Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

D40 2007 2.5D 126kW gaśnie na wolnych obrotach


sundayman

Rekomendowane odpowiedzi

Już za długo moja navara była sprawna. Jakieś pół roku :)

Od wczoraj mam taki problem :

Czasem, po puszczeniu pedału gazu, obroty spadają nieco poniżej "normy" ( która wynosi na oko obrotomierza coś około 700-800 obr.) - czyli tak do powiedzmy 500 albo i niżej. I silnik gaśnie albo się telepie.

Mało tego - raz zdarzyło mi się, że np. przyjechałem na miejsce,  puszczam pedał gazu - obroty właśnie spadają "za bardzo" - silnik jeszcze nie gaśnie, ale kompletnie nie reaguje na pedał gazu. Można sobie go wcisnąć do oporu i nic.

Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu jest OK. Po włączeniu ssania i ogólnie na nieco wyższych obrotach - np. podczas normalnej jazdy - też OK. Na ucho podczas jazdy też wszystko OK.

W pierwszej chwili pomyślałem, że potencjometr pedału gazu. Ale chyba nie - bo czasem, jak spadnie na te zbyt niskie obroty, to jednak jakoś tam reaguje na pedał, ale bardzo słabiutko.

Jakieś pomysły - gdzie szukać ? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ku pamięci potomnych - wkrótce po tym opisie powyżej sytuacja się pogorszyła. Okazało się, że trzeba było wymienić zawór EGR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...