Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

wymiana Oleju w Pathfinder 4.0 Automat - filtr oleju skrzyni biegów AT


sq6oxf

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć czy ktoś z Was wie czy w automatycznej skrzyni biegów w Pati 4.0 jest dedytkowany filtr oleju przekładniowego? Szukałem w wielu miejscach i znalazłem tylko, że jest tam siatka którą się przemywa. W serwisie Nissan we Wrocławiu powiedzieli  w sumie to samo co znalazłem ale mój mechanik twierdzi, że pierwszy raz by takie coś widział i jak rozkręci mi skrzynie i sciągnie olej a nie będzie mieć nowego filtra a będzie wymagany to uziemni mi auto :/ Może ktoś jeszcze wie ile oleju wchodzi w taką skrzynię oraz jaki najlepiej używać w serwisie mają olej ale nie wiedzą jakie ma parametry

pozdrawiam F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, filtra faktycznie nie ma w tej skrzyni, jedynie siateczka o które wspominał serwis. Oleju wchodzi cos chyba z 11 l przy wymianie dynamicznej i taką Ci też zalecam. Jak się sprawuje moje niedoszłe autko ? :D oleju przypadkiem silnik nie spala  ?Pozdro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, bardzo dziękuję za szybkie odpowiedzi, autko sprawuje się dośc zacnie, nic oleju nie pali. Mam tutaj sąsiada mechanika i mi pomagać o nie dbać. Wyminiłem osprzęt amerykański czyli lampy na europejskie, sprzet grający grający, dodałem lusterko z termometrem i kompasem. Planuję oponki AT założyć i to chyba na tyle w tym roku. W przyszłym raptor, lift 1-1,5 cala :) Musiałem butle LPG wymienić bo z butlą IRENE nie chcieli podbić mi przeglądu. Podobno UDT pogniewał się na tego producenta i zabronił homologować ich butli w całym kraju. Wyszło na plus bo teraz mam większą a patus lubi lpg zwłaszcza w terenie. BTW zaskoczyło mnie, że dość dzielne w terenie sobie radzi. Trochę polatałem z patrolami w lekkim terenie. Teraz czas wymienć olej bo nie mam pojęcia czy był kiedyś wymieniany. Dziękuje za info o oleju i litrażu. Jutro rano akcja :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwon do poprzedniego wlasciciela, wiem ze bardzo dbał o ten samochód i wymieniał płyny nawet jak nie było trzeba. Jaka masz butle LPG w nim  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Popeye napisał:

Wewnętrzne? To jakieś akcesoryjne do modelu czy uniwersalne?

lusterko standardowe w USA , ma programowanego pilota do bram (czestotliwośc usa) , automatyczne przyciemnianie, termometr i kompas, montowane od modeli SE w górę 

 

_DSC9960m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...