Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chińczyk w naszych bolidach. Jakie programy, nawigacje itp.


wojak999

Rekomendowane odpowiedzi

Z uwagi na to, że wielu użytkowników montuje w swoich autach "chińskie" radioodbiorniki chciałbym zapoczątkować dyskusję na temat tego co wgrywamy do tych odbiorników.   Radia są różne i szybkość działania jest też różna. Podzielmy się własnymi doświadczeniami. Jaki program polecacie, dlaczego ten (szybkość działania) itp. Myślę, że powstanie ciekawy wątek na tym forum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje radio zamontowane w QQ J11 to chińczyk z 2 GB pamięci ROM i 16 GB pamięci RAM. Posiada ekran o wielkości 10" i Android w wersji 10,1. Nie jest to demon prędkości ale w wielu aplikacjach daje radę. Opis zacznę od programów nawigacyjnych.  Na początek trzy programy, które bez problemu chodzą na Antku 10. Darmowy program "Mapy.cz" . Dość dokładny program, oprócz dróg utwardzonych zwiera mapy duktów leśnych. Mapy są dość duże, Polska zajmuje ponad 2,3 GB. Program dość często wymaga aktualizacji.  Można przejechać Europę nie korzystając z Internetu. W tym roku korzystałem z tej mapy pokonując trasę do Bułgarii przez Słowację, Węgry i Serbię.

Drugi program nawigacyjny to znany wszystkim Sygic. Sam program jest dość mały, aplikacja zajmuje 51 MB,. Po zainstalowaniu aplikacji należy pobrać potrzebne mapy. W swoich zasobach map program ma cały świat. Mapy są małe, Polska zajmuje około 300MB. Program jest darmowy do pobrania ze sklepu Google Play. Płatne są funkcje Premium np. fotoradary. Obecnie dostępna jest wersja 18.7.13. Program bez problemu współpracuje z Antkiem w wersji 10.   

Trzeci użytkowane przez mnie program to Tom Tom Navigation. Obecnie dostępna jest wersja 1.9.2.1. Program jest darmowy do pobrania ze sklepu Google Play. Mapy są nieco większe niż w Sygic, mapa Polski zajmuje 500 MB. Podobnie jak w aplikacji Sygic płatne są funkcje Premium np. fotoradary i info o korkach na drogach. W przypadku tej drugiej funkcji potrzebne jest połączenie z Internetem.  Program bez problemów współpracuje z Antkiem v.10. 

W załączeniu wrzucam ekrany startowe i map z opisanych programów. 

IMG_20201003_134629830.jpg

IMG_20201017_191240296.jpg

IMG_20201017_191233283.jpg

IMG_20201017_191040874.jpg

IMG_20201003_134636297.jpg

IMG_20201017_191154933.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...