Jump to content
Części Nissana - iParts.pl
koberek

Trudność w odpaleniu, błąd p0340

Recommended Posts

koberek

Witam Forumowiczów.

Mam od niedawna problem z małą, Micra 1.0 16v 2001, zaświecił się błąd p0340, skasowałem, ale ponownie się świeci, czasem odpala od strzału, czasem trzeba trochę pokręcić, aż za kilkoma razami odpali normalnie, jeździ normalnie nic nie przerywa i nie stuka, wymieniłem czujnik wałka rozrządu bez rezultatu. Czytałem o łańcuszku rozrządu, ale czy tak się będzie zachowywać auto? Rozrząd nie wiem czy był wymieniany, łańcuszka nie słychać, auto ma 132 tys przejechane.

Proszę o pomoc Panowie i z góry dziękuje.

gery

Witam,

zalezy co kupiles ,z jakiej firmy ?

szukales orginalu?

czasem lepiej kupic uzywke  orginał.

połączenie trzeba sprawdzic, czyli calą wiazke od czujnika

Edited by gery

koberek

Dzięki za odzew.

Szczerze mówiąc, to nie wiem, Kolega wymieniał, jutro sprawdzę jakiej firmy. Myślisz, że wina jednak czujnika?

No spróbuje kupić jakiś oryginał i podmienie. A w kostce do czujnika jakie napięcie powinno być, może faktycznie coś z kablami.

Dotąd nie miałem problemów z nią, teraz z tym odpalaniem mnie irytuje no i ten błąd.

Cholewka stary wypieprzony czujnik, są jakieś rodzaje różne, czy jeden  do wszystkich k11?

Jeszcze raz dzięki.

Cbr600

Typowy błąd przy wyciągniętym łańcuszku rozrządu można ściągnąć pokrywę zaworów i sprawdzić wysunięcie napinacz bądź sprawdzić przy pomocy oscyloskopu korelacje między sygnałem czujnika walka i wału.Miernikiem mozesz sprawdzić zasilanie na czujniku ale sygnał Tylko oscyloskopem. Przerabiałem ten temat mnóstwo razy.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

koberek

Dziękuje bardzo, czyli szukam mechanika do rozrządu. Pozdrawiam.