Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

350Z tuleja w tylnej belce dyfru


Lukasski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem pewny czy to dobra nomenklatura, ponieważ do tej pory nie interesowałem się zbytnio mechaniką. W każdym razie zapamiętałem co powiedział mechanik jak zobaczył podwozie mojej zetki. Dodał jeszcze coś wymianie tylnego mostu. Chodzi o tę tuleję, która ma dookoła uszczelkę, której żywot powoli dobiega końca, a podobno jest ona montowana w fabryce na prasie i zrobić się tego nie da, bez wymiany wspomnianego mostu.Koszt  to ok.7000pln plus usługa. Czy macie może jakieś pomysły na tę bolączkę.

Można drzeć łacha;-)

Jeśli wątek już gdzieś był to sorki, ale przewertowałem trochę forum i nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi  Ci o   tuleje wału napędowego w tylnej belce przed dyferencjałem ?

Coobcio wymienia ją Jagodowemu

12:50

https://youtu.be/MkN4RnoQYEY?list=PLMsAVqAffI7EqTwVrtS0886bC43kpbPnL&t=774

Czy w samym dyferencjale ?

Edytowane przez Maxx370
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno to jest tuleja w belce przed dyferencjałem i podobno to jest jakaś poduszka z olejem i dzięki temu nie przechodzą drgania na cały pojazd od dyfru, jeśli czegoś nie pomyliłem. Ta tuleja jest nie osiągalna w Polsce,ale nie wiem czy to prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Cytrus napisał:

nie ma olejowego amortyzatora dyferencjalu w belce jest zwykła tuleja metal guma zatopiony w bella na YouTube jest dużo filmików z wymian ogladnij

Dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 25.10.2020 o 20:15, Lukasski napisał:

Dzięki za info.

https://www.jdl-performance.com/sklep/whiteline-kdt911-tuleja-mocowania-dyferencjalu-tyl-infiniti-g-series-nissan-350z-nissan-370z-nissan-fairlady-nissan-skyline-nissan-stagea.html

 

to właściwie najfajniejsze i najbardziej cywilizowane poli, skąd jesteś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Cytrus napisał:

Jestem z Powiśla z Wawki, na Annopol mam blisko. Fajne te poli, dzięki za pomoc. Trochę mnie ta sytuacja zdziwiła, bo serwis na Połczyńskiej ma dobre opinie i widać było na pierwszy rzut oka, że jarzą bazę i dość przekonująco mówili o tej tulei w oleju i wymianie całego mostu i o tragedii jaka mnie spotkała.

 

PS. fajna ta Zetka, nigdy nie miałem tak charakternego auta ;-)

PS2. A TY Cytrus skąd jesteś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Lukasski napisał:

Jestem z Powiśla z Wawki, na Annopol mam blisko. Fajne te poli, dzięki za pomoc. Trochę mnie ta sytuacja zdziwiła, bo serwis na Połczyńskiej ma dobre opinie i widać było na pierwszy rzut oka, że jarzą bazę i dość przekonująco mówili o tej tulei w oleju i wymianie całego mostu i o tragedii jaka mnie spotkała.

 

PS. fajna ta Zetka, nigdy nie miałem tak charakternego auta ;-)

PS2. A TY Cytrus skąd jesteś ?

serwisy to serwisy a rzeczywistość to rzeczywistość trzeba się interesować i mieć swoją wiedzę lub płacić grube siano za nic 

 

na pewno chodziło im o tą poduszkę ona jest w zestawie whiteline 

MJNRQoD.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Cytrus napisał:

serwisy to serwisy a rzeczywistość to rzeczywistość trzeba się interesować i mieć swoją wiedzę lub płacić grube siano za nic 

 

na pewno chodziło im o tą poduszkę ona jest w zestawie whiteline 

MJNRQoD.jpg

"Grubego siana za nic"nie chcę się pozbywać, więc muszę się bardziej interesować.Na szczęście dołączyłem do tego forum na którym są życzliwi ludzie.

Dokładnie chodziło im o tę poduszkę. Podejrzewam, że lepiej ją wymienić zanim się rozpadnie ta zamontowana ?(pewnie ma 16lat) Tak czy siak zamówię już żeby czekała na w razie "W".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 27.10.2020 o 23:06, Lukasski napisał:

"Grubego siana za nic"nie chcę się pozbywać, więc muszę się bardziej interesować.Na szczęście dołączyłem do tego forum na którym są życzliwi ludzie.

Dokładnie chodziło im o tę poduszkę. Podejrzewam, że lepiej ją wymienić zanim się rozpadnie ta zamontowana ?(pewnie ma 16lat) Tak czy siak zamówię już żeby czekała na w razie "W".

Pamiętaj, żeby przed wymianą zdobyć NAJNOWSZA instrukcję montażu są 2 wersje i stara pierwsza wersja instrukcji producenta jest zła, źle są wskazane strony montażu poduszek : ) dlatego zdobądź najnowszą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...