokręcił śrubę mocującą i zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli okaże się że tarcze to przecież zrobisz to tanio u każdego mechanika, skoro nie podlegają gwarancji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem analogiczny problem. Dealer nie uznał roszczenia gwarancyjnego na krzywe tarcze przód. Kupiłem i założyłem nowe tarcze i klocki i po problemie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że mogę zmienić (konkretną markę tarcze/klocki polecacie?)

Zastanawiam się tylko czy to może być przyczyna drgań - diagnosta na SKP powiedział, że powinno się jeszcze czuć nierówną pracę na pedale.

ps.

Z uwagi na to, że raczej jestem niedzielnym gościem w ASO - czy takie sprawdzenie tarcz bez ich wymiany coś kosztuje? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie liczyłbym na to że nic nie kosztuje. Za dziękuję to nawet... 

Inna sprawa, różnica hamowania o której pisałeś może wiązać się z awarią szczęki hamulcowej, a konkretnie z zapieczeniem jednego z tłoczków ( bo chyba są dwa). Przy takim felerze hamulce też biją, a to z racji nierównomiernego dociskania klocka do tarczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się tarcze Ori pokrzywiły przy 20k.
Teraz mam 60 k i nie widać problemów.
Co do wymiany.
Robiłem w ASO na swoich częściach.
Nie było chyba aż tak drogo.
Ale też nie sprawdzali zapewne żadnymi przyrządami czy dobrze zamontowane, tzn nie biją po montażu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wjechałeś w kałuże po hamowaniu albo myłeś auto wcześniej haumjac to się pokrzywiły. Ja wymeniam zawsze na Textar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam opcje kiedy się krzywią.
Tym sposobem musiałbym mieć auto w garażu albo jeździć tylko w lecie.
Także zakładam textary.
I dalej jeżdżę po kałużach.
Przez 40 tys są nadal proste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rapi napisał:

Tarcze krzywe i biją. Trzeba czujnikiem sprawdzić.

Rapi,jak już biją to po ptokach,niepotrzebne sprawdzanie.

3 godziny temu, Ppolan napisał:

Miałem analogiczny problem. Dealer nie uznał roszczenia gwarancyjnego na krzywe tarcze przód. Kupiłem i założyłem nowe tarcze i klocki i po problemie

 

Nigdy nie uznają,chyba że biją od nowości.To tak.

3 godziny temu, Tommcioo napisał:

Oczywiście, że mogę zmienić (konkretną markę tarcze/klocki polecacie?)

Zastanawiam się tylko czy to może być przyczyna drgań - diagnosta na SKP powiedział, że powinno się jeszcze czuć nierówną pracę na pedale.

ps.

Z uwagi na to, że raczej jestem niedzielnym gościem w ASO - czy takie sprawdzenie tarcz bez ich wymiany coś kosztuje? 

 

Pod butem gdyby było czuć wibrację to już by było bardzo źle.Jedź do "pana Kazia" co ma czujnik i jest mechanikiem i wymieniaj.ASO Cię zje z deserem za tzw normalia...(smar,czyściwa,itp) Toomcio,byś Ty był z mojej okolicy miałby za piwo wymienione,i jeszcze na czujnik ustawione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za złote rady :)

Dzisiaj  w temacie pojawił się nowy wątek - miałem "głębsze hamowanie" tzn. facet mi wyjechał i dałem po heblach, po puszczeniu hamulca miałem wrażenie, że pedał przez chwilę został (nie odbił), po czym po chwili odpuścił. Dalej wjechłem w korek i już do pracy na zderzaku. 

W sumie dawno ostro nie hamowałem, a nie pamiętam wcześniej takie reakcji pedała  <_<

ps.

@Jacko29 - troche miam do Ciebie daleko :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejechałem 100 tys.km bez wibracji a kuzyn w Octavii już 2 razy wymieniał tarcze w przeciągu 60 tys. km. I na tej podstawie oceniam że w Skodach często tarcze się wichrują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci J. że pomijając fachowość założenia - choc tak na prawdę o to chodzi to za wymianę tarcz i klocków zaplaciłem 190 zl.

Wiem że nie jest toi czteropak. Ale jak na aso to chyba nawet nie jest źle.

Toż sam olej kosztuje 450 zł. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzyk jak za samą usługę to nie jest źle, tym bardziej że chyba mycie w cenie? ;)

Ja w ASO dostałem wycenę komplet tarcz + klocki ~1800 PLN 

Nie wiem ile sama usługa.

Nikt nie potrafił mi merytorycznie wytłumaczyć dlaczego tarcza uległa wykrzywieniu, najbardziej mnie powaliło stwierdzenie:

"no wie Pan, gdyby to się stało po kilku miesiącach.... no ale Pan ma przejechane 48000 - nie ma szans"

Co ma piernik do wiatraka? Tylko przebieg auta definiuje uznanie gwarancji a nie np to, że tarcza jest z jakiś lichych stopów?

Klocki mam ok, same tarcze grube, rant ledwo wyczuwalny (zmierzę po demontażu)...

 

Tarcze Textar, a klocki? Może być Bosh?

Edytowane przez Tommcioo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy pytałem - zaproponowano mi 2 zestawy chyab na boszu i ate.

Ja chciałem textary - ale ich dostawca ich nie miał na już.

Więc przywiozłem swoje. cena z kosmosu jak to aso - 1800 to chyba przód i tył. Ale nawet gdybym zakupił bosze w aso - to cena nie była za bardzo odmienna od sklepowej. Całość wycenili na ok 1000 zł. Na swoim.

350+450+300.

Ja mam komplet textarów już w 4 samochodach. Trzymają się nieźle. A co ważne dla niektórych - nie piszczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Tommcioo napisał:

Brzyk jak za samą usługę to nie jest źle, tym bardziej że chyba mycie w cenie? ;)

Ja w ASO dostałem wycenę komplet tarcz + klocki ~1800 PLN 

Nie wiem ile sama usługa.

Nikt nie potrafił mi merytorycznie wytłumaczyć dlaczego tarcza uległa wykrzywieniu, najbardziej mnie powaliło stwierdzenie:

"no wie Pan, gdyby to się stało po kilku miesiącach.... no ale Pan ma przejechane 48000 - nie ma szans"

Co ma piernik do wiatraka? Tylko przebieg auta definiuje uznanie gwarancji a nie np to, że tarcza jest z jakiś lichych stopów?

Klocki mam ok, same tarcze grube, rant ledwo wyczuwalny (zmierzę po demontażu)...

 

Tarcze Textar, a klocki? Może być Bosh?

Jak tarcze textar to i klocki textar najlepiej. Do J10 taki zestaw na przód coś koło 400zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Brzyk napisał:

 

Więc przywiozłem swoje. cena z kosmosu jak to aso - 1800 to chyba przód i tył. Ale nawet gdybym zakupił bosze w aso - to cena nie była za bardzo odmienna od sklepowej. Całość wycenili na ok 1000 zł. Na swoim.

350+450+300.

 

Pytałem o producenta, dostałem tylko informację że to części Nissana i osoba po drugiej stronie lady nie potrafiła powiedzieć kto się kryję za marką Nissan.

A cena dotyczyła tylko przodu. Taki już u nas w Zachodniopomorskiem dealer :(

PS.

Bicie na tarczy 0.6mm

Edytowane przez Tommcioo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0.6mm? złom.Nissan i wiele innych stosuje dwie marki,TRW lub Brembo.

Już kiedyś pisałem jak odbywa się selekcja produkcji tarcz.Ze 100% produkcji,2% idzie jako najlepsze na pierwszy montaż,3% idzie do serwisów,a 5% w detal,reszta to w większości złom na przetop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, JACKO29 napisał:

0.6mm? złom.Nissan i wiele innych stosuje dwie marki,TRW lub Brembo.

Już kiedyś pisałem jak odbywa się selekcja produkcji tarcz.Ze 100% produkcji,2% idzie jako najlepsze na pierwszy montaż,3% idzie do serwisów,a 5% w detal,reszta to w większości złom na przetop

Ciekawe, znajomy mechanik też mi powiedział, że TRW to złom. Przeglądam właśnie sklep internetowy, różnice w cenie niewielkie - w granicach 200zł/szt spory wybór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Strider napisał:

Ja oceniam na podstawie własnych doświadczeń i ewentualnie przypadków w niewielkiej flocie. Mam też podejrzenie dlaczego tak się dzieje, X-trail ma stosunkowo małe tarcze hamulcowe w stosunku do swojej wagi, gabarytu i tego jak dużo klamotów i pasażerów można do niego zabrać.

Mniejsza taracza ma mniejsze szanse na nagłą utratę temperatury więc chyba nie ten trop :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Strider napisał:

Ja oceniam na podstawie własnych doświadczeń i ewentualnie przypadków w niewielkiej flocie. Mam też podejrzenie dlaczego tak się dzieje, X-trail ma stosunkowo małe tarcze hamulcowe w stosunku do swojej wagi, gabarytu i tego jak dużo klamotów i pasażerów można do niego zabrać.

Widać wszystko to złom. ;) Natomiast podobno prawdą jest, że już żadne tarcze hamulcowe nie starczą Ci na tak długo jak te z pierwszego montażu. Ja mam najlepsze doświadczenia z ATE.  

Z pierwszego montażu padły u mnie po kilkudziesięciu! km...zamieniłem na nawiercane Zimmermanny i służą już 30tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, JACKO29 napisał:

Z pierwszego montażu padły u mnie po kilkudziesięciu! km...zamieniłem na nawiercane Zimmermanny i służą już 30tys.

ok, zerknę na te Zimmermanny. Przy okazji kupię co trzeba na przegląd 3letni.

Jacko - dalej latasz na 5W-30 8100 X-CLEAN EFE C3 C2 MOTUL (jak dobrze pamietam ;) - ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Strider napisał:

Tylko ja myślę, że warto odpuścić sobie te nawiercane i kupić zwykłe gładkie. Przy tych nawierceniach często pojawiają się jakieś takie mikropęknięcia. 

A klocki hamulcowe? od ~80 do 150zł - duży rozstrzał cenowy

Edytowane przez Tommcioo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od nowości na przodzie:

Przy 46 tys wymiana klocków przód na TRW

Przy 82 tys wymiana klocków i tarcz na Textar

Przy 148 tys wymiana samych klocków na Textar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tommcioo napisał:

ok, zerknę na te Zimmermanny. Przy okazji kupię co trzeba na przegląd 3letni.

Jacko - dalej latasz na 5W-30 8100 X-CLEAN EFE C3 C2 MOTUL (jak dobrze pamietam ;) - ?

Na motulu latałem 5W40. Teraz latam na PMO 5W30 C3 Pełny PAO (pełny syntetyk)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...