Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

X-Trail 1.7dci CVT


woody
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem na jeździe próbnej X-Trailem 1.7 dci 4x4 X-tronic i niestety rozczarowanie. Auto jest wygodne, duże, ergonomiczne, ma archaiczne urządzenia pokładowe (to na plus;)), natomiast jest masakrycznie głośne i nie jedzie :(. Przy 140 na autostradzie nie idzie spokojnie rozmawiać, dynamika też taka sobie i wiąże się z nachalnym wyciem silnika. Zauważyłem, że przy wycofanym 2.0 dci skrzynia CVT "zjadała" jedynie 0,6s z przyspieszenia 0-100, a przy nowym 1.7 aż 2 sekundy!! Coś majstrowali przy oprogramowaniu, aby spełnić normy spalania, czy co? Skąd takie pogorszenie osiągów?

O ile auto mógłbym profesjonalnie wyciszyć (znalazłem warsztat, który ma na tym polu duże doświadczenie), to nie wiem, czy np. chipowanie nowego auta nie zrobi jakiegoś kuku.

Od 8 lat jeżdżę automatem i nie wyobrażam sobie auta, które nie jest roadsterem ze skrzynią manualną... ;(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jechałem na próbnej i wziąłem w ciemno 1.3. Miałem podobne odczucia, głośno i nie jedzie, mimo, że z CVT powinno - przynajmniej na mieście. Silnik straszny traktor. Z 1.3 jestem bardzo zadowolony, dodatkowo z tego, że to nie CVT... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mały silnik  (zwłaszcza diesel)  + CVT to nie jest dobre połączenie.

Edytowane przez stuff1000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, woody napisał:

Potrzebuję 4x4, a benzyna tylko FWD, do tego pojemność taka, że wstyd przed Ryśkiem. Choć sam motor ponoć dobry ;)

No takie mamy czasy :) Teraz jak robią w nowych autach 4x4 to przód benzyna a tył elektryk :) Taki chyba będzie kierunek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 4x4 dCi w manualu i nie narzekam aż tak - po autostradach i "eSkach" średnio 140-160 km/h  i da się wyprzedzić nie tylko TIR'y
Fakt, że  automat strasznie ciągał wysoko obroty i ogólnie nie podobał mi się osobiście (tez próbowałem przed zakupem)
Może zależy z czego wsiadasz - ja przesiadałem się z Picasso 1.6 hdi więc też dość duża i głośna buda,  przy 140 km/h  co prawda sam hałas  powietrza jest w X'ie większy (niz w Picasso) ale stabilniejszy  z racji masy, bo i przy 180-190 km/h czuje się pewnie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, kolor_pl napisał:

X to raczej auto do wygodngo wozenia sie niz scigania spod swiatel

No raczej i jak najbardziej. Xwingiem raczej nie jest,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, kolor_pl napisał:

to wiele tlumaczy ;)

X to raczej auto do wygodngo wozenia sie niz scigania spod swiatel

Potrafi czasem zaskoczyć innych szybkością odjazdu :) Skrzynia DCT bardzo fajnie się do tego nadaje. Nie wszyscy po wielkim aucie i silniku 1.3 spodziewają się takiego odejścia :) Ale fakt jak auto nie ma 400+ Nm to szału ogólnie nie będzie. Teoretycznie dizle powinny tu lepiej dawać radę, ale chyba nie ten z Xa... 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.11.2020 o 22:01, Smakor napisał:

Potrafi czasem zaskoczyć innych szybkością odjazdu :) Skrzynia DCT bardzo fajnie się do tego nadaje. Nie wszyscy po wielkim aucie i silniku 1.3 spodziewają się takiego odejścia :) Ale fakt jak auto nie ma 400+ Nm to szału ogólnie nie będzie. Teoretycznie dizle powinny tu lepiej dawać radę, ale chyba nie ten z Xa... 

Sprawdziłam właśnie w internecie:

1.3 DCT 160KM ma 11.5s do 100 - nazywasz to odejściem, którego nie wszyscy się spodziewają?? :laie_67: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, agnesss napisał:

1.3 DCT 160KM ma 11.5s do 100 - nazywasz to odejściem, którego nie wszyscy się spodziewają?? :laie_67: 

przyśpieszenie to rzecz subiektywna, najważniejszy jest moment obrotowy przekazywany na napęd w danym momencie. masz jak widzę w swoim Qashqaiu xtronica a ten podaje go przez cały czas  te 1.2L  też chyba daje radę ?  Smakor też ma rację bo przy takim klocu ktoś by się zdziwił co tam siedzi pod maską. Siedząc w niskim aucie te odczucia są zupełnie inne niż te w tych naszych pół ciężarówkach. A tak wogóle marzy mi się silnik z Roque+ elektryki na tył i byłaby pociecha .Pozdrawiam

 

Edytowane przez vahanar
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, nazywam. Odejście tego auta biorąc pod uwagę silnik i masę jest zaskakujące :) Piszczy kołami przy przyspieszaniu :) Ale wszystko jest względne :) Dla mnie wystarcza. Nie mam już 20 lat :)

Co ciekawe QQ ma prawie ten sam silnik (260 Nm), o 170 kg mniejszą masę i 1,5s ponad mniej :)

 

W sumie to testowanie zmiany prędkości w trybie manualnym jest bez sensu. Manual z tym silnikiem w X nie występuje a DCT i tak zredukuje. To nie Janusz  z Grażyną, że rzuci się na wyprzedzanie i zapomni o redukcji. Wciśnięcie gazu przy wyprzedzaniu powoduje zwykle redukcję o 1-2 biegi. I to jest fajne w automatach. Nawet na tempomacie auto zmienia biegi co jest fajne (nie tylko po powrocie RES po hamowaniu, ale także pod górkę itp.).

Edytowane przez Smakor
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2020 o 20:22, vahanar napisał:

przyśpieszenie to rzecz subiektywna, najważniejszy jest moment obrotowy przekazywany na napęd w danym momencie. masz jak widzę w swoim Qashqaiu xtronica a ten podaje go przez cały czas  te 1.2L  też chyba daje radę ?  Smakor też ma rację bo przy takim klocu ktoś by się zdziwił co tam siedzi pod maską. Siedząc w niskim aucie te odczucia są zupełnie inne niż te w tych naszych pół ciężarówkach. A tak wogóle marzy mi się silnik z Roque+ elektryki na tył i byłaby pociecha .Pozdrawiam

 

1.2 CVT w QQ daję radę sobie fajnie - tak niespiesznie. :jump: Do miasta wystarcza, a w trasie braknie.

W dniu 19.11.2020 o 22:05, Smakor napisał:

Tak, nazywam. Odejście tego auta biorąc pod uwagę silnik i masę jest zaskakujące :) Piszczy kołami przy przyspieszaniu :) Ale wszystko jest względne :) Dla mnie wystarcza. Nie mam już 20 lat :)

Co ciekawe QQ ma prawie ten sam silnik (260 Nm), o 170 kg mniejszą masę i 1,5s ponad mniej :)

 

W sumie to testowanie zmiany prędkości w trybie manualnym jest bez sensu. Manual z tym silnikiem w X nie występuje a DCT i tak zredukuje. To nie Janusz  z Grażyną, że rzuci się na wyprzedzanie i zapomni o redukcji. Wciśnięcie gazu przy wyprzedzaniu powoduje zwykle redukcję o 1-2 biegi. I to jest fajne w automatach. Nawet na tempomacie auto zmienia biegi co jest fajne (nie tylko po powrocie RES po hamowaniu, ale także pod górkę itp.).

OK przyznaję bez bicia, że wygląda to zaskakująco w kontekście danych podawanych przez producenta, ale trzeba jeszcze brać poprawkę na to, że 100km/h na liczniku to nie jest prawdziwe 100km/h zgodne z GPS'em. Zauważyłam, że licznik dość wyraźnie przekłamuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, agnesss napisał:

OK przyznaję bez bicia, że wygląda to zaskakująco w kontekście danych podawanych przez producenta, ale trzeba jeszcze brać poprawkę na to, że 100km/h na liczniku to nie jest prawdziwe 100km/h zgodne z GPS'em. Zauważyłam, że licznik dość wyraźnie przekłamuje. 

Do 5 km/h przy tej prędkości (zawyża)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Smakor napisał:

Do 5 km/h przy tej prędkości (zawyża)

Czyli twierdzisz, że Nissan zaniża faktycznie osiągi silnika o jakieś 3 sekundy? Po co? :dribble:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, agnesss napisał:

Czyli twierdzisz, że Nissan zaniża faktycznie osiągi silnika o jakieś 3 sekundy? Po co? :dribble:

 

To nie był profesjonalny test natomiast ja jeżdżąc tym autem nie mam wrażenia tego co jest w danych. W dodatku X z tym żwawym co by nie mówić motorem i żwawą skrzynią miałby gorszy wynik niż QQ z 1.2??? Szkoda, że nie ma testu na autocentrum oni mają specjalny sprzęto do testowania, precyzyjny. Może test do danych był w trybie ECO?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Smakor napisał:

To nie był profesjonalny test natomiast ja jeżdżąc tym autem nie mam wrażenia tego co jest w danych. W dodatku X z tym żwawym co by nie mówić motorem i żwawą skrzynią miałby gorszy wynik niż QQ z 1.2??? Szkoda, że nie ma testu na autocentrum oni mają specjalny sprzęto do testowania, precyzyjny. Może test do danych był w trybie ECO?

QQ 1.2 nie jest żwawe. :jump: nic a nic. Chodzi mi o to, że producenci zwykle chcą się pochwalić, a nie tak poważnie nie doszacować osiągów samochodu. X-trail jest wyraźnie cięższy pewnie od QQ. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym zaniżaniem prędkości na liczniku, a pomiarem GPS to chyba  powszechne zjawisku i większość marek stosuje takie zabiegi. Ja zaobserwowałem więcej niż 5 km/h bo u mnie np koło 8km/h  (sprawdzane przy 138km/h tempomat a GPS 130km/h )
Ogólnie X z żadnym z silników (na EU) nie jest żwawym autem - jeździ poprawnie i bezpiecznie, ale to wielkie auto i porównywanie go to mniejszych aut typu sedan nie ma sensu. Przed zakupem jeździłem testowo tez Kodiakiem 1.9 TDi  (bo to była bezpośredni konkurent przez zakupem) i tez szału nie było mimo 190KM (Skoda jeszcze cięższa) te silniki sa tak zestrojone żeby jeździć "dostojnie" ;) 
na autostradzie nie bedzisz zawalidrogą - rozbujasz sie pod 200 jak bedziesz chciał, TIRa tez szybko wyprzedzisz, ale spod świateł nie ma się co sprawdzać 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X waży 300-350 kg więcej niż qq, od pulsara jeszcze +50 kg. Ja wiem, że wszyscy wieszają psy na 1,2 ale niestety poza prędkością maksymalną (niewiele większą) x nie ma żadnej przewagi nad qq co do osiągów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zawyżanie prędkości do dyrektywa UE mówi że samochód który ma dostać homologację w UE musi minimum o 4km/h zawyżać wskazanie prędkościomierza.

Więc każdy samochód w UE ma przekłamania wskazań prędkościomierza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomkek1912 napisał:

X waży 300-350 kg więcej niż qq, od pulsara jeszcze +50 kg. Ja wiem, że wszyscy wieszają psy na 1,2 ale niestety poza prędkością maksymalną (niewiele większą) x nie ma żadnej przewagi nad qq co do osiągów. 

To chyba nie jeździłeś tym i tym :) Tyle tylko napiszę :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subiektywne odczucia rzadko korelują z rzeczywistością. Rozwinąłbym temat dalej, zwłaszcza że sporo rzeczy co do różnych modeli nissana mam wypróbowane na A4. Gwarantuję Ci, że twój x nie zbiera się szybciej, ani nie jest bardziej elastyczny. Po prostu nie trafiłeś na nikogo kto dociska do oporu 1,2. Qq z 1,3 jest lepszy. X nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A robiłeś sobie kiedyś test przyśpieszenia? Bo ja takich teścików sporo sobie zrobiłem przez ostatnie 15 lat. Robiłem też wymienne jazdy pomiędzy węzłami A4 na dwa samochody. Robiłem też teścik jak spowolni ciężarówka. Raz jeden samochód z przodu, raz drugi i później gaz do dechy jak zjedzie zawalidroga z lewego pasa i czy ten z tyłu zrobi tego z przodu na ustalonym dystansie czy czasie. To, że ja nie mam qq czy x przez ileś lat nie znaczy, że nimi nie jeżdżę. Jeżdżę. Nie tylko ja mam zajawkę w mojej rodzinie na Nissany i nie każdy jest na forum, mam też kolegów. Nie trzeba jeździć po ileś lat by to stwierdzić i masz rację, że to nic. No i na pewno nie jest tak, że jak producent podaje, że twój x robi setkę w 11,5 sekundy to ty zrobiłeś to w 10,5 czy 10 sekund. Nie, niestety. Tak jak mówiłem qq 1,3 robi 1,2 i mojego pulsara bez problemu. Twój X nie. Pogódź się z tym. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...