Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Temperatura - skacząca


nivid

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy silnik (4.0 v 6 wersja USA+ instalacja LPG) zostanie rozgrzany, zaczyna się "taniec" wskazówki temperatury silnika. Czy to przy spokojnej jeździe, czy szybkiej, w mieście lub trasie - wskazówka oscyluje w połowie, żeby po chwili powędrować do góry prawie na maxa, to znowu do dołu (prawie na min.) Płyn jest. Nie wiem, czy to ma związek, ale pathek zgasł mi przy jeździe (prędkość ok 60 km/h)- trasa oraz przy wolnej jeździe (miasto) i prędkość ok 20km/h. Zgasł ponownie 3 razy przy dłuższej jeździe ok 2- godzinnej.

Z początku myślałem, że to wina instalacji gazowej, (przełączałem na benzynę i działał), ale zauważyłem te skoki miernika temperatury. Za mało jeździłem na samej benzynie- żeby potwierdzić bądź wykluczyć winę instalacji gazowej.

Pathek  ma niedługo wizytę u lekarza, więc zobaczymy co mu dolega, a opis wstawię niebawem.

Screenshot_2020-10-30 Patek.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej ulega uszkodzeniu termostat. Jednak przy prawie pełnoletnim aucie również może być jakaś usterka w układzie pomiarowym temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat wymien sobie zapobiegawczo i czujnik plynu chlodniczego, rzeczy niedrogie a warte wymiany. Gdyby się nic nie zmienilo wtedy szukać dalej. Pytanie tez jak wyglada pompa wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwny licznik jak na wersje USA prędkość w km/h spalanie w l/100km, brak wskazań ciśnienia oleju i poziomu naładowania akumulatora  u mnie to wygląda tak: 

_DSC32903m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licznik nie jest oryginalny. Według mojej skromnej wiedzy to jest licznik z wersji EU i to z diesla - przecież obrotomierz ma czerwone pole już od 5tys obr.

A jeśli ta podmiana nie jest przyczyną - tzn wykonana była dawno temu, to stawiam, jak koledzy zresztą, na układ chłodzenia. Lecz nie termostat, czujniki, a może zapowietrzenie. Może w tym kierunku warto sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...