Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Trudność w odpaleniu, błąd p0340


koberek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów.

Mam od niedawna problem z małą, Micra 1.0 16v 2001, zaświecił się błąd p0340, skasowałem, ale ponownie się świeci, czasem odpala od strzału, czasem trzeba trochę pokręcić, aż za kilkoma razami odpali normalnie, jeździ normalnie nic nie przerywa i nie stuka, wymieniłem czujnik wałka rozrządu bez rezultatu. Czytałem o łańcuszku rozrządu, ale czy tak się będzie zachowywać auto? Rozrząd nie wiem czy był wymieniany, łańcuszka nie słychać, auto ma 132 tys przejechane.

Proszę o pomoc Panowie i z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zalezy co kupiles ,z jakiej firmy ?

szukales orginalu?

czasem lepiej kupic uzywke  orginał.

połączenie trzeba sprawdzic, czyli calą wiazke od czujnika

 

Edytowane przez gery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew.

Szczerze mówiąc, to nie wiem, Kolega wymieniał, jutro sprawdzę jakiej firmy. Myślisz, że wina jednak czujnika?

No spróbuje kupić jakiś oryginał i podmienie. A w kostce do czujnika jakie napięcie powinno być, może faktycznie coś z kablami.

Dotąd nie miałem problemów z nią, teraz z tym odpalaniem mnie irytuje no i ten błąd.

Cholewka stary wypieprzony czujnik, są jakieś rodzaje różne, czy jeden  do wszystkich k11?

Jeszcze raz dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowy błąd przy wyciągniętym łańcuszku rozrządu można ściągnąć pokrywę zaworów i sprawdzić wysunięcie napinacz bądź sprawdzić przy pomocy oscyloskopu korelacje między sygnałem czujnika walka i wału.Miernikiem mozesz sprawdzić zasilanie na czujniku ale sygnał Tylko oscyloskopem. Przerabiałem ten temat mnóstwo razy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witajcie

Rozrząd kompletny wymieniony. Dalej pojawia się błąd, kupiłem używany czujnik oryginał, wymieniłem chwile się nie palił, po paru km znowu się zapalił. Od czegoę innego może się jeszcze zapalać? Rozrusznik po odpaleniu, tak jakby bendiks się nie cofał od razu taki chwilowy jakby świst. Pali, jeździ nie zamula, czasem parę razy trzeba zakręcić, żeby odpalił.

Może ktoś pomoże? Nie chcę się już tym zabytkiem po mechanikach włóczyć.

Dziękuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłeś zasilanie i masę na czujniku oraz czy dochodzi sygnał z czujnika do ECM.
Sa to podstawowe czynności zanim cokolwiek sie wymieni.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A jak wyglada tarcza sygnałowa na wałku rozrządu nie brakuje jakiegoś zęba??


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc tego jeszcze nie, zaraz postaram się to sprawdzić. Tam są 3 piny, możesz powiedzieć który od czego? Nie mam schematu żadnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czujniku jest zasilanie, nie wiem gdzie jest ECM.

" A jak wyglada tarcza sygnałowa na wałku rozrządu nie brakuje jakiegoś zęba?? " teraz to nie wiem, wszystko złożone.

Edytowane przez koberek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Problem nie rozwiązany. Była zima, mrozy, odpalał od strzała, ale kontrolka silnika się świeciła cały czas, cały czas ten błąd czujnika, teraz przyszło ocieplenie i znowu trzeba kilka razy zakręcić, aby odpaliła, nie zawsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A przy rozrządzie wymienione zostało kolo zmiennych faz rozrządu? 

u mnie po wymianie kompletnego rozrządu z kolem zmiennych faz kontrolka zgasla..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...