Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[pytanie] mieszanie płynu letniego z zimowym - chłodnica


marba1977

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,  z uwagi na to, że nie mam jak pojechać do mechanika na wymianę płynów z letnich na zimowe pomyślałem żeby do chłodnicy w Nissanie Z50 dolać koncentrat do -80*C, albo płyn zimowy G12 do -35*C Czy to jakoś przetrwa zimę i uchroni mnie przed wymianą chłodnicy w przyszłym roku? 

Ze spryskiwaczami nie mam takiego problemu wiem, że przetrwają z dolanym koncentratem zimowym. 

Dzięki za odpowiedz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płynu w chłodnicy nie wymienia się na letni-zimowy,jeżeli był wlany płyn do chłodnicy nie woda,to nie wymienia się go przez co najmniej 5 lat,ewentualnie można dolać innego mieszalnego płynu,jeżeli jest go mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w sytuacji gdy w chłodnicy mam płyn letni i nie mogę pojechać do mechanika na wymianę płynów na zimowe?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym nie wiedział, niestety nie ja go wlewałem. Jakby była taka możliwość to bym podjechał do zakładu i wymienił, ale tak się składa, że nie mogę. Dzięki DINO za tłumaczenie rzeczy oczywistych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marba1977 napisał:

Jakbym nie wiedział,

no właśnie się zastanawiam

1 godzinę temu, marba1977 napisał:

A co w sytuacji gdy w chłodnicy mam płyn letni 

 

wystarczy zobaczyć w zbiorniczek, a jak masz obawy to odkręć dolny wąż od chłodnicy, zlej stary i zalej nowy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolej koncentrat i po sprawie, skoro twierdzisz że masz letni. W razie jeszcze jakichś wątpliwości odciąg strzykawką trochę płynu co masz zalany i wstaw do zamrażarki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...