Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

komunikat o wymianie oleju i filtrów


pejot22

Rekomendowane odpowiedzi

W czasie urlopu na autostradzie pojawił mi się komunikat dotyczący wymiany oleju i filtrów. Mogę go oczywiście wyłączyć przyciskiem OK na kierownicy, komunikat pojawia się na nowo przy każdym uruchomieniu samochodu. Przy silniku mam kartkę że olej i filtry były wymieniane w lutym w tym roku i następna wymiana ma być przy 54 ty lub po roku czasu. Komunikat pojawił się przy 46 tys a rok jeszcze nie minął. Komu w takim razie wierzyć i czy trzeba już to wszytko wymieniać. Auto kupiłem 3 miesiące temu. 

Może po prostu pojechać do Nissana żeby usunęli komunikat a wymianę zrobić zgodnie z tym co jest na kartce przy silniku?

Auto ma ważny przegląd do 2022.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komunikat sam usuniesz z menu na zegarach. Mówię z pamięci: Settings, Services, Mainstance i dajesz nowe wartości

Wysłane z mojego Mi Note 10 Lite przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - lub na książce serwisowej / dopytać ASO. Z pamiętaniem o resecie kompa na przeglądzie naprawdę różnie i dotyczy to nie tylko Nissana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pejot22 napisał:

Dzięki, czyli bazować na tym co jest napisane na kartce w silniku a nie na komunikacie?

Jutro spróbuję zmienić te ustawienia w menu.

Sprawa jest prosta - ktoś kto wymieniał Ci ostatnio olej, zostawił zawieszkę kiedy następna wymiana, ale zapomniał o wprowadzeniu tych danych do komputera pokładowego.

Ścieżkę podał Ci wyżej kolega Rex-er, więc bez problemu dasz radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...