Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[R20] Problemy z odpalaniem gdy postoi - błąd P02B2


flr

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mam problem ze swoim Terrano II 2001 2.7 TDI 125km ciężko odpala gdy trochę postoi np. 4-5h czy noc.

Objawy są takie, że kręci normalnie ale nie może zaskoczyć od czasu do czasu 'kichnie'. Zapala np. za 3 razem dopiero jak kręcę dość długo. Inny sposób na odpalenie to taki, że przekręcam 4 razy stacyjkę tak, żeby świece żarowe zgasły i wtedy za piątym razem próbuję odpalić i przeważnie zaskoczy. Jeżeli już odpali to samochód musi iść tak długo aż się nagrzeje, jeżeli bym go zgasił np. po przejechaniu 1km to wtedy jest jeszcze większy problem. Czasami próbuje po 8-10 razy i dopiero odpali. Jak się nagrzeje to zapala od razu. 

Myślałem, że to przez świece żarowe ale sprawdziłem wszystkie (wykręciłem i sprawdziłem na prostowniku) to grzeją. Wymieniłem filtr paliwa do tego założyłem zaworek zwrotny bo myślałem, że paliwo się cofa, jednak to nie to. 

Po podłączeniu pod komputer jedyny błąd jaki jest to P02B2 - Cylinder 7 - Fuel Trim at Max Limit

Samochód jeździ normalnie, nie traci mocy tylko ma problem z odpaleniem. 

Miał ktoś może podobny przypadek? Lub ma pomysł co to może być? Będę wdzięczny za każdą radę bo już mi brakuje pomysłów co to może być.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Puszcza jasnego dymka i nierówno chodzi na początku?

Może być zapowietrzony układ paliwowy. Sprawdź filtr paliwa i gumowe rurki powrotne z wtryskiwaczy. Przerabiałem ten temat.

Sukcesów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, schmeisser napisał:

Cześć

Puszcza jasnego dymka i nierówno chodzi na początku?

Może być zapowietrzony układ paliwowy. Sprawdź filtr paliwa i gumowe rurki powrotne z wtryskiwaczy. Przerabiałem ten temat.

Sukcesów.

 

Jasny dymek idzie, ale od początku pracuje równo, no może jakieś 3-5 sekund coś jakby nie równo. Filtr nowy założony do tego rurki też sprawdzałem, które dochodzą do filtra. Pozostało sprawdzić rurki powrotne z wtryskiwaczy - muszę je tylko namierzyć ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...