Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czy to awaria uszczelki pod głowicą?


daniello3108

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Od kilku dni zauważyłem, że auto jakby bardziej kopci na biało. Nie są to ogromne kłęby dymu, ale są widoczne. Z rury wydechowej widać krople (prawdopodobnie wody ). Najdziwniejsze jest to, że kopci mocniej kiedy jest rozgrzany i złapie temperatury. Na zimnym po odpaleniu auto praktycznie nie kopci.  Auto ogólnie nie bierze oleju, nie ubywa płynu chłodniczego, nie traci mocy. Dzisiaj podczas sprawdzania poziomu oleju zauważyłem na korku troszeczkę żółtej mazi. Dokładnie wytarłem korek i przejechałem 50 kilometrów i sprawdziłem ponownie i mazi nie było. 

Czy to powoli uszkadza się uszczelka pod głowicą?

Nissan J11, 1.2 benzyna, przebieg 78 tyś, manual, rok 2014

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontroluj,sprawdź jeszcze czy przypadkiem płyn w zbiorniczku wyrównawczym nie zmienił koloru,albo nie bąbelkuje podczas pracy silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. 

Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. Ponieważ przez ostatni miesiąc żona jeździła nim do pracy tj. około 4 kilometrów w jedną stronę. Rano 4 kilometry, po południu 4 kilometry.  W związku z tym silnik na pewno nie łapał optymalnej temperatury. Czy taka eksploatacja auta mogła mieć wpływ na to, że auto teraz bardziej kopci? Czy mogła przez to również pojawić się odrobina tej mazi na korku oleju?

 

Po Twoim poście poszedłem sprawdzić płyn chłodniczy przy zapalonym aucie. Kolor jest niebieski czyli normalny, Bąbelków nie ma. Jedyne co zaobserwowałem to tak jakby był troszkę tłusty. Takie oczka jak w rosole :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami tak bywa,że oczka się pojawiają. Może być tak,że auto nie "kopci" ale wypuszcza parę wodną.Układ jest niedogrzany i występuje skraplanie wody w układzie wydechowym,co powoduje "kopcenie" Rozgrzane spaliny zbierają tą wodę i wydalają w postaci pary wodnej.Zaobserwuj w innych samochodach,a zobaczysz że tak jest,mało tego,podczas jazdy potrafi lać się woda z rury wydechowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo już masz ten samochód? Miałeś poprzedniej zimy? Mój poprzedni 1.2 w okresie jesienno zimowym bardzo lubił dymić na biało. Tak jak pisze Jacko to była para wodna. Na wiosnę wraz ze wzrostem temperatury mijało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyn chłodniczy winien być wolny od tłuszczu. Ja przejechałem 100 tyś km i mam czysty. Należy obserwować płyn pod kątem przyrostu oleju w zbiorniku płynu chłodzącego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, zeke napisał:

Długo już masz ten samochód? Miałeś poprzedniej zimy? Mój poprzedni 1.2 w okresie jesienno zimowym bardzo lubił dymić na biało. Tak jak pisze Jacko to była para wodna. Na wiosnę wraz ze wzrostem temperatury mijało.

No właśnie, auto kupiłem w lipcu tego roku. W okresie letnim nie zauważyłem tego kopcenia dlatego teraz przykuło to moja uwagę. Jeździłem już różnymi autami w swoim życiu i wydawało mi się, że teraz to kopcenie jest zbyt "obfite". Ale może jest tak jak piszesz, że "ten typ tak ma" Zmartwiła mnie tylko ta odrobina żółtawej mazi na korku od oleju. Ale być może skoro auto jest praktycznie codziennie niedogrzane to również i tam może się zbierać para wodna. Oczywiście będę obserwował auto. Dziękuję za odpowiedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Moje auto (nie nissan) kopci na biało jak tylko temperatura na zewnątrz spada poniżej 10 stopni. I zawsze tak miało. Więc nie przejmuj się tym zbytnio. Chyba, że zacznie dymić latem. Co to mazi na korku, jeśli robisz krótkie dystanse, to jest to normalne. Wypuść się autem gdzieś w trasę, na autostradę. Przegon go trochę to ten osad zniknie.



Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...