Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana listwy wtryskowej lpg na nową


ramirez8
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym wymienić samodzielnie listwy wtrysku lpg gdyż stare już mają dość. Czy wystarczy wykręcić stara wkręcić nową i ewentualnie podjechać na regulację i git czy to jednak bardziej somplikowana operacja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wujek youtub mnie wyedukował robota może nie skomplikowana tyle że trzeba będzie zrobić kalibrację a gazownik u którego serwisuje instalacje będzie strasznie marudził że mu się wpieprzam w robotę i strasznie mnie zgoli za kalibrację i ustawie albo mnie całkiem zbyje i żebym sam se to robił jak takim moądry chyba będzie trzeba mu dać te 800-900zeta i mieć ten spokój 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer sterujący ro stag 300 premium a listwa to za bardzo niewiem bo żadnej naklejki nie widziałem przyjdę z pracy to dokładnie obejrzę ewentualnie cyknę fotkę. martwi mnie ta kalibracja czy będzie konieczna natychmiast czy mogę troszku pojeździć do czasu umuwionej wizyty u gazownika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wymiana zamka w drzwiach bez problemu wymiana piasty przód 2 strony też dałem radę łączniki stabilizatora tył też poszło więc i chyba ztym jakoś podołam, a sprawa się tyczy murano z50 zdjęcia wstawię po 14-stej jak wrócę z pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, czyli widzę, że z niejednego chleba piec jadłeś :D

Jak masz ochotę na nową sprawność, to proponuję zakupić fejsa z tej strony ze złączem nr 7, ze strony producenta zasysamy program  są tam też instrukcje i można sobie poczytać abyś z grubsza wiedział o co caman.

Jak zakupisz i zainstalujesz program to zrób scriny z ustawień, ewentualnie możemy się połączyć przez TV.

Zrób też zdjęcie reduktora, ile lat ma instalacja??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reduktor wymieniałem w czerwcu bodajże zavoli czy cuś takowego w domu mam papiery to dokładnie podam model, przewody też powymieniane 975zl z robocizna zapłaciłem. Instalacja ma już sporo czasu bo jak gazownik się podpinał pod sterownik to ostatnie połączenie z jakim kolwiek komputerem w celu ustawień był rok 2013 poprzedni właściciel nic nie robił z instalacją tylko jeździł i się cieszył, a mi pozostało robić pożądek. Porobię foty i zobaczymy co da się zrobić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli taki najtańszy setup, możesz kupić to samo albo zmienić na BARAKUDY, jak kupisz to samo to tylko przekładasz, przy Barakudach potrzebne nowe strojenie, choć przy przełożeniu też by się przydało popatrzeć co się dzieje 

Wymiana banalnie prosta, ale osobiście bym to przebudował bo to V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interfejs przyszedł i są takie odczyty 

IMG_20201104_112438.jpg

Mapa takowa nic nie ruszałem jak dojadą listwy wymienię i podlocze do kompa i zobaczę. W tej chwili to wiadomo listwy zasyfione i czuć to na pb ładniej pracuje na wolnych obrotach, na lpg takie trzęsienie wyczuwalne 

IMG_20201104_112614.jpg

Jeszcze takie coś 

IMG_20201104_112914.jpg

IMG_20201104_112706.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniam wtryski bo jak auto nie rozgrzane to w chwili przeloczeniu na lpg na wolnych obrotach gaśnie. Diagnoza gazownika wymiana parownika co było zrobione, teraz trzeba listwy wymienic bo o ich też wspominał 

Edytowane przez ramirez8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te przy listwie czy w kolektorze, troszke bym cię prosił o takie łopatologiczne podstawy i jak dasz wskazówki to może coś poradzę :rolleyes:

Te przy listwie czy w kolektorze, troszke bym cię prosił o takie łopatologiczne podstawy i jak dasz wskazówki to może coś poradzę :rolleyes:przy nowej listwie benda jakieś jak wymienię listwę to ta auto kalibracja coś nam więcej powie. tak kombinuje niewiem czy mam rację 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz dać 2.8

ale najpierw zobacz ile dasz radę zejść z ciśnieniem na reduktorze, bo to S i do 1 bara nie zejdziesz 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wkręcam fabrykę podloczamy pod kompa i czytamy ok chwytam. Dziś przygotuję listwy jutro przekładka i wrzucę fotki z odczytu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie

teraz co masz zamontowane, podłączasz lapka i przełączasz na gaz, kręcisz śrubą i patrzysz co i jak sie dzieje z ciśnieniem gazu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...