Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z czujnikami


Pytonek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Problem z t30 2.5 zagazowany. Mianowicie. Wywala błąd czujnika wałka rozrządu. Po wymianie nic się nie zmieniło dalej check świeci. Wymieniony również czujnik wału dla spokoju. I też nic. Rozrządu nie słychać. Czy macie jeszcze jakieś pomysły? I jeszcze jedno. Szukałem ale nie mogę znaleźć. Jaki dobry kabel do połączenia ze sterownikiem silnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DS150 ogarnie podstawy.  Chiński consult trocę więcej. Ale jest to dość stary silnik i niewiele  rzeczy jest  do grzebania przez kompa.  A jeśli chcesz czytać tylko kody to ELM nawet to potrafi. 

Jaki dokładnie  błąd czujnika wywala ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P0335 jak dobrze pamiętam. Czujnik walka. A pytam o kabel bo miałem identyczny problem tylko w phaetonie. Tyle że tam są dwa sterowniki silnika i z jednym nie mogłem się połączyć. A też wywalalo mi przez to błąd czujnika wałka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz instrukcję serwisową dla dla T30 z 2006 roku. Nie podałeś w stopce informacji o roczniku to taką wybrałem.

https://carmanuals2.com/get/nissan-x-trail-2006-emission-control-system-section-ec-52417

Instrukcja wyraźnie zaleca w ramach procedury diagnostycznej sprawdzenie wybranych punktów masy (połączenia wiązek przewodów z karoserią). 

Jeden z trzech pinów czujnika (nr 3 - czarny przewód) powinien być połączony z masą, czyli karoserią.

Czy to zostało zweryfikowane? Czy sprawdzałeś jaka jest rezystancja pomiędzy wskazanym pinem a karoserią (a najlepiej z minusem w akumulatorze)?

Tylko omomierzem nie sprawdzaj czujnika Halla bo go uszkodzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za niepełne info. Rocznik 2005. A przyznam szczerze nic takiego nie sprawdzalem bo nie widziałem o takich procedurach. Sugerowałem się tylko wyświetlanymi błędami

. Jutro podejdę do auta i sprawdzę, może coś to pomoże. Dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...